Dnes Středa - polojasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 9 do konce října vyhodnotí třináct setkání s občany k rozvoji jednotlivých lokalit
Návrh, jak by mohlo být upraveno okolí bobové dráhy na Proseku (ta je na vizualizaci vpravo). Zdroj: MČ Praha 9

Praha 9 do konce října vyhodnotí třináct setkání s občany k rozvoji jednotlivých lokalit

Celkem třináct setkání s občany nad návrhy projektů rozvoje jednotlivých oblastí deváté městské části uspořádala od dubna do června vysočanská radnice. V létě probíhá vyhodnocování, na podzim dostanou lidé zpětnou vazbu. Informoval o tom starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).  

Veřejnost se na setkáních mohla podle Portlíka s představiteli radnice podělit o nápady, jak zkvalitnit území, která čekají na revitalizaci či jiné úpravy. Schůzky byly přímo na místech, kterých se změny mají týkat. 

Například první setkání proběhlo v dubnu v oblasti Střížkovské vyhlídky. V této lokalitě je plánována revitalizace a vytvoření nového volnočasového prostoru pro obyvatele přilehlé lokality.

Další setkání se týkala revitalizace zelené plochy na rohu ulic Freyova a Na Břehu, Klíčovského parku, rohu ulic Čakovická a Prosecká, ulice Lovosická a dalších míst. Poslední setkání se 21. června týkalo plánované úpravy parkové ploch u ulice Pod Strojírnami. 

„Sekání nad mapami nám dalo skvělou zpětnou vazbu, abychom viděli, zda je nás pohled na rozvoj lokality v souladu s pohledem a očekáváním místních. Díky tomu jsme se dozvěděli, co jsme třeba opomenuli do projektu úprav zahrnout. Od lidí jsme získali řadu podnětů, které jsou jednoduše uskutečnitelné a nejsou finančně náročné,“ uvedl starosta Portlík.

Podle něj bude vyhodnocování setkání s veřejností na mapami probíhat do konce října, lidé potom dostanou zpětnou vazbu o upravených záměrech rozvoje diskutovaných lokalit. 

Portlík připomněl, že obdobné diskuse o rozvoji jednotlivých míst v Praze 9 vedla radnice s občany i v minulosti. Jako příklad uvedl veřejná jednání v roce 2016 o vzhledu a funkčním využití náměstíček v Jablonecké ulici u Knoflíku nebo u Jizerky v prostoru Jablonecké a Harrachovské ulice, či anketu v roce 2020 o bezpečnosti a kvalitě životního prostředí.   

„K největším anketám, které jsme organizovali, patřila v roce 2018 ta, v níž se naši obyvatelé vyslovili pro koupi pozemků na Střížkově, na nichž dnes finišujeme s rozšiřováním sousedního parku Přátelství. A i to, co v novém parku vzniká, vyplynulo z diskusí s občany," dodal starosta Prahy 9 Tomáš Portlík.


Autor: Jan Puci

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

Včera v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

Včera v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

Včera v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

3. října 2022 v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Opatření pro pražské domácnosti ohrožené inflací

3. října 2022 v 08:30

Balíček pomoci Pražanům, kteří jsou nejvíce ohroženi chudobou či ztrátou bydlení, je připraven. Informoval o tom pražský magistrát.

Anketa a vycházky. Zapojte se do tvorby budoucí podoby Trojmezí

3. října 2022 v 07:11

Od 3. do 13. října mohou zájemci navštívit informační a participační kontejner, kde se dozví všechny důležité informace o návrhu podoby území tzv. Trojmezí. Zároveň se bude moci zapojit do jeho finální podoby prostřednictvím ankety, která bude připravena on-line i v papírové verzi a k dispozici na...

Dobročinný bazar v kapli sv. Václava

2. října 2022 v 09:03

V kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze 4 proběhne od čtvrtka 6. října do soboty 8. října Dobročinný bazar, kde si můžete nakoupit něco slušivého, potřebného nebo hezkého.

Hasičský bál v Malostranské besedě

2. října 2022 v 07:08

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 pořádá v sobotu 8. října v Malostranské besedě již desátý Hasičský bál.

Praha 14: Retro Party na Plechárně

30. září 2022 v 10:08

Přijďte si v pátek 7. října zatančit na Plechárnu, začíná se ve 14 hodin.

Praha 2 podporuje recyklaci starých telefonů

30. září 2022 v 09:56

Radnice Prahy 2 se zapojuje do podzimní kampaně neziskového projektu REMOBIL s názvem 100 gramů pro přírodu. Staré a nepotřebné mobilní telefony budou moci občané od 3. do 21. října odevzdat jak v prostorách úřadu městské části, tak i v místní knihovně na Vinohradské...

Dobrobazar: Darujte druhý život nevyužitým věcem

30. září 2022 v 07:29

Výtěžek z prodeje podpoří komunitní život Dolních Měcholup a okolí, akce se koná 8. října.

Zbraslav ožije festivalem ZbrasLOVE

30. září 2022 v 07:17

Široké spektrum kulturních, kreativních a komunitních programů čeká již tento pátek 30. září na všechny obyvatele a návštěvníky pražské Zbraslavi, kde se vůbec poprvé uskuteční pouliční festival ZbrasLOVE. 

Další články
Nahoru