Dnes Středa - polojasno 9°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 9°C
Středa 22. 3. 2023
Svátek má Leona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha bude jednat o odkupu chrtího závodiště v Plzeňské ulici
Panoramatické foto ze svahu od Plzeňské ulice. Foto: greyhoundpark.cz

Praha bude jednat o odkupu chrtího závodiště v Plzeňské ulici

Praha zahájí jednání o odkupu areálu chrtího závodiště v Plzeňské ulici v Praze 5 za posudkovou cenu zhruba 186 milionů korun. Členové majetkového výboru městského zastupitelstva tím dnes pověřili magistrátní odbor hospodaření s majetkem. Budovy jsou na městských pozemcích, magistrát by tam v budoucnu chtěl postavit bytové domy a ve spolupráci s Národní sportovní agenturou (NSA) závodiště přestavěl na cyklistické centrum s velodromem.

Pozemky u Plzeňské ulice v Košířích si podle dřívějších informací pronajala od města firma Czech International v roce 2005 na 30 let s možností opce na dalších deset let.

V roce 2013 na nich otevřela areál s chrtím závodištěm, jehož vybudování vyšlo podle tehdejších informací na 350 milionů bez interiérů a gastrozázemí. Součástí areálu jsou restaurace a pod budovou je parkoviště se 190 parkovacími místy.

Ředitel majetkového odboru Jan Rak dnes na jednání výboru řekl, že město si nechalo zpracovat posudek hodnoty nemovitostí a podle jeho názoru by mělo usilovat o jejich odkup.

„Bylo by hospodárné, kdybychom v tuto chvíli vhodné kroky udělali, protože dochází podle jednoho z právních názorů k porušování uzavřené nájemní smlouvy," dodal.

Městský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09) odkup podpořil s tím, že nyní je areál prakticky nevyužívaný. Dodal nicméně, že se dají očekávat komplikovanější jednání.

Firma CZECH International již před několika lety po neúspěšné žádosti o odkup pozemků nabídla magistrátu ukončení nájemní smlouvy s úhradou 400 milionů korun ze strany Prahy za údajné zhodnocení majetku. Ještě před tím neúspěšně žádala magistrát o povolení stavby bytů.

Byty by na pozemcích chtělo stavět i město, kromě jednoho již připraveného bytového domu parcely podle městského zastupitele Pavla Richtera (TOP 09) umožňují stavbu dvou dalších podél Plzeňské. Dalším zvažovaným projektem je pak stavba cyklistického velodromu, který nyní v Česku schází.

„NSA se k tomu záměru staví velmi pozitivně," řekl k možnosti stavby cyklistického centra Chabr. Český svaze cyklistiky (ČSC) nedaleko provozuje krytou cyklistickou dráhu, kterou by rád nahradil plnohodnotným velodromem splňujícím parametry pro mezinárodní soutěže, doplněným o další sportoviště nebo muzeum cyklistiky. Se stavbou velodromu souhlasil i výbor územního rozvoje a rada Prahy 5.


Autor: ČTK

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Dnes v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

Včera ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru