Dnes Neděle - polojasno 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 15°C
Neděle 16. 5. 2021
Svátek má Přemysl
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha bude mít ombudsmana trasování
Lidé mají tendenci nezvedat cizí čísla, kvůli obtěžujícím nabídkám se jim ani nelze divit. Nyní je však zvedejte, prosí hygienici. Koláž: HSHMP

Praha bude mít ombudsmana trasování

Magistrát poskytne pražské hygienické stanici 300 000 korun na posílení trasování obyvatel s pozitivním testem na covid-19. Hygiena najme další lidi. Cílem je udržet vysoký podíl trasovaných lidí s pozitivním testem. Další peníze pak město dá na zřízení funkce ombudsmana trasování, který bude řešit problémy spojené s trasováním. Novinářům to dnes řekla radní Milena Johnová (Praha Sobě).

Podle Johnové je podíl pozitivně testovaných, kteří jsou osloveni hygienou a trasováni, kolem 90 procent. „Chtěli bychom, aby se ta kvantita oslovených lidí udržela, proto jsme se domluvili s paní ředitelkou (Zdeňkou) Jágrovou, že za peníze města posílí kapacitu, neboť nebyla vyslyšena, když o to žádala stát," řekla.

Zvýšení kapacity trasování bude plně v kompetenci hygienické stanice, která najme víc lidí, než kolik se jich zjišťováním kontaktů nakažených nyní zabývá.

Magistrát 100 000 korun vynaloží také na funkci ombudsmana, který se bude věnovat situaci související s trasováním. Shromažďovat a řešit bude kritické připomínky a spolu s hygieniky zjišťovat, proč například došlo ke zpoždění trasování.

Komunikovat bude přímo s lidmi, kteří si stěžovali. „Slibujeme si od toho zvýšení důvěry obyvatel k trasování, kdy lidé mají za to, že trasování nefunguje," řekla Johnová.

Radní dnes vyzvala Pražany, aby dodržovali takzvané pravidlo 3R, tedy dodržovali rozestupy, nosili roušky a dezinfikovali si ruce. Zároveň apelovala na to, aby nechodili mezi lidi, pokud to není nutné a aby spolupracovali s hygieniky při trasování.

„To jsou věci, které by nám alespoň z části mohly pomoci. Je třeba, abychom si uvědomili, že situace je závažná," řekla Johnová.


Na Poliklinice Prahy 7 se otevírá očkovací centrum

13. května 2021 ve 20:52

Ve zdravotnickém zařízení sedmé městské části Poliklinice Prahy 7 vzniklo nové očkovací centrum. V případě dostatku vakcín je připraveno fungovat každý všední den, naočkovat se zde může až 100 zájemců denně. 

Praha se v očkování zaměřuje i na cizince. Informace ke koronaviru nabízí v pěti jazycích

13. května 2021 ve 12:00

S rozšířením očkování pro stále větší část populace vylepšilo hlavní město i web ockovani.praha.eu, který nově odkazuje na informace o očkování celkem v pěti jazycích, konkrétně v češtině, angličtině, ruštině, vietnamštině a ukrajinštině. Důvodem je mimo jiné početná minorita cizinců, která...

Základní školy v Praze 7 přechází na PCR testování

13. května 2021 v 08:06

Všechny základní školy zřizované městskou částí Praha 7 přechází od pondělí 17. května na PCR testování žáků. Sedmá městská část bude využívat systém průkazných, šetrných a spolehlivých testů ze slin, které budou vyhodnocovány metodou PCR poolingu. 

Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru