dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Dětská Praha

Praha 9: Mikroklima 2016

Ve čtvrtek 2. června se koná od 9 do 18 hodin v Parku Přátelství na Proseku desátý ročník tradiční akce Prahy 9 zaměřené na ochranu životního prostředí a bezpečnou a šetrnou dopravu Mikroklima 2016. Dopoledne je určené především pro školáky, odpoledne pak pro širokou veřejnost.

Po celý den bude možné seznámit se s různými společnostmi a organizacemi, které se tímto tématem zabývají. Kromě velkého množství různých aktivit a her bude připravena např. prohlídka svozové techniky, vč. podzemních kontejnerů, odpady a jejich třídění, sběr textilu, včely a včelařství, život v lese – pražské lesy, práce lesníka a život stromu, ověříte si znalosti v oblasti bezpečnosti silničního provozu nebo si budete moci vyzkoušet simulátory nárazu, příp. jízdu se speciálními brýlemi, které simulují stav opilosti. Dopoledne se na akci se svými svěřenci objeví Útulek pro opuštěná zvířata v Troji.

Během dne proběhne také několik letových ukázek dravců, při kterých se dozvíte něco ze života těchto krásných ptáků. V rámci programu „Kamarád nebo šelma“ se seznámíte s pejskem Rozárkou a jeho pánem, kteří nám poradí jak na bezproblémové soužití se psem nebo co dělat při setkání s cizím psem.

Střední odborná škola stavební a zahradnická Jarov se bude prezentovat svými výpěstky, které si budete moci na místě zakoupit.

Na akci nebude chybět ani občerstvení. Kromě klasických stánků bude pro všechny k dispozici osvěžení u vodního baru a odpoledne opékání špekáčků.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru