Dnes Neděle - oblacno 24°C
Zítra Pondělí - zatazeno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 9 postavila sportovní halu u školy Na Balabence, stála necelých sto milionů korun
Nová sportovní hala. Foto: P9

Praha 9 postavila sportovní halu u školy Na Balabence, stála necelých sto milionů korun

Novou sportovní halu otevřela dnes Praha 9 v areálu Základní a mateřské školy Na Balabence, jejíž je zřizovatelem. V hale jsou dva sály, posilovna, sklady nářadí a kabinet. V podlaží pod úrovní terénu se nachází zázemí pro tělocvičny a šatny žáků. Náklady na stavbu dosáhly částky necelých 100 milionů korun včetně DPH. Informovala o tom mluvčí radnice Majka Kurková. Hala bude k dispozici nejen žákům ZŠ a MŠ Na Balabence, ale i veřejnosti.

Sportovní halu, která je navržena ve tvaru písmene L, a svou kratší stranou přiléhá ke stávající budově základní školy Na Balabence, stavěla od května 2021 firma Geosan Group. Projektovou dokumentaci k ní zpracovala firma Czech Hans Design s.r.o. 

Otevření nové sportovní haly udělalo pomyslnou tečkou za postupnou rekonstrukcí školního areálu ZŠ a MŠ Na Balabence, která začala už v roce 2018. 

„Nejprve jsme modernizovali školní kuchyni, následovala rekonstrukce a rozšíření kapacity školní jídelny, to vše nákladem 15 milionů korun. Loni jsme otevřeli osm nových tříd – šest jich vzniklo přestavbou staré, již nevyhovující tělocvičny, a další dvě se nachází v nové přístavbě k ní,“ přibližuje průběh modernizace školního areálu Na Balabence radní Prahy 9 Zdeněk Davídek (za STAN). 

Přestavbu staré tělocvičny a přístavbu nového objektu celkem s osmi třídami realizovala firma Z&D stavební a radnice Prahy 9 za ni s přispěním magistrátu zaplatila zhruba 42 milionu korun včetně DPH. 

Tyto stavební úpravy školských prostor v ZŠ a MŠ Na Balabence a přístavby v dalších školách Prahy 9 jsou podle Davídka reakcí na velký nárůst počtu žáků na devítce. 

„Již v roce 2018 jsme dokončili nové přístavby škol v ZŠ Novoborská a ZŠ Špitálská, v současné době stavíme zcela novou ZŠ a MŠ U Elektry pro více než 700 žáků, hotová je hrubá stavba,“ dodal starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS). 

Modernizace areálu Na Balabence navíc samotné škole přinesla skvělý bonus v podobě celkového propojení všech jejích budov v každém podlaží.


Autor: Hla

Mladíci se vezli vlakem. Zvenku

Dnes v 00:07

Záchranáři soukromé záchranné služby záchranné služby TRANS HOSPITAL PLUS při pátečním ošetřování zraněného cyklisty v Černošicích natočili na palubní kameru projíždějící příměstský vlak, na jehož zadní straně se vezla trojice mladíků, kteří stáli na náraznících vagonu. Záběry záchranka zveřejnila...

V Divoké Šárce zemřel muž

Včera ve 23:50

K tragédii došlo v sobotu odpoledne kolem 13:30 hodin v přírodní rezervaci Divoká Šárka. Nedaleko nádrže Džbán po pádu ze skály zemřel muž. Podle policistů se pravděpodobně jednalo o sebevraždu.

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

14. června 2024 ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

13. června 2024 v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Další články
Nahoru