Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 9 přestěhovala ukrajinské uprchlíky ze školního azylu do ubytovny
Ukrajinské ženy a jejich děti míří do vysočanské ubytovny. Foto: FB T. Portlík

Praha 9 přestěhovala ukrajinské uprchlíky ze školního azylu do ubytovny

Ukrajinské matky s dětmi prchající před válkou se včera přestěhovaly z dočasného azylu v prosecké Základní škole Litvínovská do Vysočanské ubytovny zvané Teskáč, kterou v uplynulých týdnech za vydatné pomoci dobrovolníků připravila k užívání Praha 9. Na sociálních sítích o tom informoval starosta deváté městské části Tomáš Portlík (ODS).

„Děkuji paní ředitelce Davidové a kolektivu ZŠ Litvínovská 500 za poskytnutí dočasného azylu a rodičům s dětmi z ,pětistovky´ za podporu,“ napsal starosta.

Prostor s 28 místnostmi a sociálním zařízením, zvaný Teskáč, převzala Praha 9 před měsícem ve stavu, který nebyl použitelný pro pomoc uprchlíkům. Po několika výzvách radnice směrem k veřejnosti se podařilo během dvou týdnů prostory připravit a díky dárcům i vybavit potřebným nábytkem. Ten darovala také společnost IKEA.

„A znovu moc děkuji našemu tajemníkovi Leoši Tomanovi, který celý proces přeměny Teskáče organizuje a zajišťuje,“ dodal Portlík.

Do montování zařízení se podle něj zapojili i dobrovolníci z řad jednotlivých občanů a dobrovolníci v rámci firemních programů.


Autor: puc

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Včera ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Včera v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Včera v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Včera v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

29. listopadu 2023 ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Další články
Nahoru