Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 9 převzala dočasné komunitní centrum v brownfieldu u stanice metra
Komunitní centrum v sousedství stanice metra Kolbenova. Foto: P9

Praha 9 převzala dočasné komunitní centrum v brownfieldu u stanice metra

Praha 9 převzala od společnosti Skanska nové komunitní centrum s venkovním hřištěm, pumptrackovou dráhou, parkourovým hřištěm z recyklovaného betonu i komunitní zahradou. Centrum je umístěno na brownfieldu mezi ulicemi Kolbenova a Poděbradská a bude fungovat pár let, než ho nahradí výstavba. Informovala o tom mluvčí Prahy 9 Marie Kurková. Zájem o provozování komunitního centra projevil zapsaný spolek Colben.

Komunitní centrum je umístěno v brownfieldu mezi ulicemi Kolbenova a Poděbradská. Vzniklo díky novým pravidlům pro investory, která určují, v jaké výši mají investoři městským částem přispívat na občanskou vybavenost při budování nových městských čtvrtí. 

Stavba je mobilní, takže v budoucnu bude možné komunitní centrum včetně jednotlivých aktivit přesunout na jiné místo. Hlavní budova se skládá ze tří modulárních jednotek, ke kterým přiléhá plocha pro posezení kryté pergolou. 

Na ně navazuje prostor pro ostatní aktivity. S novým provozovatel komunitního centra bude podepsána smlouva o pronájmu na dobu určitou do roku 2026.

„Jsem rád, že se komunitní centrum podařilo dokončit včas, a to včetně pumptrackové dráhy, kterou si obyvatelé devítky přáli, jak vyplynulo z našich společných setkání. Komunitní život je pro devítku klíčový a my jako městská část podpoříme všechny aktivity, které přispějí k jeho rozvoji,“ řekl starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS). 

Komunitní centrum je na brownfieldu mezi ulicemi Kolbenova a Poděbradská umístěno pouze dočasně. Nová výstavba trvá po dobu několika let a společnost Skanska Residential a městská část se dohodly na dočasném využití těchto pozemků. 

„Smysluplné využití pozemku, který by jinak do doby výstavby neplnil žádnou funkci, bylo stěžejní myšlenkou našeho společného úsilí s Prahou 9. S tou nás od počátku spojovala chuť vytvořit příjemný prostor pro společná setkávání místních. Otevření dočasného komunitního centra na našem pozemku určeném pro pátou etapu čtvrti Emila Kolbena proto vnímáme jako úspěšný příklad fungující spolupráce mezi městskou částí a rezidenčním developerem,“ uvedl generální ředitel Skanska Residential Petr Michálek.


Autor: puc

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Dnes v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

První pokuta pro hlavní město za protisoutěžní loterijní vyhlášky byla potvrzena

Dnes v 08:19

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna potvrdil prvostupňové rozhodnutí, jímž byla hlavnímu městu Praze uložena pokuta ve výši 2 679 000 korun za porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže v souvislosti s loterijními vyhláškami. Rozklad podaný hlavním městem předseda...

Za hmyzem do Letňan

Dnes v 07:55

Poznejte náš hmyz na naučné procházce za drobnou havětí se spolkem Darwin ve středu 14. června.

Jedlá školní zahrada ve Stodůlkách

Dnes v 07:48

Nová jedlá školní zahrada se otevírá ve čtvrtek 8. června při Fakultní základní škole profesora Otokara Chlupa Pedagogické fakulty UK ve Stodůlkách díky spolupráci mezi společností Lidl a programem Skutečně zdravá škola.

Muzejní noc na 1. lékařské fakultě UK otevře běžně nepřístupná místa

Dnes v 05:32

I letos se 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy zúčastní Festivalu muzejních nocí. V pátek 16. června bude možné navštívit anatomické muzeum, stomatologické muzeum a Faustův dům. Před zahájením prohlídek proběhne v Anatomickém ústavu 1. LF UK přednáškové odpoledne, na kterém zazní například...

Praha 1: Spolkový den v parku Kampa

Včera v 18:10

Spolkový den se koná ve čtvrtek 15. června od 15 hodin v parku Kampa.

V pítku v parku u Chodovské tvrze neteče voda, hnízdí tady modřinka

Včera v 16:30

Sýkorka modřinka se ke hnízdění vybrala i letos netypické místo, pítko v parku u Chodovské tvrze.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

Včera v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

Barvám neutečeš v Centrálním parku Prahy 13

Včera ve 14:38

Barvám neutečeš, běžecký závod, kterého se účastní nejen dospělí běžci, ale i děti, senioři nebo celé rodiny, kdy nejde o čas, ale především o zábavu se koná v sobotu 10. června od 9 do 16 hodin.

Další články
Nahoru