Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 9 připravuje nové základní i mateřské školy
ZŠ a MŠ Elektra funguje od loňského roku. Zdroj foto: MČ Praha 9

Praha 9 připravuje nové základní i mateřské školy

Praha 9 připravuje další základní školu Elektra 2, brzy zveřejní finální verzi vizualizace. Informoval o tom starosta deváté městské části Tomáš Portlík (ODS).

„Vedle toho připravujeme také prvostupňovou ZŠ v Hrdlořezích a čtyři nové mateřské školky ve Vysočanech. Chceme projektovat pro Prahu i dvě střední školy, konkrétně u ZŠ Elektra 2 (Postservis) a na Jarově,“ dodal.

Základní a Mateřská škola Elektra se otevřela loni v září, radnice ji připravovala od roku 2011. Škola, která stojí v Sousedíkově ulici, poskytuje 800 míst žákům a 78 míst pro děti ve školce.

Stavba radnici stála podle dřívejších vyjádření představitelů radnice zhruba 570 milionů korun. Elektra 2 by měla vyrůst na vedlejším pozemku, který radnice získala od České pošty.


Autor: red

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru