Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - zatazeno 27°C
Pondělí 14. 6. 2021
Svátek má Roland
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha bude čtvrt roku testovat opatření na zlepšení plynulosti průjezdu Blankou
Tunelový komplex Blanka. Foto: archiv

Praha bude čtvrt roku testovat opatření na zlepšení plynulosti průjezdu Blankou

Pražský magistrát zkušebně změní dopravní režim na připojovací rampě z tunelového komplexu Blanka do ulice V Holešovičkách v oblasti Pelc – Tyrolky. Namísto stávajícího jednoho pruhu tam budou dva. Opatření má zlepšit plynulost dopravy a snížit omezování vjezdu aut do komplexu. Testovací provoz úpravy potrvá zhruba tři měsíce.

Praha o tomto víkendu začne testovat změnu dopravního opatření v oblasti Pelc – Tyrolka, která bude spočívat v novém řazení do dvou jízdních pruhů z Nové Povltavské přes vratnou rampu do ulice V Holešovičkách, vedle stávajících dvou jízdní pruhů z Argentinské ulice přes most Barikádníků. 

Tento čtvrt roku trvající testovací provoz má za cíl ověřit, zda se zlepší průjezdnost v Tunelovém komplexu Blanka (TKB) ve směru na sever do ulice V Holešovičkách a dále do ulice Liberecká. 

„O víkendu zkušebně přemalujeme pruhy na připojovací rampě z tunelu do ulice V Holešovičkách. Namísto jednoho pruhu tu budou dva, jeden z nich průběžný. Jinými slovy – od Blanky po Holešovičky se bude dát jet bez nutnosti připojování, brzdění, akcelerování a přejíždění z jednoho pruhu do dalšího. Plynulost dopravy by měla ulehčit lidem v okolí od hluku a zplodin. A kapacitní Blanku využijeme na maximum,“ uvedl náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě). 

Úsek dopravního inženýrství Technické správy komunikací se na tomto opatření podílí sběrem dat o intenzitách dopravy měřícími jízdami, kterými bude sledovat chování dopravního proudu před i v rámci provozu tunelového komplexu. Zodpovědný bude také za vyhodnocení dopadů tohoto opatření. 

Hlavním přínosem navrhovaného řešení je minimalizovat regulace vjezdů do tunelů na Městském okruhu (tunelu Mrázovka, Strahovského tunelu a Tunelového komplexu Blanka) ve směru do Troje.

Bez ovlivnění například pandemií covid-19 vychází průměrná délka regulace na 2,5 hodiny denně a na příjezdových komunikacích k Městskému okruhu, zejména v ulicích Patočkova, Svatovítská a Dobříšská, jsou dotčeny tisíce aut. V době ranních a dopoledních špiček projíždí Bubenečským tunelem ve směru Troja zhruba 2 500 aut za hodinu. 

Z důvodu zachování plynulosti MHD bude také přesunuta autobusová zastávka Kuchyňka v ulici V Holešovičkách na začátek odbočovacího pruhu do ulice Na Truhlářce.


Nové prostory registru vozidel ve Vysočanech

Včera v 06:48

Od pondělí 14. června bude ve Vysočanech spuštěn registr vozidel ve zcela nových prostorách. Ty původní byly využívány od roku 1998, přičemž úroveň prostředí jak pro klienty, tak i pro zaměstnance, již neodpovídala současným požadavkům. Oproti předchozímu pracovišti umožní dosažení vyšší kapacity...

Práce v Průběžné ulici změní vedení linek autobusů a tramvají v Zahradním Městě

12. června 2021 ve 21:22

Kvůli pracím na přestavbě a zahloubení Průběžné ulice pod novým železničním mostem bude od pondělí 14. června od cca 23:30 do středy 15. září do cca 23:30 obousměrně přerušen provozu tramvají v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař a dojde také ke změnám ve vedení autobusových linek v oblasti...

Správa železnic hledá projektanta modernizace nádraží v Praze-Krči

10. června 2021 v 07:34

Správa železnic připravuje modernizaci stanice Praha-Krč, pro kterou aktuálně vypsala zakázku na zhotovitele dokumentace pro společné povolení, a to včetně zpracování dokumentace pro provádění stavby.

Skútry projedou Prahou

9. června 2021 v 17:12

V sobotu 12. června se koná 18. ročník akce Skútršňůra – spanilá jízda skútrů z Prahy na Slapskou přehradu. Povede na území městských částí Praha 1, 2, 4, 7, 8, 12 a 16. V trase jízdy je povolen pohyblivý zábor. 

Červnové uzavírky Bubenečského tunelu

9. června 2021 ve 12:38

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 10. června od 23 hodin do pátku 11. června do 5 hodin uzavřen.

Letenský tunel se ve čtvrtek uzavře

9. června 2021 ve 12:31

Z důvodu mytí bude Letenský tunel od čtvrtka 10. června od 23 hodin do pátku 11. června do 5 hodin uzavřen.

Na Národní se bude opravovat most, centrum čeká dopravní omezení

9. června 2021 v 10:19

Technická správa komunikací zahájí ve čtvrtek 17. června 2021 práce na opravě mostu v Národní ulici přes ulici Divadelní. Práce by měly být hotové do konce tohoto roku a budou rozděleny na etapy.

Další články
Nahoru