Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 9 rozšíří Klíčovské sady ve Vysočanech
Klíčovské sady, meruňkový sad. Foto: praha-priroda.cz

Praha 9 rozšíří Klíčovské sady ve Vysočanech

Zastupitelé Prahy 9 na svém jednání v úterý schválili nákup více než 3700 metrů čtverečních ve Vysočanech, konkrétně na jižním svahu kopce U Trati (sousedí s vedením teplovodu). Na těchto pozemcích se nachází tři polorozpadlé neevidované chatky, ve kterých se zdržují problémové osoby. Okolí tvoří zanedbané a náletové porosty plné odpadu a torza stromů bývalého sadu. Městská část bude moci jako vlastník pozemků chatky zbourat a lokalitu revitalizovat a začlenit do Klíčovských sadů. Na sociálních sítích o tom informoval starosta Tomáš Portlík (ODS).

V blízkosti pozemků je podchod pod tratí, který by měl dohledné době zase sloužit jako přístupová cesta do sadů. „Ve Vysočanech po souhlasu zastupitelstva kupujeme také necelých 1300 metrů čtverečních od společnosti Vivus Kolbenova, která tu staví obytný komplex. Tyto pozemky jsou přínosem zejména pro dopravní infrastrukturu. Při rekonstrukci stávající komunikace ulice Smržových došlo k jejímu rozšíření o parkovací stání, chodníky, zeleň včetně zřízení veřejných stanovišť tříděného odpadu a přeložky veřejného osvětlení,“ napsal Portlík. 

Podle něj by městská část ráda od hlavního města získala do své správy pozemky v Hloubětíně při hranicích s Prahou 14, na nichž se nachází vrakoviště. „Místní si tu již delší dobu stěžují na nepořádek a nadměrný hluk a s největší pravděpodobností tu dochází k trestné činnosti související s kradenými auty. Pokud by nám osm pozemků o celkové rozloze necelých 13 000 metrů čtverečných bylo svěřeno, mohli bychom problémy v tomto místě řešit komplexně a zajistit bezpečnost,“ napsal Portlík. 

„A ještě o jednom pozemku jsme jednali na úterním zastupitelstvu. Schválili jsme změnu územního plánu ve Vysočanech v lokalitě AFI City s tím, že míra využití tady zůstane stejná. V rámci kontribučních pravidel, které přijalo zastupitelstvo hl. m. Prahy, nám investor za úplatu převede část pozemků při ulici Strnadových. Cenný je pro nás zejména pozemek, na němž postaví čtyřtřídní mateřskou školu. Ta nám připadne zhruba za poloviční cenu, než kterou bychom dali, kdybychom školku sami stavěli. V současné době má investor projekt mateřské školy, stavební rozhodnutí z roku 2013 a společně jednáme o dalších krocích,“ dodal starosta.


Autor: puc

Očkování zvířat osob bez domova

Dnes v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Další články
Nahoru