dnes
Středa - zatazeno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Praha bude mít nový infosystém a záložní portál za 13 milionů korun
Praha má svůj oficiální portál - www.praha.eu.

Praha bude mít nový infosystém a záložní portál za 13 milionů korun

Praha si nechá vytvořit záložní portál svých stránek www.praha.eu, modernizovat informační systém krizového řízení a vytvořit webovou aplikaci portálu bezpečnosti a krizového řízení. Za služby zaplatí zhruba 13,3 milionu korun. Vyplývá to ze seznamu usnesení pražských radních. Služby pro město vykoná společnost Winsite.

„Cílem záložního portálu Prahy je vytvořit náhradní variantu jednoho z nejdůležitějších komunikačních nástrojů pro případ výpadku primárního portálu," píše se v dokumentu, který schválili radní. Důvodem je také to, že portál využívá k informování obyvatel i call centrum magistrátu.

Záložní portál bude nezávislý na stávajícím a bude od něj přebírat v dlouhodobých dávkách změny v obsazích. Portál bude obsahovat jenom nejdůležitější informace, například úřední desku, informace o zastupitelstvu a jeho jednání, centrální evidenci smluv nebo on-line rezervace na úřadě. Portál bude dostupný pouze při výpadku toho současného.

Modernizovat systém krizového řízení a vytvořit aplikaci chce město podle dokumentu zejména proto, že nyní neexistuje nástroj pro jednotnou a efektivní výměnu informací mezi městem, záchranáři, strážníky a dalšími zúčastněnými. „Stávající systém navíc poskytuje nyní výstupy pouze pro interní registrované uživatele systému a neexistuje veřejná část tohoto portálu pro informování široké veřejnosti,“ píše se v materiálu.

Kdy přesně vybraná firma služby dodá, není z dokumentu jasné. Podle smlouvy mezi oběma stranami by měl dát pokyn objednavatel, tedy město. Smlouva má být podle usnesení rady podepsána zhruba v polovině října.


Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru