dnes
Středa - oblacno
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - zatazeno
1°C
Praha 9 žádá úpravu vstupu do metra Vysočanská a odbočovací pruh
Náměstí Organizace spojených národů, Freyova ulice, zastávky u metra Vysočanská a nákupní centrum Fénix. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Praha 9 žádá úpravu vstupu do metra Vysočanská a odbočovací pruh

Devátá městská číst žádá úpravu vstupu do metra Vysočanská a odbočovacího pruhu ze Sokolovské do Freyovy ulice. Podle městské části by se měla zachovat rovněž parkovací místa. Rada schválila připomínky ke koncepční studii úprav náměstí OSN připravené městským Institutem plánování a rozvoje (IPR).

„Nejedná se o rekonstrukci náměstí OSN, ale zejména o rekonstrukci tramvajové trati v ulici Pod Pekárnami a jejího náměstí při stávající točně tramvají," uvedla rada v usnesení. Žádá proto finanční vyčíslení přeložení inženýrských sítí a plán etap celé akce. Přepracovaná studie by také měla být podle radnice znovu projednaná s veřejností.

Koncepční studie je podle IPR součástí plánovaných úprav tramvajové trati Sokolovská – Kolbenova. V plánu je posunutí zastávky tramvaje a doplnění městského mobiliáře.

Poprvé se veřejnost k návrhům vyjadřovala už loni na jaře. Počítá se také s obnovením zrušené tramvajové smyčky. Přes železnici se počítá s lávkou pro pěší.

Náměstí OSN je především vytíženou dopravní křižovatkou, k níž přiléhá z jedné strany obchodní centrum se stanicí metra Vysočanská sousedící s budovou radnice a ze druhé strany park. Na podzim 2014 přibyl skleněný pomník průmyslníka Emila Kolbena.


Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

Včera v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

V tunelu Mrázovka se budou čistit kamery

4. prosince 2018 v 11:20

Od soboty 8. prosince od 23 hodin do neděle 9. prosince do 5 hodin bude z důvodu čistění kamer tunel uzavřen.

Nové jednosměrky na Břevnově

4. prosince 2018 v 08:31

V Praze 6 aktuálně probíhá instalace dopravního značení k realizaci projektu zón placeného stání, jehož součástí je i nová úprava směrovosti komunikací v lokalitě Břevnov, konkrétně v oblasti ohraničené ulicemi Bělohorská, Tomanova a Liborova.

Další články
Nahoru