Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 2°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 9 otestovala děti a zaměstnance školek, v jedné bylo šest pozitivních
Ilustrační foto: archiv

Praha 9 otestovala děti a zaměstnance školek, v jedné bylo šest pozitivních

V úterý 16. listopadu Praha 9 z vlastní iniciativy otestovala na koronavirus děti a zaměstnance v mateřských školách na svém území. Z necelé tisícovky testů bylo třináct pozitivních. Server Pražský patriot o tom dnes informoval radní deváté městské části pro školství Zdeněk Davídek (za STAN).

Praha 9 zřizuje deset mateřských škol, jak uvádí na svém webu. Rozhodla se v nich provést testování dětí i zaměstnanců na koronavirus.

„Chceme získat představu, jak na tom naše mateřinky jsou. Testy budou prováděny PCR metodou odběrem ze slin. Testování proběhne den před státním svátkem, aby byl prostor vyhodnocení,“ řekl Davídek minul týden, když byly na magistrátu prezentovány výsledky plošného testování na pražských základních školách.

V úterý bylo provedeno celkem 979 testů, z toho bylo 13 pozitivních. Deset u dětí, tři u zaměstnanců. Nejhůře dopadla prosecká školka v Kytlické ulici. Pozitivní testy byly u tří dětí a tří zaměstnanců. Školka je nyní celá uzavřená.

„Protože není dostatek personálu. Část zaměstnanců byla doma kvůli covidu už před tím, než proběhlo toto testování,“ vysvětlil radní.

Čtyři pozitivní testy byly ve školce v ulici U Vysočanského pivovaru. V dalších třech školkách bylo po jednom pozitivním testu.

Podle Davídka budou mít příští týden zástupci Prahy 9 jednání s ředitelkou Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňkou Jágrovou, aby se poradili na dalším postupu.

„Není moudré posílat děti do karantény na celý týden. Chceme hledat smysluplnou cestu, aby se dosáhlo v rámci možností epidemiologického bezpečí, ale zároveň nebyly děti a zaměstnanci automaticky posíláni do zbytečně dlouhých karantén,“ dodal.

Náklady na úterní testování v Praze 9 byly zhruba čtvrt milionu korun, městská část je pokryla z vlastního rozpočtu.

Vláda dnes rozhodla, že bude pokračovat plošné testování v základních školách. Je již schválené na pondělí 22. a 29. listopadu. Další by pak mělo být v pondělí 6. a 13. prosince.


Autor: Jan Puci

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

Včera v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Příznivci návratu pomníku maršála Radeckého se sešli na Mariánském náměstí

23. listopadu 2021 v 19:37

Spolek Radecký Praha, který dlouhodobě usiluje o návrat pomníku maršála Václava Radeckého z Radče na Malostranské náměstí, uspořádal tradiční setkání podporovatelů obnovy pomníku. 

Další články
Nahoru