Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 16°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 9 do konce října vyhodnotí třináct setkání s občany k rozvoji jednotlivých lokalit
Návrh, jak by mohlo být upraveno okolí bobové dráhy na Proseku (ta je na vizualizaci vpravo). Zdroj: MČ Praha 9

Praha 9 do konce října vyhodnotí třináct setkání s občany k rozvoji jednotlivých lokalit

Celkem třináct setkání s občany nad návrhy projektů rozvoje jednotlivých oblastí deváté městské části uspořádala od dubna do června vysočanská radnice. V létě probíhá vyhodnocování, na podzim dostanou lidé zpětnou vazbu. Informoval o tom starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).  

Veřejnost se na setkáních mohla podle Portlíka s představiteli radnice podělit o nápady, jak zkvalitnit území, která čekají na revitalizaci či jiné úpravy. Schůzky byly přímo na místech, kterých se změny mají týkat. 

Například první setkání proběhlo v dubnu v oblasti Střížkovské vyhlídky. V této lokalitě je plánována revitalizace a vytvoření nového volnočasového prostoru pro obyvatele přilehlé lokality.

Další setkání se týkala revitalizace zelené plochy na rohu ulic Freyova a Na Břehu, Klíčovského parku, rohu ulic Čakovická a Prosecká, ulice Lovosická a dalších míst. Poslední setkání se 21. června týkalo plánované úpravy parkové ploch u ulice Pod Strojírnami. 

„Sekání nad mapami nám dalo skvělou zpětnou vazbu, abychom viděli, zda je nás pohled na rozvoj lokality v souladu s pohledem a očekáváním místních. Díky tomu jsme se dozvěděli, co jsme třeba opomenuli do projektu úprav zahrnout. Od lidí jsme získali řadu podnětů, které jsou jednoduše uskutečnitelné a nejsou finančně náročné,“ uvedl starosta Portlík.

Podle něj bude vyhodnocování setkání s veřejností na mapami probíhat do konce října, lidé potom dostanou zpětnou vazbu o upravených záměrech rozvoje diskutovaných lokalit. 

Portlík připomněl, že obdobné diskuse o rozvoji jednotlivých míst v Praze 9 vedla radnice s občany i v minulosti. Jako příklad uvedl veřejná jednání v roce 2016 o vzhledu a funkčním využití náměstíček v Jablonecké ulici u Knoflíku nebo u Jizerky v prostoru Jablonecké a Harrachovské ulice, či anketu v roce 2020 o bezpečnosti a kvalitě životního prostředí.   

„K největším anketám, které jsme organizovali, patřila v roce 2018 ta, v níž se naši obyvatelé vyslovili pro koupi pozemků na Střížkově, na nichž dnes finišujeme s rozšiřováním sousedního parku Přátelství. A i to, co v novém parku vzniká, vyplynulo z diskusí s občany," dodal starosta Prahy 9 Tomáš Portlík.


Autor: Jan Puci

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Světelná a divadelní show nebo koncert. Posvícení u Doubravky v Praze 14

26. září 2022 ve 12:11

Každoroční akce u rozhledny Doubravka se koná v sobotu 1. října od 14 hodin.

Den architektury na zámku Veleslavín

26. září 2022 v 11:30

Mimořádné otevření Zámku Veleslavín na Dnů architektury v soboru a neděli 1.-2. října od 10:00 – 17:00 hodin.

Další články
Nahoru