dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Praha chce architektonickou soutěž na cyklostezku u tunelu pod Vyšehradem
Vzezd do Vyšehradského tunelu. Pokud jede cyklista po cyklostezce, měl by zde slézt z kola. Často se to neděje. Foto: Michal Klajban / Wikimedia Commons

Praha chce architektonickou soutěž na cyklostezku u tunelu pod Vyšehradem

Praha vypíše mezinárodní architektonickou soutěž, z níž vzejde podoba cyklostezky pod Vyšehradem u Vltavy. Navrhla to magistrátní komise pro cyklistickou dopravu. Soutěž připraví Institut plánování a rozvoje (IPR). V rozhovoru s ČTK to řekl člen komise Vratislav Filler. Po pravobřežní páteřní cyklostezce denně projedou tisíce lidí.

O problematickém průjezdu cyklistů pod vyšehradskou skálou diskutují politici už řadu let. Úzký průjezd, který vede v zářezu skály spolu s vytíženou silnicí, není ideální. Několik návrhů v minulosti sice zaznělo, mluvilo se třeba o lávce, pontonech nebo přívozu. Žádný ale Praha nezrealizovala.

Anketa

Je podle vás nutné řešit úpravy cyklostezky vedoucí Vyšehradským tunelem? (cyklisté mají nyní povinnost vést v úseku tunelu kolo)

33.3%
(33.3%)
66.7%
(66.7%)
„Je to dlouhodobě velmi problematické místo, přitom má pro Prahu zásadní význam," tvrdí Fillar. „Komise řekla, že cyklospojení pod Vyšehradem je prioritou, začínáme od bodu nula, musíme znát možnosti, než přistoupíme k rozhodnutí, kterou cestou se vydat," uvedl Fillar.

Zatím není možné mluvit o nákladech na stavbu. Bude záležet na tom, co architekti navrhnou a jakou z variant město vybere. „Doufám, že vznikne něco zajímavého a atraktivního, na co budeme pyšní," doplnil člen komise.

Počet cyklistů v Praze se rok od roku zvyšuje. Od roku 2002, kdy Praha se sčítáním začala, narostl jejich počet desetinásobně. Jen po Podolské nábřeží podle údajů z čítačů projede v létě až 55 000 cyklistů měsíčně.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru