dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská politika

Praha a Říčany převezmou Olivovu léčebnu. Pomohou tím nemocným dětem

Hlavní město Praha a Říčany převezmou práva a povinnosti vůči říčanské Olivově léčebně, která pomáhá především dětem s onemocněním respiračního ústrojí. Provoz léčebny tím bude zachráněn.

Hlavní město Praha a město Říčany vstoupily do jednání se stávajícími zakladateli Olivovy léčebny – Olivovou nadací a Josefem Srbem. Bylo dohodnuto, že práva a povinnosti vůči léčebně budou převedena právě na Prahu a Říčany. Olivova léčebna tím bude zachráněna.

O peripetiích Olivovy léčebny Pražský patriot v minulosti opakovaně informoval. Již v lednu rada města schválila, že léčebně daruje 500 000 korun na splacení závazků. Podle radního Martina Dlouhého (TOP 09) léčebna nyní dluhy splácí a má příjmy.

Olivova dětská léčebna Říčany byla založena manželi Olivovými v roce 1896. Na zajištění jejího provozu založili Olivovu nadaci. V roce 1995 byla odstátněna Dětská respirační léčebna v Říčanech a Olivova nadace zde zřídila vlastní léčebnu pro alergické a respirační onemocnění dětí.

Budovy a pozemky jsou ve vlastnictví hlavního města, Olivově nadaci jsou pronajímány. Doposud funguje Olivova dětská léčebna jako obecně prospěšná společnost, jejímiž zakladateli je právě Olivova nadace a Josef Srb. Nyní tedy dojde k převodu na Prahu a Říčany.

Hlavním předmětem činnosti léčebny jsou léčebné pobyty pro děti s chronickým a recidivujícím onemocněním respiračního ústrojí, děti obézní i děti s poruchou příjmu potravin a s onemocněním pohybového ústrojí. V léčebně jsou zřízeny i speciální ambulance, například na alergologii, revmatologii či kardiologii. Zařízení poskytuje i pobytovou sociální rehabilitaci dětem do šesti let.


Autor: Anna Skálová

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru