dnes
Úterý - zatazeno
2°C
zítra
Středa - zatazeno
0°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
0°C
KoronavirusSeniorská Praha

Praha 9: Linky pro seniory a zdravotně znevýhodněné

Senioři a zdravotně znevýhodnění v Praze 9 mohou volat od pondělí do čtvrtka od 8 do 16 hodin a v pátek od 8 do 12 hodin.

Telefonní linky: 283 091 523 nebo 283 091 536

Pracovnice na těchto linkách zjistí, jakou službu volající potřebuje zajistit a požadavek spolu s potřebnými kontakty předá na sociální odbor MČ Praha 9. Podmínkou pro poskytnutí služby je, aby žadatel měl trvalé bydliště v deváté městské části.

„Linky našeho Informačního servisu pro seniory a zdravotně znevýhodněné by měly uvolnit ruce pracovníkům sociálního odboru, aby se mohli věnovat své práci, tedy zprostředkovat pomoc potřebným. Pracovnice na linkách zároveň mohou volající vyslechnout, pomoci jim rozptýlit zbytečné obavy, protože projevená účast a pocit, že člověk není na všechno sám, jsou často tím, co lidé odkázaní na druhé, potřebují nejvíc,“ uvedl Jiří Janák, radní pro sociální problematiku Prahy 9. 


Strom splněných přání pro seniory Prahy 11

26. listopadu 2020 v 06:53

Většina obyvatel Domova pro seniory Jižní Město a Odlehčovacího centra v Janouchově ulici bude trávit Vánoce bez svých blízkých a přátel, mnozí z nich připoutáni na lůžko.

Praha 9: Detekce teploty příchozích do institucí

22. listopadu 2020 v 19:33

Praha 9 instalovala detekční rámy a kamery měřící teplotu příchozích v základních a mateřských školách – termokamery v ZŠ Novoborská, ZŠ Litvínovská 600 a MŠ Veltruská, rám v ZŠ Litvínovská 500. Stejná zařízení připravuje devátá městská část v MŠ U Vysočanského pivovaru a ústavu Sociální služby...

Senioři v nemocnici sv. Alžběty dostali dárky

21. listopadu 2020 v 09:50

Ve středu navštívila místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija nemocnici svaté Alžběty a předala personálu dárky pro dlouhodobě hospitalizované seniory.

Provozujete restauraci, kavárnu, bistro? Napište na radnici

19. listopadu 2020 v 15:09

Pokud se váš podnik nachází na území Prahy 5 a máte otevřené výdejní okénko či fungující rozvoz, můžete napsat na emailovou adresu: tomas.haas@praha5.cz.

Další články
Nahoru