dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražská politika

Praha bude ručit za závazky Dopravního podniku při nákupu tramvají

Rada hlavního města Prahy schválila bezplatné ručitelské prohlášení pro společnost Škoda Transportation, a.s., za závazky Dopravního podniku hlavního města Prahy včetně příslušenství takových závazků, které vyplývají z odložení 50 % plateb kupní ceny tramvají Škoda 15T ForCity dodávaných v letech 2015 – 2018 o 4 roky za předpokladu, že bude oznámeno a projednáno s Evropskou komisí.

„Pro vyvrácení pochybností a komplexnost posouzení právní roviny předmětné problematiky byl zpracován závěrečný posudek společností Allen & Overy, z něhož vyplývá, že existují významné argumenty pro to, že bezúplatné poskytnutí ručitelského prohlášení je v souladu s principy tržního investora, což je zásadní pro schválení ručitelského prohlášení,“ řekl 1. náměstek primátora hlavního města Prahy Jiří Vávra.

I za předpokladu, že by Evropská komise zkoumala poskytnutí předmětného ručitelského prohlášení, došla by k závěru, že je toto ručitelské prohlášení slučitelné s trhem (jedná se o dovolenou veřejnou podporu). Tyto závěry učinila společnost i s ohledem na rozhodnutí komise v obdobné věci vůči městu Ústí nad Labem.


Další články
Nahoru