dnes
Pátek - jasno
27°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C

Praha 9: Stačí, když ji každý sešlápne

Na území Prahy 9 je 151 nadzemních a 14 podzemních kontejnerů. Aby odpadky nekončily na zemi vedle kontejnerů, připravila radnice video společně herci z vysočanského Divadla Gong.

Povinností Prahy 9 není starat se o čistotu na stanovištích kontejnerů a v jejich okolí, přesto ze svého rozpočtu platí za úklid na těch nejinkriminovanějších místech. Ale bez pomoci všech, kteří odpad do kontejnerů odnáší, je to jen sisyfovské snažení, na jehož konci jsou zase odpadky u kontejnerů místo v nich.

„Nemusí v tom být zlý úmysl, ale mnohdy jen z neznalosti věci jednoduše odložíme odpadky vedle kontejneru. Proto jsme s herci z našeho Divadla Gong připravili naučné video o tom, jak odpad správně třídit,“ říká místostarosta MČ Praha 9 Adam Vážanský. „A třebaže na toto téma bylo řečeno a napsáno už hodně, věřím, že vás úsměvné herecké etudy na věčné nerudovské Kam s ním? poučí a možná i překvapí.“

„Třebaže nám nepřísluší starat se o čistotu na stanovištích kontejnerů na tříděný odpad a v jejich okolí, nepořádek nám vadí. Apelujeme na Hl. m. Prahu, aby častěji nechávalo kontejnery vyvážet, a zároveň sami z rozpočtu MČ Praha 9 platíme nemalé finanční prostředky za úklid alespoň na těch nejinkriminovanějších místech, např. ve Vysočanech u stanice metra Českomoravská, na Náměstí OSN, zelených plochách u Freyovy ulice,“ konstatuje radní pro životní prostředí a dopravu MČ Praha 9 Tomáš Holeček.

Úklid jednoho stanoviště pro kontejnery na tříděný odpad stojí 50 korun. V průměru se každé nadzemní stanoviště s kontejnery uklízí 6× týdně, podzemní stanoviště dokonce 8× týdně. Jen v MČ Praha 9 za něj tedy hlavní město zaplatí 50 900 korun týdně, což za rok představuje částku 2 443 200 korun. A protože kolem kontejnerů na tříděný odpad je stále nepořádek, další nemalé peníze na úklid jdou z rozpočtu MČ Praha 9.

 


Hudební léto v parcích Prahy 2 pokračuje druhým koncertem

Dnes v 07:11

Minulý týden začal v Havlíčkových sadech již čtvrtý ročník cyklu Hudební léto v parcích Prahy 2. Na každém koncertu představuje jeden soubor klasický a druhý jazzový či jiného žánru.

Praha 1: Soutěžte o knihu Gabriely Koukalové

Dnes v 07:05

Stačí zodpovědět správně otázku: Jakému sportu se Gabriela Koukalova věnovala před tím, než přešla k biatlonu? Své odpovědi zasílejte do 31. července emailem na adresu marie.hrabovska@praha1.cz.

Hořela izolace rodinného domu

Dnes v 06:33

Hasiči ze Smíchova, Petřin a centrální stanice vyjeli ve čtvrtek v půl 10 večer k požáru rodinného domu v ul. K vodojemu. Na domu hořela izolace, která byla částečně uhašena ještě před příjezdem jednotek na místo.

Policisté předali dům v Mikulandské ulici stavební firmě

Včera v 18:23

Policisté dnes ráno předali dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž se v úterý zřítila dvě patra a zranila tři dělníky, stavební firmě Metrostav, která budovu rekonstruuje. Ve středu odpoledne ukončili kriminalisté vyšetřování na místě, nyní je čeká prošetřování celé události, k čemuž si...

Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

Včera v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Muž chtěl spáchat sebevraždu

Včera v 15:49

Ani ne hodinu po půlnoci oslovila hlídku strážníků žena s tím, že u vestibulu stanice metra Nádraží Holešovice viděla muže, který vyhrožoval sebevraždou. Hlídka na uvedeném místě našla muže s četnými povrchovými poraněními na rukou a nohou. 

Rekonstrukce Zhořelecké ulice v úseku Cafourkova – Lodžská

Včera ve 13:37

Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s. provede v termínu od 23. července do 31. srpna první etapu rekonstrukce ulice Zhořelecká v MČ Praha 8 – Bohnice, v úseku ulic Cafourkova a Lodžská. Oprava bude rozdělena na tři části a bude probíhat po polovinách.

Hledá se majitel kajaku

Včera ve 13:28

V pondělí v podvečer si Botičem plaval poblíž Perucké bezprizorní kajak.

Další řidič za volantem pod vlivem alkoholu

Včera v 10:47

Zákazem vjezdu neváhal projet v úterý večer řidič auta v Bobkově ulici na Černém Mostě. Autohlídka městské policie ho zastavila jen o pár metrů dál.

V bytě zkolabovala žena, pomohl strážník

Včera v 10:42

Strážník prováděl včera dopoledne běžnou kontrolní činnost v Levé ulici v Praze 4. O pomoc jej požádal muž, který měl doprovodit svou známou do nemocnice na plánovaný zákrok, ale nemohl se na ni dozvonit.

Praha 9 zve: DogFest 2018 - největší psí fesťák

Včera v 07:25

Největší festival pro milovníky psů, psy a pejskaře Dogfest zaplní Prahu. Chystají se psí soutěže, agility i pomoc útulkům.

Hostivař – z5 v čase. Posílejte fotografie do soutěže

Včera v 06:49

Fotosoutěž, kterou vyhlásila Praha 15, trvá do konce srpna. Je určena pro všechny věkové kategorie a pořádá se v rámci Dnů Prahy 15. Své fotografie zasílejte do 31. 8. buď e-mailem na adresu klimendovae@praha15.cz, nebo poštou do podatelny ÚMČ Praha 15 s nadpisem...

Praha 9 – Hloubětín, Hrdlořezy, Kyje zítra nepoteče voda

18. července 2018 ve 14:03

Od 8 do 12 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v ulicích Aloisovská; Cedrová; Celniční; Čelákovická; Českobrodská sudá č.o. od 57/26 do 248/50, lichá č.o. od 254/53 do 661/69, E1, parcelní čísla: 2419, 2422/5, 2423; Jahodnická; Jasanová; Jednostranná; Jívová; Kdoulová; Klenová; Lísková;...

V úseku Průběžná – Nádraží Hostivař nepojedou tramvaje

18. července 2018 ve 13:58

V sobotu 28. července bude od 7:30 do 17:30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Průběžná – Nádraží Hostivař.

Další krátké zprávy
Nahoru