dnes
Úterý - obcasny-dest
10°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
Praha 9 plánuje výrazně rozšířit park Přátelství na Proseku, nejdříve se zeptá obyvatel
Park přátelství. Foto. prahazelena.cz

Praha 9 plánuje výrazně rozšířit park Přátelství na Proseku, nejdříve se zeptá obyvatel

Praha 9 plánuje výrazně rozšířit park Přátelství na Proseku. Po směně a odkoupení pozemků od soukromé firmy za desítky milionů korun by měla zeleň spojit stanice metra Střížkov a Prosek. Záměr dnes schválili zastupitelé městské části, radnice jej chce ještě probrat s obyvateli městské části.

Jednání se společností OC 9 s.r.o., která pozemky vlastní, trvala podle místostarosty Prahy 9 Tomáše Portlíka (ODS) dva roky. Firma by měla podle dohody za parcelu před metrem Střížkov dostat pozemky ve vlastnictví městské části u prosecké polikliniky ve výměře 12 000 metrů čtverečních. Dalších 8000 metrů čtverečních radnice odkoupí, cena by měla být mezi 40 a 50 miliony korun, řekl Portlík.

„Vznikl by tak jeden z nejvelkorysejších parků v Praze, který by ideálním způsobem završil urbanizaci v této části Prahy 9," dodal místostarosta. Vedení městské části chce nyní záměr zkonzultovat s občany.

„V průběhu května plánujeme několik setkání s obyvateli Proseka a Střížkova. Měli by se vyjádřit, zda souhlasí se zamýšlenou směnou pozemků mezi městskou částí a OC 9 a rozšířením stávajícího parku Přátelství," dodala radní Jana Nowaková Těmínová (TOP 09).

Záměr na rozšíření parku na dnešním jednání zastupitelstva podpořilo 26 z 27 přítomných zastupitelů napříč politickým spektrem, jeden zastupitel nehlasoval.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru