Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 9 letos investuje do dokončení prodloužení Parku Přátelství 35 milionů korun

Devátá městská část bude i letos investovat do obnovy a rozšiřování parků. Například park v Podviní projde revitalizací cest. Chystá se i dokončení prodloužení Parku Přátelství u stanice metra Střížkov s plánovanými náklady 35 milionů korun. Vyplývá to z rozpočtu na rok 2023, který minulý týden schválili zastupitelé Prahy 9.

„V nové části Parku Přátelství je nutné dokončit na jaře výsadbu zeleně a zelených travnatých ploch. V novém parku bude 180 nových stromů,“ uvedla mluvčí radnice Hana Boříková.

Uprostřed vznikne nová vodní plocha, která by měla fungovat jako retence na zachytávaní dešťových vod ze střech stanice metra.

Retenční nádrž bude kapacitně doplňována z podzemních vrtů. Bude dokončena infrastruktura okolo amfiteátru tak, aby pro veřejnost v létě sloužila jako ochlazovací oblast díky zabudovaným vodním tryskám, a v zimě se zde bude bruslit na umělé ledové ploše.

Praha 9 před pěti lety od soukromého vlastníka vykoupila a převzala pozemky u stanice metra Střížkov. Zaplatila za ně 175 milionů korun, hlavní město jí přispělo částkou 70 milionů.  


Autor: puc

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Dnes ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Dnes v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Další články
Nahoru