Dnes Pondělí - zatazeno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 9 přestěhovala ukrajinské uprchlíky ze školního azylu do ubytovny
Ukrajinské ženy a jejich děti míří do vysočanské ubytovny. Foto: FB T. Portlík

Praha 9 přestěhovala ukrajinské uprchlíky ze školního azylu do ubytovny

Ukrajinské matky s dětmi prchající před válkou se včera přestěhovaly z dočasného azylu v prosecké Základní škole Litvínovská do Vysočanské ubytovny zvané Teskáč, kterou v uplynulých týdnech za vydatné pomoci dobrovolníků připravila k užívání Praha 9. Na sociálních sítích o tom informoval starosta deváté městské části Tomáš Portlík (ODS).

„Děkuji paní ředitelce Davidové a kolektivu ZŠ Litvínovská 500 za poskytnutí dočasného azylu a rodičům s dětmi z ,pětistovky´ za podporu,“ napsal starosta.

Prostor s 28 místnostmi a sociálním zařízením, zvaný Teskáč, převzala Praha 9 před měsícem ve stavu, který nebyl použitelný pro pomoc uprchlíkům. Po několika výzvách radnice směrem k veřejnosti se podařilo během dvou týdnů prostory připravit a díky dárcům i vybavit potřebným nábytkem. Ten darovala také společnost IKEA.

„A znovu moc děkuji našemu tajemníkovi Leoši Tomanovi, který celý proces přeměny Teskáče organizuje a zajišťuje,“ dodal Portlík.

Do montování zařízení se podle něj zapojili i dobrovolníci z řad jednotlivých občanů a dobrovolníci v rámci firemních programů.


Autor: puc

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Dnes v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

Včera v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

4. února 2023 v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

4. února 2023 v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Další články
Nahoru