Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 9: Dotace na kulturu, aktivity dětí, humanitární a sociální oblast

Praha 9 vyhlásila dotační programy pro letošní rok v oblasti kultury a využití volného času dětí a mládeže a v oblasti humanitární a sociální. Žádosti o finanční podporu je třeba podat do 18. února.

O dotaci mohou žádat fyzické i právnické osoby, které působí na území městské části, jsou registrovány v souladu s právním řádem České republiky a splňují všechny zákonem předepsané podmínky pro příslušnou činnost.

Území městské části Praha 9 tvoří tato katastrální území či jejich části: Střížkov, Prosek, Libeň, Vysočany, Hrdlořezy a Hloubětín.

Žadatelem mohou být zejména spolky, zájmová sdružení, nadace, nadační fondy, církve a náboženské společnosti, obecně prospěšné společnosti, fyzické a právnické osoby a další organizace.

Žádost o dotaci je třeba podat na předepsaném formuláři ve dvou vyhotoveních, musí obsahovat všechny povinné přílohy a podpis statutárního zástupce. Všechny podmínky pro podání žádosti o dotaci z rozpočtu městské části Praha 9 pro rok 2022 najdete na www.praha9.cz.


Autor: Alo

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru