Dnes Středa - mlha 0°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 0°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha bude mít ombudsmana trasování
Lidé mají tendenci nezvedat cizí čísla, kvůli obtěžujícím nabídkám se jim ani nelze divit. Nyní je však zvedejte, prosí hygienici. Koláž: HSHMP

Praha bude mít ombudsmana trasování

Magistrát poskytne pražské hygienické stanici 300 000 korun na posílení trasování obyvatel s pozitivním testem na covid-19. Hygiena najme další lidi. Cílem je udržet vysoký podíl trasovaných lidí s pozitivním testem. Další peníze pak město dá na zřízení funkce ombudsmana trasování, který bude řešit problémy spojené s trasováním. Novinářům to dnes řekla radní Milena Johnová (Praha Sobě).

Podle Johnové je podíl pozitivně testovaných, kteří jsou osloveni hygienou a trasováni, kolem 90 procent. „Chtěli bychom, aby se ta kvantita oslovených lidí udržela, proto jsme se domluvili s paní ředitelkou (Zdeňkou) Jágrovou, že za peníze města posílí kapacitu, neboť nebyla vyslyšena, když o to žádala stát," řekla.

Zvýšení kapacity trasování bude plně v kompetenci hygienické stanice, která najme víc lidí, než kolik se jich zjišťováním kontaktů nakažených nyní zabývá.

Magistrát 100 000 korun vynaloží také na funkci ombudsmana, který se bude věnovat situaci související s trasováním. Shromažďovat a řešit bude kritické připomínky a spolu s hygieniky zjišťovat, proč například došlo ke zpoždění trasování.

Komunikovat bude přímo s lidmi, kteří si stěžovali. „Slibujeme si od toho zvýšení důvěry obyvatel k trasování, kdy lidé mají za to, že trasování nefunguje," řekla Johnová.

Radní dnes vyzvala Pražany, aby dodržovali takzvané pravidlo 3R, tedy dodržovali rozestupy, nosili roušky a dezinfikovali si ruce. Zároveň apelovala na to, aby nechodili mezi lidi, pokud to není nutné a aby spolupracovali s hygieniky při trasování.

„To jsou věci, které by nám alespoň z části mohly pomoci. Je třeba, abychom si uvědomili, že situace je závažná," řekla Johnová.


Pondělních 1441 nakažených v metropoli je o 180 víc než před týdnem

Včera v 11:54

Laboratoře v Praze prokázaly v pondělí 1441 nových případů nemoci covid-19, což je přibližně o 180 více než před týdnem. Aktuálně nakažených je 18 619 Pražanů. Počet úmrtí s touto nemocí nemocí v hlavním městě dosáhl 1850. Vyplývá to z informací na webu ministerstva...

Na pražskou linku k očkování v pondělí volalo 1514 lidí

Včera v 11:48

Na novou telefonní linku 800 160 166 k očkování seniorů, kterou spolu s organizací Život 90 provozuje hlavní město, se včera dovolalo 1514 lidí. Většině z nich pomohli operátoři s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému, sdělila ČTK hlavní koordinátorka linky Terezie Šmídová...

Praha 2: Zájem o očkování trvá

Včera v 11:21

Na infolince Prahy 2 pracovníci linky odbavují jeden telefon za druhým. Zájem o očkování z řad seniorů 75+ převyšuje očekávání. Po úspěšném proočkování zájemců 80+ nyní nastupuje další věková kategorie seniorů 75+, a začíná už i oslovování zájemců...

Dětská hřiště a sportoviště Prahy 13 jsou uzavřena

1. března 2021 v 19:44

V návaznosti na důrazné doporučení vlády jsou ve třinácté městské části od 1. března uzavřena všechna dětská a sportovní hřiště.

Očkovací centrum v O2 universum se otevře 11. dubna

1. března 2021 v 16:32

Velkokapacitní očkovací centrum v pražské hale O2 universum začne fungovat 11. dubna, o dva dny dříve projde testem. Po dnešním jednaní s šéfy krajských nemocnic to uvedl na sociálních sítích premiér Andrej Babiš (ANO).

Další články
Nahoru