Dnes Sobota - prehanky-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha bude čtvrt roku testovat opatření na zlepšení plynulosti průjezdu Blankou
Tunelový komplex Blanka. Foto: archiv

Praha bude čtvrt roku testovat opatření na zlepšení plynulosti průjezdu Blankou

Pražský magistrát zkušebně změní dopravní režim na připojovací rampě z tunelového komplexu Blanka do ulice V Holešovičkách v oblasti Pelc – Tyrolky. Namísto stávajícího jednoho pruhu tam budou dva. Opatření má zlepšit plynulost dopravy a snížit omezování vjezdu aut do komplexu. Testovací provoz úpravy potrvá zhruba tři měsíce.

Praha o tomto víkendu začne testovat změnu dopravního opatření v oblasti Pelc – Tyrolka, která bude spočívat v novém řazení do dvou jízdních pruhů z Nové Povltavské přes vratnou rampu do ulice V Holešovičkách, vedle stávajících dvou jízdní pruhů z Argentinské ulice přes most Barikádníků. 

Tento čtvrt roku trvající testovací provoz má za cíl ověřit, zda se zlepší průjezdnost v Tunelovém komplexu Blanka (TKB) ve směru na sever do ulice V Holešovičkách a dále do ulice Liberecká. 

„O víkendu zkušebně přemalujeme pruhy na připojovací rampě z tunelu do ulice V Holešovičkách. Namísto jednoho pruhu tu budou dva, jeden z nich průběžný. Jinými slovy – od Blanky po Holešovičky se bude dát jet bez nutnosti připojování, brzdění, akcelerování a přejíždění z jednoho pruhu do dalšího. Plynulost dopravy by měla ulehčit lidem v okolí od hluku a zplodin. A kapacitní Blanku využijeme na maximum,“ uvedl náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě). 

Úsek dopravního inženýrství Technické správy komunikací se na tomto opatření podílí sběrem dat o intenzitách dopravy měřícími jízdami, kterými bude sledovat chování dopravního proudu před i v rámci provozu tunelového komplexu. Zodpovědný bude také za vyhodnocení dopadů tohoto opatření. 

Hlavním přínosem navrhovaného řešení je minimalizovat regulace vjezdů do tunelů na Městském okruhu (tunelu Mrázovka, Strahovského tunelu a Tunelového komplexu Blanka) ve směru do Troje.

Bez ovlivnění například pandemií covid-19 vychází průměrná délka regulace na 2,5 hodiny denně a na příjezdových komunikacích k Městskému okruhu, zejména v ulicích Patočkova, Svatovítská a Dobříšská, jsou dotčeny tisíce aut. V době ranních a dopoledních špiček projíždí Bubenečským tunelem ve směru Troja zhruba 2 500 aut za hodinu. 

Z důvodu zachování plynulosti MHD bude také přesunuta autobusová zastávka Kuchyňka v ulici V Holešovičkách na začátek odbočovacího pruhu do ulice Na Truhlářce.


Autor: red

Zlíchovský tunel bude několik nocí uzavřen

24. června 2022 v 08:48

Ve Zlíchovském tunelu probíhá výměna sodíkového osvětlení za osvětlení s LED zdroji včetně napájení, probíhají proto noční uzavírky tunelu.

Letní uzavírka části Hornoměcholupské ulice

24. června 2022 v 08:42

V pondělí 4. července 2022 zahájí Technická správa komunikací (TSK) první fázi opravy Hornoměcholupské ulice.

Oprava uzavře Kosteleckou ulici

22. června 2022 v 15:20

Technická správa komunikací (TSK) provede v období od 2. do 10. července opravu Kostelecké ulice v úseku mezi ulicemi Tupolevova (kruhový objezd) a Cukrovarská (železniční přejezd).

Dnes v noci se uzavře Zlíchovský tunel

20. června 2022 v 11:27

Od 20. června od 23 hodin do 21.června do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most, a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Tunelový komplex Blanka bude ve čtvrtek v noci uzavřen

15. června 2022 v 10:29

Z důvodu pravidelné údržby tunelů bude Tunelový komplex Blanka od čtvrtka 16. června od 23 hodin do pátku 17. června do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru