dnes
Pondělí - jasno
19°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
19°C
pozítří
Středa - zatazeno
22°C

Praha 9: Stačí, když ji každý sešlápne

Na území Prahy 9 je 151 nadzemních a 14 podzemních kontejnerů. Aby odpadky nekončily na zemi vedle kontejnerů, připravila radnice video společně herci z vysočanského Divadla Gong.

Povinností Prahy 9 není starat se o čistotu na stanovištích kontejnerů a v jejich okolí, přesto ze svého rozpočtu platí za úklid na těch nejinkriminovanějších místech. Ale bez pomoci všech, kteří odpad do kontejnerů odnáší, je to jen sisyfovské snažení, na jehož konci jsou zase odpadky u kontejnerů místo v nich.

„Nemusí v tom být zlý úmysl, ale mnohdy jen z neznalosti věci jednoduše odložíme odpadky vedle kontejneru. Proto jsme s herci z našeho Divadla Gong připravili naučné video o tom, jak odpad správně třídit,“ říká místostarosta MČ Praha 9 Adam Vážanský. „A třebaže na toto téma bylo řečeno a napsáno už hodně, věřím, že vás úsměvné herecké etudy na věčné nerudovské Kam s ním? poučí a možná i překvapí.“

„Třebaže nám nepřísluší starat se o čistotu na stanovištích kontejnerů na tříděný odpad a v jejich okolí, nepořádek nám vadí. Apelujeme na Hl. m. Prahu, aby častěji nechávalo kontejnery vyvážet, a zároveň sami z rozpočtu MČ Praha 9 platíme nemalé finanční prostředky za úklid alespoň na těch nejinkriminovanějších místech, např. ve Vysočanech u stanice metra Českomoravská, na Náměstí OSN, zelených plochách u Freyovy ulice,“ konstatuje radní pro životní prostředí a dopravu MČ Praha 9 Tomáš Holeček.

Úklid jednoho stanoviště pro kontejnery na tříděný odpad stojí 50 korun. V průměru se každé nadzemní stanoviště s kontejnery uklízí 6× týdně, podzemní stanoviště dokonce 8× týdně. Jen v MČ Praha 9 za něj tedy hlavní město zaplatí 50 900 korun týdně, což za rok představuje částku 2 443 200 korun. A protože kolem kontejnerů na tříděný odpad je stále nepořádek, další nemalé peníze na úklid jdou z rozpočtu MČ Praha 9.

 


Hořely baterie elektrokol

Včera ve 20:39

Dnes v 10:19 vyjeli hasiči ze Satalic a Holešovic k požáru 2 baterií z elektrokol ve Vodňanské ulici v Kyjích. Baterie byly uložené v boxu ještě před příjezdem Policie ČR a hasičů.

Požár odpadu v podkroví

Včera v 07:17

Včera ve 14 hodin byl na tísňovou linku operačního střediska hasičů nahlášen požár v podkroví v Zapadlé ulici v Braníku. K případu vyjeli hasiči z Krče a Modřan, kteří zasahovali v dýchací technice. 

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

Včera v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Den fascinace rostlinami 2019

20. dubna 2019 ve 12:10

Vypravte se 17. května do fascinujícího světa rostlin. Objevte jejich druhovou rozmanitost, fyziologii, stavbu buněk nebo význam pro člověka.

Do Klánovic za zážitky

20. dubna 2019 v 08:38

V neděli 12. května nebude v Klánovickém lese o dobrodružství nouze. Zážitkový závod dvojic zvaný Klánovický MiniAdventure, při němž se plní nejrůznější úkoly, nabízí skvělou zábavu i sportovní výkon. Závodí dospělé dvojice i kategorie rodičů s dětmi.

Kam s dětmi, aby se v Praze nenudily

20. dubna 2019 v 07:30

Prague City Tourism vydává novou mapu Praha: děti, která je určena všem rodičům a prarodičům, kteří hledají tipy a doporučení kam v Praze vyrazit s dětmi. V mapě najdou desítky míst, kde se děti budou bavit a případně se i něco nového naučí. 

Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

19. dubna 2019 ve 22:27

Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod...

Dva muži sprejovali na zeď tunelu. Jeden utekl, druhého zadrželi strážníci

19. dubna 2019 ve 22:21

Dva sprejující mladí muži neunikli včera pozornosti autohlídky městské policie. Zřejmě se jim zeď tunelu, který vede z Tachovského náměstí do parku Vítkov, zdála nudná.

Ve čtvrtém dubnovém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

19. dubna 2019 ve 22:13

Společnost Pražské vodovody a kanalizace oznámila přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na následující týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Zítra: Praha 6 zve na Velikonočního zajdu

19. dubna 2019 v 07:43

Pletení pomlázek, barvení vajíček, zdobení velikonočních perníčků, malování na obličej, fotokoutek pro děti, pohádkové čtení, malování obrázků. Na Velikonočního zajdu se můžete těšit v sobotu 20. dubna na Šesťáku.

Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

19. dubna 2019 v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Další krátké zprávy
Nahoru