Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha bude hostit veletrh Schola Pragensis, který pomůže s výběrem střední školy
23 lis
25 lis
Veletrhy
Veletrh mívá tradičně velkou návštěvnost. Foto: Schola Pragensis

Praha bude hostit veletrh Schola Pragensis, který pomůže s výběrem střední školy

23. 11. 2023 - 25. 11. 2023
Do pražského Kongresového centra se opět po roce vrací největší veletrh středních škol v Česku. Od 23. do 25. listopadu tohoto roku se uskuteční již 28. ročník veletrhu Schola Pragensis, kde se žákům a jejich rodičům představí více než stovka vybraných středních odborných škol, gymnázií, ale i vyšších odborných škol z celé Prahy. Vstup na událost je pro všechny účastníky zdarma. 

Na čtyřech patrech plných stánků škol se můžete setkat se staršími žáky či budoucími učiteli, kteří vám svou školu podrobně představí a ochotně odpoví na všechny dotazy. Schola Pragensis takto každoročně pomáhá desítkám tisíc dětí s výběrem správné střední školy. Událost začíná každý den v 8:30 a probíhá až do 18:00 hodin, avšak s výjimkou soboty, kdy trvá pouze do 15. hodiny. Veletrh pořádá hlavní město Praha, ale s organizací a přípravou akce pomáhají pražské střední školy. 

S lepší orientací v prostorách Kongresového centra návštěvníkům pomůže mobilní aplikace Schola Pragensis, která kromě plánku veletrhu nabídne také kompletní katalog všech pražských středních škol, profesní test pro zjištění vhodného oboru či instruktážní videa k výběru školy. Aplikace je dostupná ke stažení na Google PlayApp Store. Veškeré informace o pražských středních školách naleznete také na webových stránkách veletrhu. 

Vybrat si tu správnou školu je v letošním roce obzvlášť důležité. Současní deváťáci si budou moci nově podat přihlášku až na tři střední školy, které však budou muset seřadit podle svých preferencí. Právě pořadí škol na přihlášce může být pro budoucnost dítěte zásadní. 

Přihlášky ke středoškolskému studiu je možné podávat až do 20. února 2024, s výběrem školy se však nesmí otálet. Vybrat si v 15 letech budoucí profesní zaměření rozhodně není jednoduchý úkol, neboť spousta dětí v tomto věku nemá jasno v tom, čemu by se chtěly ve svém životě věnovat. 

Obecně je také důležité se při výběru správné střední školy zaměřit na to, co dítě baví a jaké jsou jeho silné stránky či nadání. Právě s tím vám pomůže veletrh Schola Pragensis, kde je možné se seznámit s velkým množstvím studijních oborů, které pražské střední školy nabízejí. 

Veletrhu se také účastní školy, které jsou jedinečné svými studijními programy v České republice – kromě rybářské školy z Vodňan, letos po čtyřech letech také přijali pozvání z vojenské střední školy z Moravské Třebové. 

Veletrh doplní i doprovodný program – například workshop „Příšerky v hlavě“, který se bude věnovat zážitkovou a atraktivní formou tomu, aby se žáci naučili ověřovat pravost informací na internetu, analyzovat mediální sdělení, rozvíjet kritické myšlení a toleranci. Nebo se seznámí s Technikiádou, projektem, který přináší první elektronickou evidenci aktivit a dovedností žáků základních škol.


Autor: puc

Veletrh starožitností Antique

18. listopadu 2023 ve 21:10

Prodejní veletrh starožitností se na Novoměstské radnici v Praze 2 koná 23. – 26. listopadu

Veletrh pracovních příležitostí pro děti z dětských domovů

20. října 2023 v 11:05

Nezisková organizace Nadání a dovednosti pořádá již tuto sobotu 21. října od 10 do 17 hodin v pražském hotelu Clarion další ročník Veletrhu pracovních příležitostí pro středoškoláky z celé republiky. Kromě zkušených kariérních poradců a odborníků v oblasti HR čekají studenty zástupci dvaceti...

Veletrh uměleckých knih na Zámku Troja

15. září 2023 v 08:45

Víte, kolik stromů je třeba pokácet pro výrobu jedné knížky? A je digitální kniha ekologičtější než tištěná kopie? Třetí ročník veletrhu uměleckých knih GHMP Art Book Fair, který bude probíhat na Zámku Troja 16. a 17. září, přináší téma ekologie a udržitelnosti v knižním průmyslu. K dramaturgii...

Praha 2: Koncert v kostele sv. Jana Nepomuckého na Skalce

10. srpna 2023 v 08:07

Koncert v kostele sv. Jana Nepomuckého na Skalce se koná v neděli 13. srpna od 18 hodin.

Srovnání spermií savců, únikovou hru i podpis v hlaholici nabídne Veletrh vědy 2023

14. dubna 2023 v 08:28

Více než 100 expozic láká návštěvníky 7. ročníku Veletrhu vědy. Na největší vědecké akci v Česku se odborníci podělí o nejnovější vědecké poznatky a přesvědčí děti i dospělé, že věda je zábava. Veletrh vědy pořádá 8. až 10. června Akademie věd ČR na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Vstup je...

Veletrh: Starožitnosti jako investice

24. března 2023 v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Další články
Nahoru