Dnes Sobota - jasno 28°C
Zítra Neděle - jasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha bude hostit veletrh Schola Pragensis, který pomůže s výběrem střední školy
23 lis
25 lis
Veletrhy
Veletrh mívá tradičně velkou návštěvnost. Foto: Schola Pragensis

Praha bude hostit veletrh Schola Pragensis, který pomůže s výběrem střední školy

23. 11. 2023 - 25. 11. 2023
Do pražského Kongresového centra se opět po roce vrací největší veletrh středních škol v Česku. Od 23. do 25. listopadu tohoto roku se uskuteční již 28. ročník veletrhu Schola Pragensis, kde se žákům a jejich rodičům představí více než stovka vybraných středních odborných škol, gymnázií, ale i vyšších odborných škol z celé Prahy. Vstup na událost je pro všechny účastníky zdarma. 

Na čtyřech patrech plných stánků škol se můžete setkat se staršími žáky či budoucími učiteli, kteří vám svou školu podrobně představí a ochotně odpoví na všechny dotazy. Schola Pragensis takto každoročně pomáhá desítkám tisíc dětí s výběrem správné střední školy. Událost začíná každý den v 8:30 a probíhá až do 18:00 hodin, avšak s výjimkou soboty, kdy trvá pouze do 15. hodiny. Veletrh pořádá hlavní město Praha, ale s organizací a přípravou akce pomáhají pražské střední školy. 

S lepší orientací v prostorách Kongresového centra návštěvníkům pomůže mobilní aplikace Schola Pragensis, která kromě plánku veletrhu nabídne také kompletní katalog všech pražských středních škol, profesní test pro zjištění vhodného oboru či instruktážní videa k výběru školy. Aplikace je dostupná ke stažení na Google PlayApp Store. Veškeré informace o pražských středních školách naleznete také na webových stránkách veletrhu. 

Vybrat si tu správnou školu je v letošním roce obzvlášť důležité. Současní deváťáci si budou moci nově podat přihlášku až na tři střední školy, které však budou muset seřadit podle svých preferencí. Právě pořadí škol na přihlášce může být pro budoucnost dítěte zásadní. 

Přihlášky ke středoškolskému studiu je možné podávat až do 20. února 2024, s výběrem školy se však nesmí otálet. Vybrat si v 15 letech budoucí profesní zaměření rozhodně není jednoduchý úkol, neboť spousta dětí v tomto věku nemá jasno v tom, čemu by se chtěly ve svém životě věnovat. 

Obecně je také důležité se při výběru správné střední školy zaměřit na to, co dítě baví a jaké jsou jeho silné stránky či nadání. Právě s tím vám pomůže veletrh Schola Pragensis, kde je možné se seznámit s velkým množstvím studijních oborů, které pražské střední školy nabízejí. 

Veletrhu se také účastní školy, které jsou jedinečné svými studijními programy v České republice – kromě rybářské školy z Vodňan, letos po čtyřech letech také přijali pozvání z vojenské střední školy z Moravské Třebové. 

Veletrh doplní i doprovodný program – například workshop „Příšerky v hlavě“, který se bude věnovat zážitkovou a atraktivní formou tomu, aby se žáci naučili ověřovat pravost informací na internetu, analyzovat mediální sdělení, rozvíjet kritické myšlení a toleranci. Nebo se seznámí s Technikiádou, projektem, který přináší první elektronickou evidenci aktivit a dovedností žáků základních škol.


Autor: puc

Praha 13: Veletrh sociálních služeb

15. června 2024 v 07:19

Devátý ročník Veletrhu sociálních služeb v Praze 13 vás seznámí s poskytovateli sociálních a návazných služeb. Chybět nebudou ani organizace, které se specializují na služby pro migranty, včetně nově příchozích uprchlíků z Ukrajiny.

Veletrh neziskových organizací Prahy 1

2. června 2024 ve 20:42

Rok 2024 je rokem dobrovolnictví. Přijďte 10. června na první ročník obnoveného veletrhu, který v roce 1996 zahajoval prezident Václav Havel.

FEL ČVUT na Veletrhu vědy ukáže robotickou zoo i robozáchranáře

29. května 2024 v 08:27

Chystáte se na letošní Veletrh vědy? Pokud ano, neopomeňte stanoviště Fakulty elektrotechnické ČVUT (FEL ČVUT). I letos chystá zajímavý program pro malé i velké návštěvníky a návštěvnice, při němž se lidé pobaví i přiučí něco z techniky.

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

19. května 2024 ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Na Veletrhu vědy se letos představí šest fakult ČVUT

18. května 2024 v 11:19

Veletrh vědy, pořádaný Akademií věd ČR, se od svého prvního ročníku v roce 2015 rozrostl v největší a nejvyhledávanější akci popularizující vědu. ČVUT v Praze se proto letos rozhodlo nabídnout návštěvníkům ukázky činnosti hned šesti ze svých osmi fakult: Fakult stavební, strojní, elektrotechnické,...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Další články
Nahoru