dnes
Pondělí - jasno
14°C
zítra
Úterý - jasno
14°C
pozítří
Středa - zatazeno
17°C

Praha 9: Stačí, když ji každý sešlápne

Na území Prahy 9 je 151 nadzemních a 14 podzemních kontejnerů. Aby odpadky nekončily na zemi vedle kontejnerů, připravila radnice video společně herci z vysočanského Divadla Gong.

Povinností Prahy 9 není starat se o čistotu na stanovištích kontejnerů a v jejich okolí, přesto ze svého rozpočtu platí za úklid na těch nejinkriminovanějších místech. Ale bez pomoci všech, kteří odpad do kontejnerů odnáší, je to jen sisyfovské snažení, na jehož konci jsou zase odpadky u kontejnerů místo v nich.

„Nemusí v tom být zlý úmysl, ale mnohdy jen z neznalosti věci jednoduše odložíme odpadky vedle kontejneru. Proto jsme s herci z našeho Divadla Gong připravili naučné video o tom, jak odpad správně třídit,“ říká místostarosta MČ Praha 9 Adam Vážanský. „A třebaže na toto téma bylo řečeno a napsáno už hodně, věřím, že vás úsměvné herecké etudy na věčné nerudovské Kam s ním? poučí a možná i překvapí.“

„Třebaže nám nepřísluší starat se o čistotu na stanovištích kontejnerů na tříděný odpad a v jejich okolí, nepořádek nám vadí. Apelujeme na Hl. m. Prahu, aby častěji nechávalo kontejnery vyvážet, a zároveň sami z rozpočtu MČ Praha 9 platíme nemalé finanční prostředky za úklid alespoň na těch nejinkriminovanějších místech, např. ve Vysočanech u stanice metra Českomoravská, na Náměstí OSN, zelených plochách u Freyovy ulice,“ konstatuje radní pro životní prostředí a dopravu MČ Praha 9 Tomáš Holeček.

Úklid jednoho stanoviště pro kontejnery na tříděný odpad stojí 50 korun. V průměru se každé nadzemní stanoviště s kontejnery uklízí 6× týdně, podzemní stanoviště dokonce 8× týdně. Jen v MČ Praha 9 za něj tedy hlavní město zaplatí 50 900 korun týdně, což za rok představuje částku 2 443 200 korun. A protože kolem kontejnerů na tříděný odpad je stále nepořádek, další nemalé peníze na úklid jdou z rozpočtu MČ Praha 9.

 


Za poklady na Petřín

Dnes v 18:53

Kačeři budou hledat kešky. Ve středu 26. září od 14 do 18 hodin na Petříně, konečná zastávka stanice lanovky. Všichni hledači dostanou odměny.

Praha 6: Sportujeme v každém věku 60+

Dnes v 16:52

Městská část Praha 6 a Fakulta tělesné výchovy a sportu UK zvou na akci Sportujeme v každém věku zítra, 25. září, od 13 do 18 hodin ve venkovním sportovišti areálu v ulici José Martího 31, Praha 6.

Praha 5: David Koller Band, Monkey Business, PSH a Prago Union na Smíchovských slavnostech

Dnes v 16:34

Koncert Smíchovských slavností se koná zítra, 25. září, od 17 hodin přímo v centru Smíchova u metra Anděl při výstupu na Knížecí, naproti pivovaru Staropramen.

Sportovní den, koncert, tanec. Dnes začínají oslavy mezinárodního dne seniorů v Praze 3

Dnes v 11:56

Na oslavy Mezinárodního dne seniorů v týdnu od 24. do 27. září zve radnice třetí městské části.

Festival jak víno – Vinobraní na náplavce

Dnes v 11:44

Burčákový pochod náplavkou 29. září. Oslava vína a babího léta. Malá rodinná vinařství, jejichž vína běžně neochutnáte.

Těšnov – Vltavská. V noci nepojedou tramvaje

Dnes v 08:47

V noci ze středy 26. září od 22:10 hodin na čtvrtek 27. září do 5:10 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Těšnov – Vltavská, v uvedeném směru.

Čtvrtek: Móda v Galerii 1

Dnes v 08:44

Nikol a Jakub Ponerovi budou ve čtvrtek 29. září hosty Čaje o sedmé. Akci pořádá radnice Prahy 1, autorkou myšlenky pravidelných dámských čajových setkání se zajímavým hostem je mluvčí radnice Veronika Blažková, která jednou měsíčně zve zajímavé hosty.

Dnes: Festival Sportu pro Dvojku

Dnes v 07:44

Praha 2 zve na přehlídku sportovních aktivit ze své městské části, pro děti i dospělé od 3 do 99 let.

Jak s ní žít normální život s epilepsií? Přijďte na Be happy s epi

Dnes v 07:14

Akce „Be happy s epi“ poukáže na peripetie s epilepsií a jak s ní žít normální život na náměstí Jiřího z Poděbrad 25. září od 14 hodin.

Veletrh sociálních služeb Prahy 13

Dnes v 07:13

Dnes se od 14 do 18 hodin můžete seznámit na Slunečním náměstí před radnicí s poskytovateli sociálních a návazných služeb.

Praha 3: Saudkův Život v Galerii Toyen

Včera ve 21:50

Světoznámý český fotograf Jan Saudek představuje do 27. září kolekci svých fotografií s výstižným názvem Život v Galerii Toyen.

Hasiči zasahují u popadaných stromů

Včera ve 20:59

Od 20:00 hodiny do 20:21 hodiny zasahovali pražští hasiči u deseti případů v souvislosti se silným větrem. Jedná se o popadané stromy na komunikaci. V Herálecké ulici se strom opřel o obytný dům. Hasiči to uvedli na svém twitteru.

Bouřky způsobily výpadky dodávek elektřiny i v okolí Prahy

22. září 2018 ve 21:38

V důsledku bouřkové činnosti, která v pátek večer a v noci na sobotu přešla přes celé území České republiky evidovala ČEZ Distribuce na svém zásobovacím území zvýšenou poruchovost. Na odstranění poruch pracovaly poruchové čety a během dnešního dne byly dodávky elektřiny obnoveny. Pro hlášení...

Další krátké zprávy
Nahoru