Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha bude hostit všesokolský slet, průvod centrem přinese dopravní omezení
Všesokolský slet se bude po šesti letech opět konat na vršovickém stadionu. Foto: archiv Česká obec sokolská

Praha bude hostit všesokolský slet, průvod centrem přinese dopravní omezení

Ve dnech od 30. června do 5. července se v Praze uskuteční XVII. všesokolský slet. Největší sportovně-kulturní událost roku nabídne veřejnosti hromadná vystoupení a pestrý doprovodný program. V neděli 30. června dopoledne se bude konat slavnostní průvod centrem Prahy, který si vyžádá dopravní omezení. Slet sokolů se koná jednou za šest let a ten letošní se odehraje v duchu motta „Slet spojuje“.

Tradiční sletový průvod začne v neděli 30. června v 10 hodin na Václavském náměstí a povede přes Můstek, ulicí 28. října, Národní, Smetanovo nábřeží, Křížovnickou, náměstí Jana Palacha, 17. listopadu, Pařížskou a skončí přibližně ve 12:30 hodin na Staroměstském náměstí, kde bude následovat doprovodný program.

Na trase průvodu bude od jedné do třinácté hodiny zákaz parkování, po dobu průvodu budou komunikace uzavřeny, provoz bude omezen také na Jungmannově náměstí a na okolních komunikacích trasy průvodu. Pořadatelé doporučují, aby se řidiči této části města vyhnuli. Dopravní opatření se budou týkat také provozu tramvajových a autobusový linek, podrobnosti zde.

Vrcholem sletu budou hromadné skladby ve Fortuna Areně v Edenu ve Vršovicích 4. a 5. července. Sokolové předvedou celkem 12 skladeb a divákům se představí i hosté. Mimo jiné vystoupí i slavná dánská gymnastická škola Ollerup.

Večerní program 4. července dokreslí originální scénické osvětlení i hudební vystoupení Lucie Bílé a Jiřího Korna. Odpolední vystoupení 5. července, je určeno především dětem, ale zakončí ho senioři s Věrnou gardou.

„Slet je neopakovatelný životní zážitek, který je úžasný ze všech úhlů pohledu. Věřím, že ten letošní bude patřit k nejlepším v historii,“ řekl Martin Chlumský, starosta České obce sokolské.

Sletový týden v metropoli nabídne i pódiová vystoupení na Staroměstském náměstí, na Náměstí Míru a u Tyršova domu. O sletu z různých pohledů vyprávějí výstavy na Mariánském náměstí, na Vítězném náměstí, na náměstí Míru a v Poslanecké sněmovně.

Více o programu zde.


Autor: red

Léto na Čtyřce 2024 na koupališti Lhotka

14. července 2024 v 06:53

Vodní pólo a paddleboard můžete zkusit 22. července od 15 hodin.

Komentované prohlídky Slavia Musea a stadionu Fortuna Arena

11. července 2024 v 07:07

Nasát fotbalovou atmosféru můžete 17. a 24. července na komentovaných prohlídkách Slavia Musea a stadionu.

Přidejte se k Běhu proti násilí, začala registrace

10. července 2024 v 09:20

Případů násilí mezi blízkými lidmi stále přibývá. Často je ale obtížné domácí násilí odhalit a zůstává skryté za zavřenými dveřmi. Aby toto téma nebylo tabu, pořádá Středisko celostátních programů a služeb Diakonie ČCE již šestý ročník „Běhu proti násilí“. Jeho cílem je upozornit širokou veřejnost...

Kdo nastoupí ve finále letošní Speedway of Nations? Rozhodnou úterní a středeční semifinále

8. července 2024 v 16:22

Je rozhodnuto, jaké týmy budou startovat v letošních semifinále FIM Speedway of Nations, která proběhnou toto úterý a středu v britském Manchesteru a bude je živě přenášet Eurosport. O prvenství ve zkoušce týmových dovedností budou na National Speedway Stadium bojovat reprezentanti patnácti zemí....

Jóga v parcích Prahy 10 pokračuje i v červenci

5. července 2024 v 10:26

Úterky a čtvrtky od až do 26. září od 18:00 do 19:00 hodin patří lekcím jógy.

FESTKA pořádala symbolickou cyklojízdu z Prahy do Karlových Varů

29. června 2024 v 08:02

FESTKA, český výrobce špičkových kol se sídlem v Praze, letos již podeváté uspořádal každoroční cyklojízdu z Prahy do Karlových Varů u příležitosti zahájení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Tato jízda oslavuje a vzdává symbolický hold jedinečné atmosféře klasického cyklistického...

Sportovní soutěž O Pohár Věry Čáslavské obhájila stejnojmenná škola

28. června 2024 v 06:49

Do letošního ročníku soutěž O Pohár Věry Čáslavské se letos zapojilo 4715 soutěžících dětí z 21 škol. Vítězem 6. ročníku Poháru Věry Čáslavské, celoročního seriálu sportovních soutěží a turnajů pro děti ze škol a víceletých gymnázií z Prahy 6, jsou sportovně nadaní školáci ze Základní školy Věry...

Českou unii sportu dál povede Miroslav Jansta

27. června 2024 v 07:19

Na 42. valné hromadě v Nymburce volili zástupci sportovních svazů a klubů nové vedení České unie sportu. Na pozici předsedy byl opět zvolen Miroslav Jansta, a to jednomyslně. 

Zdarma: Jóga na Kampě

21. června 2024 v 08:06

Cvičit můžete vždy v neděli v 17 hodin.

Mezinárodní den jógy na louce u Kuželkárny

20. června 2024 v 06:37

V Centrálním parku v Praze 13 se v pátek 21. června koná Den jógy.

Další články
Nahoru