Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 9 upravila a zjednodušila dotace do sportu, rozdělí čtyři miliony korun

Devátá městská část finančně podpoří sportovce. Od 25. dubna do 16. května mohou sportovní organizace působící v Praze 9 podat žádost o dotaci na svou celoroční činnost, provoz a nájmy sportovního zařízení, opravy a údržbu sportovního zařízení a na podporu talentovaných sportovců do 23 let v individuálních sportech.

Žádost o dotaci je třeba podat na předepsaném formuláři a s požadovanými přílohami osobně na podatelnu Úřadu MČ Praha 9, Sokolovská 14/324, Praha 9, nebo e-mailem na adresu podatelna@praha9.cz, či prostřednictvím datové schránky (ID: nddbppc).

„Dotace v celkové částce čtyři miliony jsme upravili a zjednodušili. Jsou to tři oblasti, materiální vybavení, provez areálů, oprava areálů a podpora talentovaných sportovců. Sport je pro nás na Praze 9 velice důležitou součástí a věřím, že v dnešní nelehké ekonomické situaci dotace obzvláště pomohou," sdělil 2. místostarosta deváté městské části Adam Vážanský (ODS), do jehož kompetencí patří i oblast sportu.

Veškeré informace k dotačním programům jsou zveřejněny na úřední desce MČ Praha 9 a na oficiálním webu městské části zde: https://www.praha9.cz/vyhlaseni-dotace-sport-2024 


Autor: Alo

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

Včera v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Tragická nehoda na železnici

18. dubna 2024 ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

18. dubna 2024 ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Další články
Nahoru