dnes
Čtvrtek - zatazeno
4°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
6°C
pozítří
Sobota - skorojasno
8°C
Pražská kultura

Praha 9 zve do knihovny. Nejen za knížkami

V knihovně Prosek, Měšická 806/3, Praha 9, najdete i v březnu zajímavé akce – trénování paměti, cestopisnou přednášku, posezení se šálkem čaje a pletení velikonočních pomlázek.

14. března od 17 hodin
O knížkách nad šálkem čaje
Posezení nad knižními novinkami. Přijďte si vypít šálek čaje a poslechnout si, na jaké přírůstky se můžete v knihovně těšit. Vstup zdarma.

15. března od 17 hodin
Trénování paměti na Proseku
Seznamíte se s různými paměťovými technikami a procvičíte si je na konkrétních příkladech a cvičeních. Přednáší RNDr. Bohuslava Trnková. Vstup zdarma.

21. března od 17 hodin
Omán. Cestopisná přednáška s projekcí. RNDr. Bohuslava Trnková vás provede po Ománu. Vstup zdarma.

28. března od 17 hodin
Velikonoční pletení pomlázek
Proutky, hbité prsty a trpělivost s sebou. Vstup zdarma.

Více na www.mlp.cz/akce
Výstava: Stromovka

Dnes v 08:00

Výstava je věnována Stromovce, jedné z významných zelených ploch na mapě Prahy. Nejslavnější éra této panovnické honitby nastala v 16. a na počátku 17. století. V století 19. se stala místem zábavy Pražanů.

Hvězda zítřka. Nová soutěžní kategorie pro mladé scenáristy letos poprvé

Včera v 07:42

Do nově vytvořené kategorie scenáristické soutěže Filmové nadace nazvané Hvězda zítřka zaslalo své práce 49 mladých autorů. Absolutně nejmladší je sedmnáctiletá studentka. Ta chce porotu oslovit mezigenerační pohádkou, jež by měla diváky i pobavit. Dalším žadatelem, který pro účast v soutěži...

Praha 10: Tváře…aneb… Jak jsem fotil divadlo

20. března 2018 v 09:35

V Galerii 10 vystoupí dnes v 19 hodin dlouholetý fotograf hvězd naší divadelní scény Karel Meister a spisovatel a scénárista Martin Čáp v pořadu Tváře…aneb… Jak jsem fotil divadlo.

Václav Moravec: Proměna etiky v éře digitálních médií

19. března 2018 v 10:53

Přednáška a následná diskuse se zítra v 19 hodin zaměří na jevy spojené s nástupem digitálních médií, např. na informační přehlcení, resp. na informační obezitu, na fragmentaci publik a uzavírání se do „bublin pohodlí“, jak je pojmenovává sociolog Zygmunt Bauman, na vznik post-faktické a...

Manžel a manželka. Na film zve Informační centrum Prahy 3

19. března 2018 v 09:59

Vztah dlouholetých manželů, uznávaného neurochirurga Andrei a ambiciózní televizní moderátorky Sofie, se ocitne v krizi. Po nevydařeném experimentu se manželé probudí v těle toho druhého. Přinuceni prožívat každodenní život svého partnera mají možnost vidět svůj vztah z úplně jiné perspektivy....

Další články
Nahoru