Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha bude vlastnit celý Manhartský palác, za 129 milionů korun koupí třetinu
Menhartovský (nazývaný též jako Manhartský) palác v Celetné ulici. Foto: Jan Puci

Praha bude vlastnit celý Manhartský palác, za 129 milionů korun koupí třetinu

Vedení Prahy na svém pondělním jednání odsouhlasilo koupi třetinového podílu Manhartského paláce v Celetné ulici na Starém Městě za téměř 129 milionů korun. Informoval o tom radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský (Piráti).

Scelení vlastnictví budovy, v níž sídlí mimo jiné i restaurace nebo Divadlo v Celetné, podle něj umožní městu lépe pečovat o svůj majetek. „Spoluvlastnictví nemovitostí vždy přináší nějaké komplikace, proto jsem rád, že vlastnictví scelujeme. V tomto případě získáme do výlučného vlastnictví nemovitost v centru Prahy na Královské cestě,“ řekl Zábranský. 

Dvoutřetinové vlastnictví budovy Praha nabyla v roce 2019 po devítiletém soudním sporu s Institutem umění Divadelního ústavu. O odkoupení zbylého podílu na zastavěné ploše a nádvoří o výměře 1700 metrů čtverečních od soukromého vlastníka v hodnotě téměř 129 milionů korun bude na lednovém zasedání hlasovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy. Poprvé v letošním roce se zastupitelé sejdou podle informací magistrátu poprvé ve čtvrtek 25. ledna.

Barokní budova s názvem Manhartský palác je nemovitou kulturní památkou a nachází se v památkové rezervaci. Jak uvádí tabule na fasádě, poprvé je zmiňovaný v pramenech roku 1402. Celý komplex vznikl spojením domů v Celetné a Štupartské ulici, do nynější barokní podoby byl upraven otcem a synem Kaňkovými kolem roku 1700. 

V letech 1967 až 1977 se zde uskutečnila rozsáhlá rekonstrukce. Jak sdělil Zábranský, město disponuje znaleckým posudkem, podle kterého současný stav budovy vyžaduje investice do odstranění technických závad v hodnotě přibližně 20 milionů korun. 

 


Autor: Jan Puci

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru