Dnes Sobota - polojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 9 dokončuje zasíťování a wifi připojení ve svých základních školách
Základní škola Novoborská. Foto: JP

Praha 9 dokončuje zasíťování a wifi připojení ve svých základních školách

V základních školách, které zřizuje Praha 9, je v oblasti informační a komunikační technologie dokončováno zasíťování a wifi připojení. Letos budou školy vybavovány potřebnou technikou. Informoval o tom radní městské části pro školství Zdeněk Davídek (za STAN).

„Chceme jít s trendem doby, při covidu se ukázalo, že školy distanční výuku i díky své výpočetní technice zvládaly. A to by se dalo využít i během školního roku. Například, když má někdo absenci ve výuce třeba kvůli nemoci. Připojí se do vyučování a nepřijde tak o výuku,“ uvedl Davídek.

Zároveň prozradil, jaké investiční akce byly v deváté městské části provedeny během letních prázdnin. „V ZŠ Na Balabence vzniklo šest nových tříd a dvě odborné učebny v bývalých tělocvičnách. Náklady byly 35 milionů korun. Nyní probíhá výstavba nové tělocvičny, která by měla být hotova za rok,“ pokračoval radní.

Na jaře zahájila městská část po dlouhé době příprav výstavbu nové ZŠ v ulici U Elektry. Zatím je hotova základová deska, s dokončením se počítá za dva roky.

„V ostatních školách proběhly během léta ,standardní´ opravy a investice. Například obnova toalet, výmalby, výměna podlahových krytin, oprava elektroinstalace a další rekonstrukční práce,“ dodal radní Prahy 9 Zdeněk Davídek.


Autor: puc

V Holešovicích hořela hala

Dnes v 10:17

Včera v 21:30 hodin byl na operační středisko pražských hasičů nahlášen požár haly v Holešovicích v ulici Partyzánská. 

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

20. října 2021 v 10:54

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tisíc korun. 

Další články
Nahoru