Dnes Pátek - skorojasno 1°C
Zítra Sobota - polojasno 1°C
Pátek 4. 12. 2020
Svátek má Barbora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 9 zveřejnila výsledky veřejné ankety

Během léta se uskutečnila veřejná anketa mezi občany Prahy 9. Ukázala například spokojenost se stavem městské zeleně či nabídkou obchodů a služeb, už méně občanů hodnotilo kladně údržbu městských komunikací. Výsledky ankety budou využity při tvorbě Strategického plánu rozvoje MČ Praha 9.

Ankety se zúčastnilo více než 750 občanů Prahy 9, jejím cílem bylo zjistit, které stránky života v městské části místní obyvatelé považují za kladné a které naopak za záporné. Součástí ankety bylo rovněž zjišťování námětů na zlepšení.

Množství a kvalitu městské zeleně jako jedno z největších pozitiv života v městské části spontánně uvedly více než tři pětiny účastníků ankety. Vysoká spokojenost panuje také s dostupností a kvalitou městské hromadné dopravy, ale i s dostupností sběrných míst tříděného odpadu.

Kladně hodnocená míra občanské vybavenosti je zároveň řadou občanů vnímána jako stále více nerovnoměrná, a to zejména v souvislosti s rozvíjející se bytovou výstavbou a jí neodpovídající infrastrukturou.

Obyvatelé Prahy 9 ocenili také možnosti sportovního i kulturního vyžití, vybudované cyklostezky a dostupnost bydlení.    

Už méně jsou občané Prahy 9 spokojeni s možnostmi parkování, stavem komunikací a chodníků a celkovým dopravním zatížením.

Pokud by se účastníci ankety mohli podílet na rozhodování o rozdělování rozpočtu městské části, peníze by poslali na další rozvoj městské zeleně a veřejných prostranství. Potřebnost investic vnímají také v případě školství a školních budov, štědří by byli také v oblasti údržby chodníků a komunikací a budování systému parkovacích míst pro osobní automobily.

anketa-2020-10


Děti v Základní škole Klausova pod zdravějším osvětlením

Včera v 10:26

Základní škola Klausova je jednou z 10 základních škol, jejichž zřizovatelem je Praha 13. Během minulých dvou měsíců se zde realizovala kompletní výměna všech svítidel a žáci i učitelé teď pracují pod zdravějším osvětlením.

Praha 1 nabízí magistrátu prostory pro výjezdové stanoviště záchranky

2. prosince 2020 ve 23:51

V Nemocnici Na Františku by mohlo být zřízeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Vyplývá to z nabídky první městské části, kterou v úterý schválilo její vedení. Praha 1 je zřizovatelem této nemocnice na Starém Městě. 

Praha 9: Podzemní kontejnery v Makedonské jsou opraveny

2. prosince 2020 v 15:26

Podzemní kontejnery na papír a plasty v Makedonské ulici jsou opraveny, ještě budou označeny samolepkami.

Další články
Nahoru