dnes
Sobota - oblacno
21°C
zítra
Neděle - jasno
20°C
pozítří
Pondělí - jasno
17°C
Praha 9 opraví historický hostinec U Brabců za 50 milionů korun
Hostinec U Brabců po opravě opět ožije. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha 9 opraví historický hostinec U Brabců za 50 milionů korun

Radnice Prahy 9 opraví historický hostinec U Brabců na Proseku. Na rekonstrukci vypsala tendr, v kterém hledá firmu, která jej opraví. Náklady by měly být maximálně 50 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného věstníku veřejných zakázek. Kdy přesně se práce uskuteční z dokumentu, není jasné. Hostinci původně hrozila demolice, po protestech místních se radnice se rozhodla pro opravu.

Součástí veřejné zakázky jsou stavební i bourací práce, vybudování vstupní brány, oplocení včetně vjezdu, přístřešek s grilem či kryté sezení.

Přesné náklady oprav vzejdou z výsledku výběrového řízení. Zmíněných 50 milionů korun je maximální částka, kterou je radnice za rekonstrukci ochotna zaplatit. Zájemci mohou své nabídky zasílat do 3. března.

Podle informací zveřejněných na internetové stránce Prahy 9 bude součástí hostince prostor pro kulturní a společenské akce. Vnitřní prostor bude možné podle potřeby upravit a udělat z něj taneční parket i hlediště. Po obvodu bude uvnitř ochod a zlepší se i akustika sálu. Zachována bude podoba fasády z roku 1837.

Budova hostince byla postavená v roce 1837, od druhé poloviny 80. let 20. století sloužila jako sklad barev a laků.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Další články
Nahoru