Dnes Sobota - oblacno 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 9 převzala dočasné komunitní centrum v brownfieldu u stanice metra
Komunitní centrum v sousedství stanice metra Kolbenova. Foto: P9

Praha 9 převzala dočasné komunitní centrum v brownfieldu u stanice metra

Praha 9 převzala od společnosti Skanska nové komunitní centrum s venkovním hřištěm, pumptrackovou dráhou, parkourovým hřištěm z recyklovaného betonu i komunitní zahradou. Centrum je umístěno na brownfieldu mezi ulicemi Kolbenova a Poděbradská a bude fungovat pár let, než ho nahradí výstavba. Informovala o tom mluvčí Prahy 9 Marie Kurková. Zájem o provozování komunitního centra projevil zapsaný spolek Colben.

Komunitní centrum je umístěno v brownfieldu mezi ulicemi Kolbenova a Poděbradská. Vzniklo díky novým pravidlům pro investory, která určují, v jaké výši mají investoři městským částem přispívat na občanskou vybavenost při budování nových městských čtvrtí. 

Stavba je mobilní, takže v budoucnu bude možné komunitní centrum včetně jednotlivých aktivit přesunout na jiné místo. Hlavní budova se skládá ze tří modulárních jednotek, ke kterým přiléhá plocha pro posezení kryté pergolou. 

Na ně navazuje prostor pro ostatní aktivity. S novým provozovatel komunitního centra bude podepsána smlouva o pronájmu na dobu určitou do roku 2026.

„Jsem rád, že se komunitní centrum podařilo dokončit včas, a to včetně pumptrackové dráhy, kterou si obyvatelé devítky přáli, jak vyplynulo z našich společných setkání. Komunitní život je pro devítku klíčový a my jako městská část podpoříme všechny aktivity, které přispějí k jeho rozvoji,“ řekl starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS). 

Komunitní centrum je na brownfieldu mezi ulicemi Kolbenova a Poděbradská umístěno pouze dočasně. Nová výstavba trvá po dobu několika let a společnost Skanska Residential a městská část se dohodly na dočasném využití těchto pozemků. 

„Smysluplné využití pozemku, který by jinak do doby výstavby neplnil žádnou funkci, bylo stěžejní myšlenkou našeho společného úsilí s Prahou 9. S tou nás od počátku spojovala chuť vytvořit příjemný prostor pro společná setkávání místních. Otevření dočasného komunitního centra na našem pozemku určeném pro pátou etapu čtvrti Emila Kolbena proto vnímáme jako úspěšný příklad fungující spolupráce mezi městskou částí a rezidenčním developerem,“ uvedl generální ředitel Skanska Residential Petr Michálek.


Autor: puc

Reuse neděle v Praze 6

Dnes v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

Dnes v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

Dnes v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Další články
Nahoru