Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 9 rozšíří Klíčovské sady ve Vysočanech
Klíčovské sady, meruňkový sad. Foto: praha-priroda.cz

Praha 9 rozšíří Klíčovské sady ve Vysočanech

Zastupitelé Prahy 9 na svém jednání v úterý schválili nákup více než 3700 metrů čtverečních ve Vysočanech, konkrétně na jižním svahu kopce U Trati (sousedí s vedením teplovodu). Na těchto pozemcích se nachází tři polorozpadlé neevidované chatky, ve kterých se zdržují problémové osoby. Okolí tvoří zanedbané a náletové porosty plné odpadu a torza stromů bývalého sadu. Městská část bude moci jako vlastník pozemků chatky zbourat a lokalitu revitalizovat a začlenit do Klíčovských sadů. Na sociálních sítích o tom informoval starosta Tomáš Portlík (ODS).

V blízkosti pozemků je podchod pod tratí, který by měl dohledné době zase sloužit jako přístupová cesta do sadů. „Ve Vysočanech po souhlasu zastupitelstva kupujeme také necelých 1300 metrů čtverečních od společnosti Vivus Kolbenova, která tu staví obytný komplex. Tyto pozemky jsou přínosem zejména pro dopravní infrastrukturu. Při rekonstrukci stávající komunikace ulice Smržových došlo k jejímu rozšíření o parkovací stání, chodníky, zeleň včetně zřízení veřejných stanovišť tříděného odpadu a přeložky veřejného osvětlení,“ napsal Portlík. 

Podle něj by městská část ráda od hlavního města získala do své správy pozemky v Hloubětíně při hranicích s Prahou 14, na nichž se nachází vrakoviště. „Místní si tu již delší dobu stěžují na nepořádek a nadměrný hluk a s největší pravděpodobností tu dochází k trestné činnosti související s kradenými auty. Pokud by nám osm pozemků o celkové rozloze necelých 13 000 metrů čtverečných bylo svěřeno, mohli bychom problémy v tomto místě řešit komplexně a zajistit bezpečnost,“ napsal Portlík. 

„A ještě o jednom pozemku jsme jednali na úterním zastupitelstvu. Schválili jsme změnu územního plánu ve Vysočanech v lokalitě AFI City s tím, že míra využití tady zůstane stejná. V rámci kontribučních pravidel, které přijalo zastupitelstvo hl. m. Prahy, nám investor za úplatu převede část pozemků při ulici Strnadových. Cenný je pro nás zejména pozemek, na němž postaví čtyřtřídní mateřskou školu. Ta nám připadne zhruba za poloviční cenu, než kterou bychom dali, kdybychom školku sami stavěli. V současné době má investor projekt mateřské školy, stavební rozhodnutí z roku 2013 a společně jednáme o dalších krocích,“ dodal starosta.


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru