dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Pražská politika

Praha a Metrostav se shodly na dalším postupu

Ve čtvrtek a v pátek se sešli zástupci Hl. m. Prahy a Metrostavu, aby si vyjasnili technické nesrovnalosti druhého vzájemného návrhu, který má umožnit  Rozhodčímu soudu rychle rozhodnout a zhotoviteli co nejrychleji obnovit práce na tunelovém komplexu Blanka.  

Jak uvedl po jednání náměstek primátora Jiří Nouza, s Metrostavem si vyjasnili všechny otázky, které jsou pro podání druhého vzájemného návrhu pro rozhodčí soud nezbytné.

„Jednání byla vedena na expertní úrovni a byly odstraněny rozdílné názory na rozsah prací, které budou provedeny v rámci druhého vzájemného návrhu. Shodli jsme se na tom, že tento návrh nemůže obsahovat objekty, které nebyly předmětem znaleckých posudků a nebyly tedy projednány na březnovém zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy. Obě strany vyjádřily souhlas s možností doplnění podání o případný poslední vzájemný návrh, který by řešil nutné práce vyžádané specifičností stavby. Mohlo by se jednat řádově o deset objektů.

Druhý vzájemný návrh je jediná možná cesta ke zprovoznění tunelového komplexu Blanka na podzim roku 2014. Předpokládám, že toto souhlasné  vyjádření bude oběma stranami podepsáno,  aby mohlo být doručeno  k Rozhodčímu soudu ve stanoveném termínu. Magistrát hlavního města Prahy i Metrostav vyvinuly maximální úsilí k dodržení všech zkrácených termínů. S Metrostavem panuje shoda i v tom, že pro obě strany zůstává základní prioritou co nejrychlejší obnovení prací na tunelovém komplexu Blanka a jeho zprovoznění v nejkratším možném termínu,“ uvedl náměstek primátora Jiří Nouza. Jak doplnil, předpokládaným termínem zprovoznění zůstává nadále září letošního roku.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru