Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 9 do konce října vyhodnotí třináct setkání s občany k rozvoji jednotlivých lokalit
Návrh, jak by mohlo být upraveno okolí bobové dráhy na Proseku (ta je na vizualizaci vpravo). Zdroj: MČ Praha 9

Praha 9 do konce října vyhodnotí třináct setkání s občany k rozvoji jednotlivých lokalit

Celkem třináct setkání s občany nad návrhy projektů rozvoje jednotlivých oblastí deváté městské části uspořádala od dubna do června vysočanská radnice. V létě probíhá vyhodnocování, na podzim dostanou lidé zpětnou vazbu. Informoval o tom starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).  

Veřejnost se na setkáních mohla podle Portlíka s představiteli radnice podělit o nápady, jak zkvalitnit území, která čekají na revitalizaci či jiné úpravy. Schůzky byly přímo na místech, kterých se změny mají týkat. 

Například první setkání proběhlo v dubnu v oblasti Střížkovské vyhlídky. V této lokalitě je plánována revitalizace a vytvoření nového volnočasového prostoru pro obyvatele přilehlé lokality.

Další setkání se týkala revitalizace zelené plochy na rohu ulic Freyova a Na Břehu, Klíčovského parku, rohu ulic Čakovická a Prosecká, ulice Lovosická a dalších míst. Poslední setkání se 21. června týkalo plánované úpravy parkové ploch u ulice Pod Strojírnami. 

„Sekání nad mapami nám dalo skvělou zpětnou vazbu, abychom viděli, zda je nás pohled na rozvoj lokality v souladu s pohledem a očekáváním místních. Díky tomu jsme se dozvěděli, co jsme třeba opomenuli do projektu úprav zahrnout. Od lidí jsme získali řadu podnětů, které jsou jednoduše uskutečnitelné a nejsou finančně náročné,“ uvedl starosta Portlík.

Podle něj bude vyhodnocování setkání s veřejností na mapami probíhat do konce října, lidé potom dostanou zpětnou vazbu o upravených záměrech rozvoje diskutovaných lokalit. 

Portlík připomněl, že obdobné diskuse o rozvoji jednotlivých míst v Praze 9 vedla radnice s občany i v minulosti. Jako příklad uvedl veřejná jednání v roce 2016 o vzhledu a funkčním využití náměstíček v Jablonecké ulici u Knoflíku nebo u Jizerky v prostoru Jablonecké a Harrachovské ulice, či anketu v roce 2020 o bezpečnosti a kvalitě životního prostředí.   

„K největším anketám, které jsme organizovali, patřila v roce 2018 ta, v níž se naši obyvatelé vyslovili pro koupi pozemků na Střížkově, na nichž dnes finišujeme s rozšiřováním sousedního parku Přátelství. A i to, co v novém parku vzniká, vyplynulo z diskusí s občany," dodal starosta Prahy 9 Tomáš Portlík.


Autor: Jan Puci

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Dnes v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Dnes v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Dnes v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Dnes v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

Včera v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

Včera v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

Včera v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

Včera ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Jak na dokumenty. Přednášky v sále seniorů DPS

25. února 2024 ve 12:49

Na cyklus přednášek týkajících se dokumentů v digitální podobě a práce s nima zve radnice Prahy 15. 

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

25. února 2024 v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Den Vltavy 2024

24. února 2024 v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

24. února 2024 v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

24. února 2024 v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Další články
Nahoru