dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská politika

Praha bude pravidelně vyhlašovat výběrová řízení na ředitele příspěvkových organizací

Městská rada schválila pravidelná výběrová řízení na pozice ředitele příspěvkových organizací hl. m. Prahy. Ta se budou vyhlašovat v šestiletých cyklech.

Výběrová řízení se budou vyhlašovat i v případě, že pozice ředitele v organizaci bude obsazena. Všichni uchazeči o pozici ředitele navíc budou povinni zpracovat a předložit projekt/koncepci. Vítěznou koncepci následně hl. m. Praha zveřejní.

Zavedení systému periodicky se opakujících výběrových řízení má pomoci především ke zvýšení dynamiky fungování těchto příspěvkových organizací.

Vyhlášení výběrového řízení na obsazenou funkci není zcela obvyklé, ale je plně v souladu s platnými zákony. V nich není nikde uvedeno, že vyhlášení výběrového řízení, resp. jmenování na vedoucí pracovní místo, se může uskutečnit pouze na neobsazené vedoucí pracovní místo. Rada hl. m. Prahy navíc má právo ředitele/ředitelku příspěvkové organizace odvolat.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru