dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
2°C
Zpravodajství

Praha bude v oblasti turismu spolupracovat s Berlínem a Vídní

Ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská, ředitel Visit Berlin Burkhard Kieker a ředitel organizace WienTourismus Norbert Kettner na veletrhu ITB v Berlíně podepsali Memorandum o spolupráci mezi Prahou, Berlínem a Vídní v oblasti turismu.

Zástupci tří metropolí podpisem stvrdili dohodu o společné prezentaci zejména na zámořských trzích. Účast na veletrzích a marketingové kampaně v Asii nebo Americe jsou velmi nákladné, také proto se středoevropská hlavní města rozhodla spojit síly a na vybraných vzdálených trzích vystupovat pohromadě.

Dohoda platí od roku 2017 do roku 2019. Zúčastněné strany se zavázaly ke spolupráci na marketingových kampaních, PR eventech, press a fam tripech, společné prezentaci pro cestovní kanceláře a širokou veřejnost a optimalizaci vlakového spojení mezi destinacemi.

V roce 2017 se Praha, Berlín a Vídeň zaměří na Latinskou Ameriku, kde se budou společně prezentovat na veletrzích a workshopech pro cestovní kanceláře.

Aktivní kooperace začne již v dubnu formou společného stánku na veletrhu Travelweek Sao Paulo by ILTM a kampaní zaměřenou na cestovní kanceláře v Rio de Janeiru ve stejném období. Další konkrétní kroky budou projednávány postupně v závislosti na aktuálních marketingových plánech.


Další články
Nahoru