Dnes Sobota - jasno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 9 zveřejnila výsledky veřejné ankety

Během léta se uskutečnila veřejná anketa mezi občany Prahy 9. Ukázala například spokojenost se stavem městské zeleně či nabídkou obchodů a služeb, už méně občanů hodnotilo kladně údržbu městských komunikací. Výsledky ankety budou využity při tvorbě Strategického plánu rozvoje MČ Praha 9.

Ankety se zúčastnilo více než 750 občanů Prahy 9, jejím cílem bylo zjistit, které stránky života v městské části místní obyvatelé považují za kladné a které naopak za záporné. Součástí ankety bylo rovněž zjišťování námětů na zlepšení.

Množství a kvalitu městské zeleně jako jedno z největších pozitiv života v městské části spontánně uvedly více než tři pětiny účastníků ankety. Vysoká spokojenost panuje také s dostupností a kvalitou městské hromadné dopravy, ale i s dostupností sběrných míst tříděného odpadu.

Kladně hodnocená míra občanské vybavenosti je zároveň řadou občanů vnímána jako stále více nerovnoměrná, a to zejména v souvislosti s rozvíjející se bytovou výstavbou a jí neodpovídající infrastrukturou.

Obyvatelé Prahy 9 ocenili také možnosti sportovního i kulturního vyžití, vybudované cyklostezky a dostupnost bydlení.    

Už méně jsou občané Prahy 9 spokojeni s možnostmi parkování, stavem komunikací a chodníků a celkovým dopravním zatížením.

Pokud by se účastníci ankety mohli podílet na rozhodování o rozdělování rozpočtu městské části, peníze by poslali na další rozvoj městské zeleně a veřejných prostranství. Potřebnost investic vnímají také v případě školství a školních budov, štědří by byli také v oblasti údržby chodníků a komunikací a budování systému parkovacích míst pro osobní automobily.

anketa-2020-10


PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru