Dnes Úterý - mlha 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 9 postavila sportovní halu u školy Na Balabence, stála necelých sto milionů korun
Nová sportovní hala. Foto: P9

Praha 9 postavila sportovní halu u školy Na Balabence, stála necelých sto milionů korun

Novou sportovní halu otevřela dnes Praha 9 v areálu Základní a mateřské školy Na Balabence, jejíž je zřizovatelem. V hale jsou dva sály, posilovna, sklady nářadí a kabinet. V podlaží pod úrovní terénu se nachází zázemí pro tělocvičny a šatny žáků. Náklady na stavbu dosáhly částky necelých 100 milionů korun včetně DPH. Informovala o tom mluvčí radnice Majka Kurková. Hala bude k dispozici nejen žákům ZŠ a MŠ Na Balabence, ale i veřejnosti.

Sportovní halu, která je navržena ve tvaru písmene L, a svou kratší stranou přiléhá ke stávající budově základní školy Na Balabence, stavěla od května 2021 firma Geosan Group. Projektovou dokumentaci k ní zpracovala firma Czech Hans Design s.r.o. 

Otevření nové sportovní haly udělalo pomyslnou tečkou za postupnou rekonstrukcí školního areálu ZŠ a MŠ Na Balabence, která začala už v roce 2018. 

„Nejprve jsme modernizovali školní kuchyni, následovala rekonstrukce a rozšíření kapacity školní jídelny, to vše nákladem 15 milionů korun. Loni jsme otevřeli osm nových tříd – šest jich vzniklo přestavbou staré, již nevyhovující tělocvičny, a další dvě se nachází v nové přístavbě k ní,“ přibližuje průběh modernizace školního areálu Na Balabence radní Prahy 9 Zdeněk Davídek (za STAN). 

Přestavbu staré tělocvičny a přístavbu nového objektu celkem s osmi třídami realizovala firma Z&D stavební a radnice Prahy 9 za ni s přispěním magistrátu zaplatila zhruba 42 milionu korun včetně DPH. 

Tyto stavební úpravy školských prostor v ZŠ a MŠ Na Balabence a přístavby v dalších školách Prahy 9 jsou podle Davídka reakcí na velký nárůst počtu žáků na devítce. 

„Již v roce 2018 jsme dokončili nové přístavby škol v ZŠ Novoborská a ZŠ Špitálská, v současné době stavíme zcela novou ZŠ a MŠ U Elektry pro více než 700 žáků, hotová je hrubá stavba,“ dodal starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS). 

Modernizace areálu Na Balabence navíc samotné škole přinesla skvělý bonus v podobě celkového propojení všech jejích budov v každém podlaží.


Autor: Hla

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Dnes v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

Včera v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

Včera ve 14:53

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila...

Další články
Nahoru