Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha by se mohla stát vlastníkem kasáren v Karlíně do konce letošního roku
Objekt bývalých kasáren v Karlíně. Foto: Vladimír Lukovský

Praha by se mohla stát vlastníkem kasáren v Karlíně do konce letošního roku

Hlavní město by se mohlo do konce letošního roku stát vlastníkem kasáren v Karlíně, které získá od státu. Nyní čeká na podpis potřebných dokumentů ministerstvem kultury, pak by se mohla nemovitost převést. Město se zároveň chystá jednat s památkáři o tom, co by v budově mohlo vzniknout. Na dotaz ČTK to dnes řekl pražský radní Adam Zábranský (Piráti). Kasárna město získá v rámci téměř dvoumiliardové směny majetků se státem, na které se obě strany domluvily.

„Čekalo se na doložku od ministerstva financí, na začátku října jsme měli schůzku s ministrem a tam zaznělo, že týden na to má dojít k podpisu papírů. V tuto chvíli by to tedy mělo být ještě na ministerstvu kultury, které k tomu také musí dát doložku. Myslím si, že se to (převod) dá stihnout do konce roku," řekl Zábranský.

Co se týče budoucího využití kasáren, tak o tom bude vedení města jednat. V minulosti představitelé metropole uvedli, že by zde mohly vzniknout byty, kulturní centrum nebo školské zařízení. „Chceme se co nejdříve sejít a udělat si kulatý stůl s památkáři, které u toho chceme mít od začátku. Z diskuse vzejde, co nám dovolí udělat za úpravy. A podle toho budeme moci teprve začít přemýšlet o tom, co tam bude moci být, zájemců je hodně," řekl Zábranský.

O velké směně majetku v hodnotě asi 1,7 miliardy korun jednal magistrát se státem několik let, zastupitelé ji definitivně schválili letos v dubnu. Město od státu získá výměnou za většinu areálu Fakultní nemocnice Bulovka mimo jiné právě kasárna v Karlíně nebo budovu v Hybernské ulici.

Historický objekt karlínských kasáren pochází z 19. století, pro vojenské účely byl využíván v době Československa i České republiky. Budova je od roku 1958 památkově chráněná. Stát se v minulosti snažil areál opakovaně prodat, ale bez úspěchu.


Autor: ČTK

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru