Dnes Neděle - obcasny-dest 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
Praha 9 získá pozemky pro rozšíření vznikající školy U Elektry
Škola U Elektry bude mít velké sportovní zázemí. V plánu je tělocvična, gymnastický sál, posilovna a venkovní hřiště. Vizualizace: MČ Praha 9

Praha 9 získá pozemky pro rozšíření vznikající školy U Elektry

Zastupitelé Prahy 9 na svém úterním jednání schválili kupní smlouvu s Českou poštou, díky čemuž do majetku hlavního města spravovaného městskou částí připadne několik vysočanských pozemků o celkové zhruba hektarové výměře. Tyto pozemky poslouží k rozšíření budované MŠ a ZŠ U Elektry. Na sociálních sítích o tom informoval starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).  

„Nyní už nic už nebrání tomu, abychom získali klíčové pozemky pro rozvoj školství. Pokud se vše podaří podepsat, pak máme po třech letech dlouhých a vleklých jednání jistotu, že pro velkou část Poděbradské a Kolbenovy ulice budeme mít zajištěnu dostatečnou kapacitu ve školství. Příprava na rozšiřování areálu nové základní a mateřské školy tak může začít,“ uvedl Portlík. 

Za pozemky zaplatí městská část 141,5 milionu korun včetně DPH, výdaj pokryje z rozpočtových úspor z předešlých let. Podle přijatého usnesení o smlouvě byla cena určena v souladu s metodickým pokynem Ministerstva průmyslu a obchodu a vycházela ze znaleckého posudku. „Tato cena je vyšší než cena obvyklá,“ uvádí usnesení zastupitelstva.

Škola U Elektry byla projektovaná už v roce 2013. Žádost o umístění stavby byla na stavební úřad podána v roce 2015 a pravomocné stavební povolení bylo vydáno roku 2020. Samotná stavba probíhá od letošního června, s dokončením se počítá za dva roky. Vysoutěžené celkové náklady jsou 408,6 milionu korun bez DPH. 

„Získáním dalším pozemků v těsném sousedství vznikající školy reagujeme na závazek, kdy jsme slíbili, že území určené pro základní školství rozšíříme. Po výstavbě nového pavilonu při ZŠ Litvínovská 600, ZŠ Balabence, ZŠ Novoborské a Špitálské, zahájení nové stavby ZŠ U Elektry je to další důležitý krok k rozšíření kapacit na Praze 9,“ zdůraznil starosta Portlík.


Autor: Jan Puci

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Další články
Nahoru