Dnes Sobota - obcasny-dest 7°C
Zítra Neděle - polojasno 8°C
Sobota 20. 4. 2024
Svátek má Marcela
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 9 letos investuje do dokončení prodloužení Parku Přátelství 35 milionů korun

Devátá městská část bude i letos investovat do obnovy a rozšiřování parků. Například park v Podviní projde revitalizací cest. Chystá se i dokončení prodloužení Parku Přátelství u stanice metra Střížkov s plánovanými náklady 35 milionů korun. Vyplývá to z rozpočtu na rok 2023, který minulý týden schválili zastupitelé Prahy 9.

„V nové části Parku Přátelství je nutné dokončit na jaře výsadbu zeleně a zelených travnatých ploch. V novém parku bude 180 nových stromů,“ uvedla mluvčí radnice Hana Boříková.

Uprostřed vznikne nová vodní plocha, která by měla fungovat jako retence na zachytávaní dešťových vod ze střech stanice metra.

Retenční nádrž bude kapacitně doplňována z podzemních vrtů. Bude dokončena infrastruktura okolo amfiteátru tak, aby pro veřejnost v létě sloužila jako ochlazovací oblast díky zabudovaným vodním tryskám, a v zimě se zde bude bruslit na umělé ledové ploše.

Praha 9 před pěti lety od soukromého vlastníka vykoupila a převzala pozemky u stanice metra Střížkov. Zaplatila za ně 175 milionů korun, hlavní město jí přispělo částkou 70 milionů.  


Autor: puc

Tragická nehoda na železnici

18. dubna 2024 ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

18. dubna 2024 ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Provoz Škodova paláce bude v pátek omezen

17. dubna 2024 ve 13:34

V pátek 19. dubna odpoledne se v budově Magistrátu hl. m. Prahy, ve Škodově paláci v Praze 1, uskuteční evakuační cvičení, které bude trvat zhruba půl hodiny. Provoz Škodova paláce bude v tento den výrazně omezen a po dobu cvičení bude objekt zcela uzavřen.

Další články
Nahoru