Dnes Středa - polojasno 9°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 9°C
Středa 22. 3. 2023
Svátek má Leona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 9 postavila sportovní halu u školy Na Balabence, stála necelých sto milionů korun
Nová sportovní hala. Foto: P9

Praha 9 postavila sportovní halu u školy Na Balabence, stála necelých sto milionů korun

Novou sportovní halu otevřela dnes Praha 9 v areálu Základní a mateřské školy Na Balabence, jejíž je zřizovatelem. V hale jsou dva sály, posilovna, sklady nářadí a kabinet. V podlaží pod úrovní terénu se nachází zázemí pro tělocvičny a šatny žáků. Náklady na stavbu dosáhly částky necelých 100 milionů korun včetně DPH. Informovala o tom mluvčí radnice Majka Kurková. Hala bude k dispozici nejen žákům ZŠ a MŠ Na Balabence, ale i veřejnosti.

Sportovní halu, která je navržena ve tvaru písmene L, a svou kratší stranou přiléhá ke stávající budově základní školy Na Balabence, stavěla od května 2021 firma Geosan Group. Projektovou dokumentaci k ní zpracovala firma Czech Hans Design s.r.o. 

Otevření nové sportovní haly udělalo pomyslnou tečkou za postupnou rekonstrukcí školního areálu ZŠ a MŠ Na Balabence, která začala už v roce 2018. 

„Nejprve jsme modernizovali školní kuchyni, následovala rekonstrukce a rozšíření kapacity školní jídelny, to vše nákladem 15 milionů korun. Loni jsme otevřeli osm nových tříd – šest jich vzniklo přestavbou staré, již nevyhovující tělocvičny, a další dvě se nachází v nové přístavbě k ní,“ přibližuje průběh modernizace školního areálu Na Balabence radní Prahy 9 Zdeněk Davídek (za STAN). 

Přestavbu staré tělocvičny a přístavbu nového objektu celkem s osmi třídami realizovala firma Z&D stavební a radnice Prahy 9 za ni s přispěním magistrátu zaplatila zhruba 42 milionu korun včetně DPH. 

Tyto stavební úpravy školských prostor v ZŠ a MŠ Na Balabence a přístavby v dalších školách Prahy 9 jsou podle Davídka reakcí na velký nárůst počtu žáků na devítce. 

„Již v roce 2018 jsme dokončili nové přístavby škol v ZŠ Novoborská a ZŠ Špitálská, v současné době stavíme zcela novou ZŠ a MŠ U Elektry pro více než 700 žáků, hotová je hrubá stavba,“ dodal starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS). 

Modernizace areálu Na Balabence navíc samotné škole přinesla skvělý bonus v podobě celkového propojení všech jejích budov v každém podlaží.


Autor: Hla

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Dnes v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

Včera ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru