Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 9 má schválený rozpočet na letošek
Vysočanská radnice Prahy 9. Foto: Jan Puci

Praha 9 má schválený rozpočet na letošek

Radnice Prahy 9 bude letos hospodařit s příjmy 415,1 milionu korun a výdaji 728,78 milionu korun. Rozdíl pokryje z rezerv. Na investice plánuje městská část vydat 321,19 milionu korun, 407,59 milionu půjde na běžné, tedy provozní výdaje. Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. Na loňský rok byl schválen rozpočet s příjmy 629,22 milionu Kč a výdaji 754,01 milionu korun. Rozdíl městská část také kryla z rezerv.

Největší část výdajů plánuje radnice dát do oblasti školství, a to zhruba 333,75 milionu korun, z toho 233,7 milionu korun tvoří investice do rekonstrukcí základních a mateřských škol. Dalšími investicemi jsou pak městská infrastruktura, kam radnice vloží 40,3 milionu korun či zdravotnictví a sociální oblast, na které půjde 15,29 milionu Kč.

Na straně příjmů získá městská část nejvíce peněz na takzvaných transferech, které tvoří peníze od hlavního města a státu a které jsou naplánovány ve výši 271,59 milionu korun. Další peníze získá mimo jiné na daňových a nedaňových příjmech nebo převody ze zdaňované činnosti.

Prahu 9, ve které žije zhruba 56 000 obyvatel, tvoří celé katastrální území Proseku a části katastrálních území Vysočan, Hrdlořez, Střížkova, Hloubětína, Libně a Malešic. Starostou deváté městské části je Tomáš Portlík (ODS).


Autor: ČTK

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Včera ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Včera v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Včera v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Včera v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

29. listopadu 2023 ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Další články
Nahoru