Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha by mohla získat z pronájmu Vozovny ve Stromovce přes 3 miliony korun ročně
Restaurace Vozovna. Foto: vozovna-stromovka.cz

Praha by mohla získat z pronájmu Vozovny ve Stromovce přes 3 miliony korun ročně

Rada Prahy schválila minulý týden pořadí nabídek zájemců o provoz restaurace Vozovna i podepsání nájemní smlouvy s předkladatelem nejvyšší z nich. Společnost KOOL FOOD SERVICE za pronájem nabídla 3 432 158 Kč ročně. Dosavadní provozovatel možnost dorovnání nabídky nevyužil.

„Nabídka společnosti KOOL FOOD SERVICE dokazuje, jak lukrativním místem oblíbená Vozovna v Královské oboře je. Město musí postupovat s péčí řádného hospodáře a tuto skutečnost zohlednit. Vzhledem ke zkušenostem nového provozovatele věřím, že se v největším pražském parku podaří zvýšit standard občerstvovacích možností a přinést lidem zajímavou nabídku. Jednou z našich podmínek byla například možnost platby kartou,“ řekla náměstkyně pro životní prostředí a klimatický plán Jana Komrsková (Piráti).  

Jediným kritériem výběrového řízení na nového provozovatele byla nabídnutá cena ročního nájemného. Komise představila městské radě pět nejvyšších nabídek, celkově se do řízení přihlásilo 13 zájemců. Společnost KOOL FOOD SERVICE je ochotna za roční nájem zaplatit více než dvojnásobek dalších nabídek v pořadí.  

KOOL FOOD SERVICE působí na trhu více než 20 let a je silně spjata s holešovickým Výstavištěm v sousedství parku Stromovka. Zajišťuje catering pro významnou část akcí a eventů konaných na Výstavišti, přímo v areálu provozuje bistro Artyčok či kavárnu Cafe v bazénu. Dále v areálu Zoo Praha provozuje restauraci v tzv. Gočárových domech a na pražském Vyšehradě v roce 2021 otevřela Café Bistro Citadela.  

Hlavní město Praha by nájemní smlouvu s novým provozovatelem mělo podepsat do konce března. Její součástí je podmínka bezplatného WC pro návštěvníky parku, zprovoznit se musí už se začátkem sezóny v dubnu. Smlouva se uzavírá na dobu určitou pro následujících pět let s možností prodloužení o dalších pět let.

 


Autor: red

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Šestka pro příští školní rok sjednocuje platby za předškolní vzdělávání a družinu

11. dubna 2024 v 11:16

Praha 6 od příštího školního roku sjednotí platby za předškolní vzdělávání v mateřských školách a zájmové vzdělávání ve školních dužinách a školních klubech.

Další články
Nahoru