Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 9 dokončuje zasíťování a wifi připojení ve svých základních školách
Základní škola Novoborská. Foto: JP

Praha 9 dokončuje zasíťování a wifi připojení ve svých základních školách

V základních školách, které zřizuje Praha 9, je v oblasti informační a komunikační technologie dokončováno zasíťování a wifi připojení. Letos budou školy vybavovány potřebnou technikou. Informoval o tom radní městské části pro školství Zdeněk Davídek (za STAN).

„Chceme jít s trendem doby, při covidu se ukázalo, že školy distanční výuku i díky své výpočetní technice zvládaly. A to by se dalo využít i během školního roku. Například, když má někdo absenci ve výuce třeba kvůli nemoci. Připojí se do vyučování a nepřijde tak o výuku,“ uvedl Davídek.

Zároveň prozradil, jaké investiční akce byly v deváté městské části provedeny během letních prázdnin. „V ZŠ Na Balabence vzniklo šest nových tříd a dvě odborné učebny v bývalých tělocvičnách. Náklady byly 35 milionů korun. Nyní probíhá výstavba nové tělocvičny, která by měla být hotova za rok,“ pokračoval radní.

Na jaře zahájila městská část po dlouhé době příprav výstavbu nové ZŠ v ulici U Elektry. Zatím je hotova základová deska, s dokončením se počítá za dva roky.

„V ostatních školách proběhly během léta ,standardní´ opravy a investice. Například obnova toalet, výmalby, výměna podlahových krytin, oprava elektroinstalace a další rekonstrukční práce,“ dodal radní Prahy 9 Zdeněk Davídek.


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Dnes ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru