Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 9 schválila rozpočet na letošek, hospodařit bude s příjmy přes půl miliardy korun
Vysočanská radnice Prahy 9. Foto: archiv

Praha 9 schválila rozpočet na letošek, hospodařit bude s příjmy přes půl miliardy korun

Radnice Prahy 9 bude letos hospodařit s příjmy 526,49 milionu korun a výdaji 578,12 milionu korun. Rozdíl pokryje z rezerv. Na investice plánuje městská část vydat 146,47 milionu korun, 431,66 milionu půjde na běžné, tedy provozní výdaje. Návrh rozpočtu v úterý schválili zastupitelé. Na loňský rok byl schválen rozpočet s příjmy 415,1 milionu korun a výdaji 728,78 milionu korun. Rozdíl městská část také kryla z rezerv.

Největší částka půjde na chod městské části, a sice 242,5 milionu korun. Asi 153,47 milionu korun radnice vydá na školství, v plánu je například výstavba ZŠ a MŠ Zelené Město, různé rekonstrukce v ZŠ Litvínovská, zateplení MŠ Pod Krocínkou nebo se má projektovat ZŠ a MŠ Elektra II.

Dalšími investicemi jsou pak městská infrastruktura, kam radnice vloží 81,9 milionu korun či zdravotnictví a sociální oblast, na které půjde 42,55 milionu korun.

„Kapitálové výdaje máme letos nižší, to je ovlivněno tím, že skončila například výstavba školy Elektra a další větší projekty," řekl na zasedání starosta městské části Tomáš Portlík (ODS).

Běžné jsou podle něj letos o něco vyšší kvůli růstu cen energií a více dá radnice například za péči o zeleň, protože loni vznikalo v Praze 9 hodně parků. Na běžné výdaje šlo loni 407,59 milionu korun.

Na straně příjmů získá městská část nejvíce peněz na takzvaných transferech, které tvoří peníze od hlavního města a státu a které jsou naplánovány ve výši 312,25 milionu korun. Další peníze získá mimo jiné na daňových a nedaňových příjmech nebo převody ze zdaňované činnosti.

Prahu 9, ve které žije zhruba 56 000 obyvatel, tvoří celé katastrální území Proseku a části katastrálních území Vysočan, Hrdlořez, Střížkova, Hloubětína, Libně a Malešic. Starostou deváté městské části je Tomáš Portlík (ODS).


Autor: ČTK

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

29. března 2024 v 19:57

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu...

Zastupitelé Prahy 1 odvolali Čižinského z funkce předsedy Kontrolního výboru

13. března 2024 v 09:17

Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) z funkce předsedy Kontrolního výboru odvolalo na svém zasedání v úterý 12. března Zastupitelstvo Prahy 1. Návrh na odvolání podpořila většina 14 z celkem 27 zastupitelů. Důvodem jsou pochybení Čižinského v tzv. kauze Donlič. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí...

Další články
Nahoru