Dnes Čtvrtek - jasno 11°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 25. 2. 2021
Svátek má Liliana
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 9 zveřejnila výsledky veřejné ankety

Během léta se uskutečnila veřejná anketa mezi občany Prahy 9. Ukázala například spokojenost se stavem městské zeleně či nabídkou obchodů a služeb, už méně občanů hodnotilo kladně údržbu městských komunikací. Výsledky ankety budou využity při tvorbě Strategického plánu rozvoje MČ Praha 9.

Ankety se zúčastnilo více než 750 občanů Prahy 9, jejím cílem bylo zjistit, které stránky života v městské části místní obyvatelé považují za kladné a které naopak za záporné. Součástí ankety bylo rovněž zjišťování námětů na zlepšení.

Množství a kvalitu městské zeleně jako jedno z největších pozitiv života v městské části spontánně uvedly více než tři pětiny účastníků ankety. Vysoká spokojenost panuje také s dostupností a kvalitou městské hromadné dopravy, ale i s dostupností sběrných míst tříděného odpadu.

Kladně hodnocená míra občanské vybavenosti je zároveň řadou občanů vnímána jako stále více nerovnoměrná, a to zejména v souvislosti s rozvíjející se bytovou výstavbou a jí neodpovídající infrastrukturou.

Obyvatelé Prahy 9 ocenili také možnosti sportovního i kulturního vyžití, vybudované cyklostezky a dostupnost bydlení.    

Už méně jsou občané Prahy 9 spokojeni s možnostmi parkování, stavem komunikací a chodníků a celkovým dopravním zatížením.

Pokud by se účastníci ankety mohli podílet na rozhodování o rozdělování rozpočtu městské části, peníze by poslali na další rozvoj městské zeleně a veřejných prostranství. Potřebnost investic vnímají také v případě školství a školních budov, štědří by byli také v oblasti údržby chodníků a komunikací a budování systému parkovacích míst pro osobní automobily.

anketa-2020-10


Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

Dnes v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

Včera ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Praha 2 bude pokračovat v pomoci podnikatelům

23. února 2021 ve 13:05

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání schválili další podporu podnikatelům a živnostníkům v nebytových prostorách městské části, na které dopadla krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. Konkrétně se jedná o slevu z nájmu, možnost uzavření splátkových kalendářů a...

Praha 4: V lese v Hodkovičkách se bude kácet i březnu

23. února 2021 v 10:30

Lesy hlavního města Prahy informovaly čtvrtou městskou část, že budou stromy napadené kůrovcem a nebezpečné suché stromy v Hodkovičkách v lokalitě U Cortéze odstraňovat i v březnu.

Zasedání zastupitelstva Prahy 15

22. února 2021 ve 21:06

Dvanácté zasedání zastupitelstva Prahy 15 se koná 10. března ve Švehlově sokolovně, U Branek 674/7, Praha 10, od 15 hodin.

Další články
Nahoru