dnes
Neděle - jasno
0°C
zítra
Pondělí - jasno
0°C
pozítří
Úterý - jasno
0°C

Praha 9: Stačí, když ji každý sešlápne

Na území Prahy 9 je 151 nadzemních a 14 podzemních kontejnerů. Aby odpadky nekončily na zemi vedle kontejnerů, připravila radnice video společně herci z vysočanského Divadla Gong.

Povinností Prahy 9 není starat se o čistotu na stanovištích kontejnerů a v jejich okolí, přesto ze svého rozpočtu platí za úklid na těch nejinkriminovanějších místech. Ale bez pomoci všech, kteří odpad do kontejnerů odnáší, je to jen sisyfovské snažení, na jehož konci jsou zase odpadky u kontejnerů místo v nich.

„Nemusí v tom být zlý úmysl, ale mnohdy jen z neznalosti věci jednoduše odložíme odpadky vedle kontejneru. Proto jsme s herci z našeho Divadla Gong připravili naučné video o tom, jak odpad správně třídit,“ říká místostarosta MČ Praha 9 Adam Vážanský. „A třebaže na toto téma bylo řečeno a napsáno už hodně, věřím, že vás úsměvné herecké etudy na věčné nerudovské Kam s ním? poučí a možná i překvapí.“

„Třebaže nám nepřísluší starat se o čistotu na stanovištích kontejnerů na tříděný odpad a v jejich okolí, nepořádek nám vadí. Apelujeme na Hl. m. Prahu, aby častěji nechávalo kontejnery vyvážet, a zároveň sami z rozpočtu MČ Praha 9 platíme nemalé finanční prostředky za úklid alespoň na těch nejinkriminovanějších místech, např. ve Vysočanech u stanice metra Českomoravská, na Náměstí OSN, zelených plochách u Freyovy ulice,“ konstatuje radní pro životní prostředí a dopravu MČ Praha 9 Tomáš Holeček.

Úklid jednoho stanoviště pro kontejnery na tříděný odpad stojí 50 korun. V průměru se každé nadzemní stanoviště s kontejnery uklízí 6× týdně, podzemní stanoviště dokonce 8× týdně. Jen v MČ Praha 9 za něj tedy hlavní město zaplatí 50 900 korun týdně, což za rok představuje částku 2 443 200 korun. A protože kolem kontejnerů na tříděný odpad je stále nepořádek, další nemalé peníze na úklid jdou z rozpočtu MČ Praha 9.

 


Mladík se zranil u Jiráskova mostu

Včera ve 20:31

Před páteční půlnocí spadl osmnáctiletý mladík z Jiráskova mostu na pravobřežní náplavku. Zatím není jasné, proč k tomu došlo. Utrpěl poranění zad, hýždí, pánve a rukou. Po ošetření na místě byl převezen na ortopedické oddělení vinohradské nemocnice. Je mimo ohrožení...

Karatisti z Prahy 15 se chtějí dostat na olympiádu

Včera v 19:05

Starosta Prahy 15 Milan Wenzl (za ANO) nedávno osobně pogratuloval karatistům ze Sportovního Klubu Bojových Umění Hostivař za jejich dobré sportovní výkony na mistrovství České republiky JKA a také na mistrovství Evropy v karate, kde celkově reprezentace České republiky získala 13 medailí, a stala...

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

Včera v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Pozdvižení v Opletalově ulici. Samopal a pervitin

Včera v 16:13

Ve čtvrtek krátce po 16. hodině si policisté v Opletalově ulici v Praze 1 všimli, že na zadním sedadle jednoho ze zaparkovaných aut leží samopal. Policisté vyčkali na příchod posádky vozidla a přistoupili k jejich kontrole a k prohlídce vozidla samotného. Zde nalezli kromě samopalu AK47 i dvě...

V Karlíně hořel gril

Včera v 15:57

U požáru grilu v restauraci v pražském Karlíně, v ulici U nádražní lávky, zasahovali dnes odpoledne hasiči z centrální stanice.

Praha 5 zve na přednášku: Dotknout se nebe

Včera v 15:20

Přednáška a show horolezce Marka Holečka, jednoho z nejlepších světových lezců ve středu 6. února v 17 hodin v zasedacím sále ZMČ P5, 6. patro, Štefánikova 236/13.

Vítkov volá o úklid. Zítra odpoledne se můžete připojit

Včera v 10:52

Trash Hero Praha a Trash Hero Czech Republic pořádají nedělní úklid Vítkova. Sraz je ve 14 hodin pod schody a železničním viaduktem. Přilehlá budova je na adrese Trocnovská 1/2, nejbližší autobusová zastávka je U památníku. Pak už jen hledejte žlutou vlajku.

Umění 20. století, procházka Olšanskými hřbitovy

Včera v 07:25

Komentovaná procházka se koná v pondělí 21. ledna ve 14 hodin.

Koncert NiTrio. Baroko a klasicismus

18. ledna 2019 v 09:24

Cyklus koncertů komorní hudby Prahy 9 pokračuje na vysočanské radnici 24. ledna od 19 hodin vystoupením skupiny NiTrio.

Montessori výuka: Setkání s rodiči

18. ledna 2019 v 07:52

Lednové setkání s rodiči na téma Montessori výuky, které ZŠ Květnového vítězství pořádá ve spolupráci s MČ Praha 11, se koná v úterý 22. ledna od 18 hodin v budově K2, Schulhoffova 844.

Praha 8 zve do divadla: Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó

18. ledna 2019 v 07:21

Komorní hudební kabaret můžete vidět v pondělí 21. ledna od 19 hodin v Divadle Karla Hackera, Klapkova 26, Praha 8.  

Uzavření Bubenečského tunelu od soboty do neděle

18. ledna 2019 v 07:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude probíhat úplné noční uzavření Bubenečského tunelu od soboty 19. ledna od 23 hodin do neděle 20. ledna do 5 hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru