dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražský život

Praha bez rakoviny. Osvětová roadshow

Na počátku roku 2014 Ministerstvo zdravotnictví ČR ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami zahájilo projekt „Systém podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v ČR – screeningové programy“, který je financován ze zdrojů Evropské unie a částečně ze státního rozpočtu. 

Včera se osvětová roadshow uskutečnila v areálu FN Motol. Za účasti významných lokálních osobností a odborníků z řad lékařů, působících především ve FN Motol, nabídla osvětový program, který všem přítomným poskytl informace o možnostech prevence vybraných nádorových onemocnění a návštěvě screeningových programů.

Odborníci byli po celou dobu roadshow k dispozici všem příchozím, kteří s nimi mohli konzultovat své individuální dotazy.

Příchozí také na roadshow mohli napsat svým blízkým osobní vzkaz a motivovat je tak k návštěvě preventivního vyšetření stejně tak, jako to v informační kampani dělají Chantal Poullain, Ilona Svobodová a Jan Čenský.

Aliance žen s rakovinou prsu během roadshow nabídla poradenství vyškolených pracovnic z partnerské organizace Bellis & Young. Návštěvnice si mohly vyzkoušet a naučit se samovyšetření prsu na speciálních modelech.

Lidé si také prošli obří maketou tlustého střeva, kterou zde představil Onkomaják.

Roadshow podporují Aliance žen s rakovinou prsu, Dialog Jesenius / Ruce na prsa, Liga proti rakovině, České ILCO a Onkomaják.

Další informace k roadshow najdete na webu MZČR www.bezrakoviny.cz.


Další články
Nahoru