Dnes Pondělí - polojasno 27°C
Zítra Úterý - bourky 19°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 9 získá pozemky pro rozšíření vznikající školy U Elektry
Škola U Elektry bude mít velké sportovní zázemí. V plánu je tělocvična, gymnastický sál, posilovna a venkovní hřiště. Vizualizace: MČ Praha 9

Praha 9 získá pozemky pro rozšíření vznikající školy U Elektry

Zastupitelé Prahy 9 na svém úterním jednání schválili kupní smlouvu s Českou poštou, díky čemuž do majetku hlavního města spravovaného městskou částí připadne několik vysočanských pozemků o celkové zhruba hektarové výměře. Tyto pozemky poslouží k rozšíření budované MŠ a ZŠ U Elektry. Na sociálních sítích o tom informoval starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).  

„Nyní už nic už nebrání tomu, abychom získali klíčové pozemky pro rozvoj školství. Pokud se vše podaří podepsat, pak máme po třech letech dlouhých a vleklých jednání jistotu, že pro velkou část Poděbradské a Kolbenovy ulice budeme mít zajištěnu dostatečnou kapacitu ve školství. Příprava na rozšiřování areálu nové základní a mateřské školy tak může začít,“ uvedl Portlík. 

Za pozemky zaplatí městská část 141,5 milionu korun včetně DPH, výdaj pokryje z rozpočtových úspor z předešlých let. Podle přijatého usnesení o smlouvě byla cena určena v souladu s metodickým pokynem Ministerstva průmyslu a obchodu a vycházela ze znaleckého posudku. „Tato cena je vyšší než cena obvyklá,“ uvádí usnesení zastupitelstva.

Škola U Elektry byla projektovaná už v roce 2013. Žádost o umístění stavby byla na stavební úřad podána v roce 2015 a pravomocné stavební povolení bylo vydáno roku 2020. Samotná stavba probíhá od letošního června, s dokončením se počítá za dva roky. Vysoutěžené celkové náklady jsou 408,6 milionu korun bez DPH. 

„Získáním dalším pozemků v těsném sousedství vznikající školy reagujeme na závazek, kdy jsme slíbili, že území určené pro základní školství rozšíříme. Po výstavbě nového pavilonu při ZŠ Litvínovská 600, ZŠ Balabence, ZŠ Novoborské a Špitálské, zahájení nové stavby ZŠ U Elektry je to další důležitý krok k rozšíření kapacit na Praze 9,“ zdůraznil starosta Portlík.


Autor: Jan Puci

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru