Dnes Úterý - zatazeno 24°C
Zítra Středa - bourky 27°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 9 přestěhovala ukrajinské uprchlíky ze školního azylu do ubytovny
Ukrajinské ženy a jejich děti míří do vysočanské ubytovny. Foto: FB T. Portlík

Praha 9 přestěhovala ukrajinské uprchlíky ze školního azylu do ubytovny

Ukrajinské matky s dětmi prchající před válkou se včera přestěhovaly z dočasného azylu v prosecké Základní škole Litvínovská do Vysočanské ubytovny zvané Teskáč, kterou v uplynulých týdnech za vydatné pomoci dobrovolníků připravila k užívání Praha 9. Na sociálních sítích o tom informoval starosta deváté městské části Tomáš Portlík (ODS).

„Děkuji paní ředitelce Davidové a kolektivu ZŠ Litvínovská 500 za poskytnutí dočasného azylu a rodičům s dětmi z ,pětistovky´ za podporu,“ napsal starosta.

Prostor s 28 místnostmi a sociálním zařízením, zvaný Teskáč, převzala Praha 9 před měsícem ve stavu, který nebyl použitelný pro pomoc uprchlíkům. Po několika výzvách radnice směrem k veřejnosti se podařilo během dvou týdnů prostory připravit a díky dárcům i vybavit potřebným nábytkem. Ten darovala také společnost IKEA.

„A znovu moc děkuji našemu tajemníkovi Leoši Tomanovi, který celý proces přeměny Teskáče organizuje a zajišťuje,“ dodal Portlík.

Do montování zařízení se podle něj zapojili i dobrovolníci z řad jednotlivých občanů a dobrovolníci v rámci firemních programů.


Autor: puc

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru