dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Praha bojuje o titul nejlepší evropské destinace pro letošní rok
Pohled na Malou Stranu z vyhlídkové terasy u východní brány Pražského hradu. Foto: Jan Puci

Praha bojuje o titul nejlepší evropské destinace pro letošní rok

Česká metropole se může stát nejlepší turistickou destinací Evropy pro rok 2016. Praha byla totiž nominována do dvacítky finalistů o titul European Best Destination, který již posedmé vyhlašuje stejnojmenná belgická organizace.

O výsledcích ankety rozhoduje veřejnost, lidé tak mohou svůj oblíbený cestovatelský cíl podpořit prostřednictvím hlasování na stránkách www.vote.ebdest.in, a to až do 10. února.

Jaká města v anketě konkurují Praze? Například Milán, Madrid, Barcelona, Řím, Berlín, Londýn, Paříž či třeba Vídeň a Brusel. V minulém roce v soutěži zvítězilo Bordeaux, v roce 2014 lidé nejvíce hlasovali pro Porto.

„Pokud by se Praze podařilo v anketě zvítězit, jako se to minulý rok podařilo Bordeaux, byl by to přínos nejen pro ty, kteří pracují a podnikají v cestovním ruchu. Francouzům se díky titulu nejlepší evropské destinace podařilo loni přilákat více hostů zejména z Evropy, která je i pro Prahu nejvýznamnějším zdrojovým trhem,“ uvedla tisková mluvčí Prague City Tourism Kateřina Bártová.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru