Dnes Pondělí - obcasny-dest 0°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 2°C
Pondělí 28. 11. 2022
Svátek má René
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 9 převzala dočasné komunitní centrum v brownfieldu u stanice metra
Komunitní centrum v sousedství stanice metra Kolbenova. Foto: P9

Praha 9 převzala dočasné komunitní centrum v brownfieldu u stanice metra

Praha 9 převzala od společnosti Skanska nové komunitní centrum s venkovním hřištěm, pumptrackovou dráhou, parkourovým hřištěm z recyklovaného betonu i komunitní zahradou. Centrum je umístěno na brownfieldu mezi ulicemi Kolbenova a Poděbradská a bude fungovat pár let, než ho nahradí výstavba. Informovala o tom mluvčí Prahy 9 Marie Kurková. Zájem o provozování komunitního centra projevil zapsaný spolek Colben.

Komunitní centrum je umístěno v brownfieldu mezi ulicemi Kolbenova a Poděbradská. Vzniklo díky novým pravidlům pro investory, která určují, v jaké výši mají investoři městským částem přispívat na občanskou vybavenost při budování nových městských čtvrtí. 

Stavba je mobilní, takže v budoucnu bude možné komunitní centrum včetně jednotlivých aktivit přesunout na jiné místo. Hlavní budova se skládá ze tří modulárních jednotek, ke kterým přiléhá plocha pro posezení kryté pergolou. 

Na ně navazuje prostor pro ostatní aktivity. S novým provozovatel komunitního centra bude podepsána smlouva o pronájmu na dobu určitou do roku 2026.

„Jsem rád, že se komunitní centrum podařilo dokončit včas, a to včetně pumptrackové dráhy, kterou si obyvatelé devítky přáli, jak vyplynulo z našich společných setkání. Komunitní život je pro devítku klíčový a my jako městská část podpoříme všechny aktivity, které přispějí k jeho rozvoji,“ řekl starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS). 

Komunitní centrum je na brownfieldu mezi ulicemi Kolbenova a Poděbradská umístěno pouze dočasně. Nová výstavba trvá po dobu několika let a společnost Skanska Residential a městská část se dohodly na dočasném využití těchto pozemků. 

„Smysluplné využití pozemku, který by jinak do doby výstavby neplnil žádnou funkci, bylo stěžejní myšlenkou našeho společného úsilí s Prahou 9. S tou nás od počátku spojovala chuť vytvořit příjemný prostor pro společná setkávání místních. Otevření dočasného komunitního centra na našem pozemku určeném pro pátou etapu čtvrti Emila Kolbena proto vnímáme jako úspěšný příklad fungující spolupráce mezi městskou částí a rezidenčním developerem,“ uvedl generální ředitel Skanska Residential Petr Michálek.


Autor: puc

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

Dnes v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

Dnes v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

Dnes v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

Včera v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Squatteři obsadili budovu v Praze 10, po dohodě odešli

Včera v 11:32

Squatteři organizovaní skupinou Opravdu Dobré Squaty včera obsadili prázdný bytový dům v Malínské ulici v pražských Strašnicích s cílem vytvořit tam kulturní a sociální centrum.

Další články
Nahoru