Dnes Sobota - skorojasno 27°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 18°C
Sobota 31. 7. 2021
Svátek má Ignác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha bude mít ombudsmana trasování
Lidé mají tendenci nezvedat cizí čísla, kvůli obtěžujícím nabídkám se jim ani nelze divit. Nyní je však zvedejte, prosí hygienici. Koláž: HSHMP

Praha bude mít ombudsmana trasování

Magistrát poskytne pražské hygienické stanici 300 000 korun na posílení trasování obyvatel s pozitivním testem na covid-19. Hygiena najme další lidi. Cílem je udržet vysoký podíl trasovaných lidí s pozitivním testem. Další peníze pak město dá na zřízení funkce ombudsmana trasování, který bude řešit problémy spojené s trasováním. Novinářům to dnes řekla radní Milena Johnová (Praha Sobě).

Podle Johnové je podíl pozitivně testovaných, kteří jsou osloveni hygienou a trasováni, kolem 90 procent. „Chtěli bychom, aby se ta kvantita oslovených lidí udržela, proto jsme se domluvili s paní ředitelkou (Zdeňkou) Jágrovou, že za peníze města posílí kapacitu, neboť nebyla vyslyšena, když o to žádala stát," řekla.

Zvýšení kapacity trasování bude plně v kompetenci hygienické stanice, která najme víc lidí, než kolik se jich zjišťováním kontaktů nakažených nyní zabývá.

Magistrát 100 000 korun vynaloží také na funkci ombudsmana, který se bude věnovat situaci související s trasováním. Shromažďovat a řešit bude kritické připomínky a spolu s hygieniky zjišťovat, proč například došlo ke zpoždění trasování.

Komunikovat bude přímo s lidmi, kteří si stěžovali. „Slibujeme si od toho zvýšení důvěry obyvatel k trasování, kdy lidé mají za to, že trasování nefunguje," řekla Johnová.

Radní dnes vyzvala Pražany, aby dodržovali takzvané pravidlo 3R, tedy dodržovali rozestupy, nosili roušky a dezinfikovali si ruce. Zároveň apelovala na to, aby nechodili mezi lidi, pokud to není nutné a aby spolupracovali s hygieniky při trasování.

„To jsou věci, které by nám alespoň z části mohly pomoci. Je třeba, abychom si uvědomili, že situace je závažná," řekla Johnová.


Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

27. července 2021 ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje jak PCR, tak antigenní testy i další služby

16. července 2021 v 07:24

Od čtvrtka 15. července je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Praha 6 očkovala v Azylovém domě

7. července 2021 v 15:36

Dnes se mobilní očkovací tým vydal do Azylového domu pro muže v ulici Antonína Čermáka v Praze 6, kde během dvou hodin zvládli naočkovat 14 lidí bez domova.

V metropoli za týden přibylo 356 případů covidu

2. července 2021 ve 14:19

Epidemická situace v Praze se dál zhoršuje. Za uplynulých sedm dnů testy odhalily 356 případů koronaviru, to je o 150 víc než předešlý týden.

Další články
Nahoru