dnes
Středa - zatazeno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Praha 9 žádá úpravu vstupu do metra Vysočanská a odbočovací pruh
Náměstí Organizace spojených národů, Freyova ulice, zastávky u metra Vysočanská a nákupní centrum Fénix. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Praha 9 žádá úpravu vstupu do metra Vysočanská a odbočovací pruh

Devátá městská číst žádá úpravu vstupu do metra Vysočanská a odbočovacího pruhu ze Sokolovské do Freyovy ulice. Podle městské části by se měla zachovat rovněž parkovací místa. Rada schválila připomínky ke koncepční studii úprav náměstí OSN připravené městským Institutem plánování a rozvoje (IPR).

„Nejedná se o rekonstrukci náměstí OSN, ale zejména o rekonstrukci tramvajové trati v ulici Pod Pekárnami a jejího náměstí při stávající točně tramvají," uvedla rada v usnesení. Žádá proto finanční vyčíslení přeložení inženýrských sítí a plán etap celé akce. Přepracovaná studie by také měla být podle radnice znovu projednaná s veřejností.

Koncepční studie je podle IPR součástí plánovaných úprav tramvajové trati Sokolovská – Kolbenova. V plánu je posunutí zastávky tramvaje a doplnění městského mobiliáře.

Poprvé se veřejnost k návrhům vyjadřovala už loni na jaře. Počítá se také s obnovením zrušené tramvajové smyčky. Přes železnici se počítá s lávkou pro pěší.

Náměstí OSN je především vytíženou dopravní křižovatkou, k níž přiléhá z jedné strany obchodní centrum se stanicí metra Vysočanská sousedící s budovou radnice a ze druhé strany park. Na podzim 2014 přibyl skleněný pomník průmyslníka Emila Kolbena.


Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

Včera v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Parkovacích oprávnění v Praze 4 má zatím 14 tisíc lidí

7. srpna 2018 ve 12:29

Úřad městské části Praha 4 dosud vydal více než 14 000 parkovacích oprávnění. Zóny placeného stání zde začaly fungovat letos 1. července.

Výluka provozu tramvají v Zenklově ulici

6. srpna 2018 ve 14:28

Z důvodu pokračující rekonstrukce kanalizace, vodovodu, vozovek, chodníků a tramvajové trati v Zenklově ulici se od pátku 10. srpna od 0:30 hodin do pondělí 20. srpna do 4:30 hodin mění dopravní opatření, v úseku Palmovka – Ke Stírce bude obousměrně přerušen provoz...

Dopravní opatření v souvislosti s průvodem Prague Pride

6. srpna 2018 ve 14:19

V sobotu 11. srpna se koná organizovaný průvod Prague Pride 2018. Jeho trasa povede po komunikacích Prahy 1 a 7, které budou postupně uzavírány. 

Další články
Nahoru