Dnes Sobota - skorojasno 25°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 25°C
Sobota 13. 8. 2022
Svátek má Alena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 9 dokončuje zasíťování a wifi připojení ve svých základních školách
Základní škola Novoborská. Foto: JP

Praha 9 dokončuje zasíťování a wifi připojení ve svých základních školách

V základních školách, které zřizuje Praha 9, je v oblasti informační a komunikační technologie dokončováno zasíťování a wifi připojení. Letos budou školy vybavovány potřebnou technikou. Informoval o tom radní městské části pro školství Zdeněk Davídek (za STAN).

„Chceme jít s trendem doby, při covidu se ukázalo, že školy distanční výuku i díky své výpočetní technice zvládaly. A to by se dalo využít i během školního roku. Například, když má někdo absenci ve výuce třeba kvůli nemoci. Připojí se do vyučování a nepřijde tak o výuku,“ uvedl Davídek.

Zároveň prozradil, jaké investiční akce byly v deváté městské části provedeny během letních prázdnin. „V ZŠ Na Balabence vzniklo šest nových tříd a dvě odborné učebny v bývalých tělocvičnách. Náklady byly 35 milionů korun. Nyní probíhá výstavba nové tělocvičny, která by měla být hotova za rok,“ pokračoval radní.

Na jaře zahájila městská část po dlouhé době příprav výstavbu nové ZŠ v ulici U Elektry. Zatím je hotova základová deska, s dokončením se počítá za dva roky.

„V ostatních školách proběhly během léta ,standardní´ opravy a investice. Například obnova toalet, výmalby, výměna podlahových krytin, oprava elektroinstalace a další rekonstrukční práce,“ dodal radní Prahy 9 Zdeněk Davídek.


Autor: puc

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Další články
Nahoru