Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - oblacno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 9 do konce října vyhodnotí třináct setkání s občany k rozvoji jednotlivých lokalit
Návrh, jak by mohlo být upraveno okolí bobové dráhy na Proseku (ta je na vizualizaci vpravo). Zdroj: MČ Praha 9

Praha 9 do konce října vyhodnotí třináct setkání s občany k rozvoji jednotlivých lokalit

Celkem třináct setkání s občany nad návrhy projektů rozvoje jednotlivých oblastí deváté městské části uspořádala od dubna do června vysočanská radnice. V létě probíhá vyhodnocování, na podzim dostanou lidé zpětnou vazbu. Informoval o tom starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).  

Veřejnost se na setkáních mohla podle Portlíka s představiteli radnice podělit o nápady, jak zkvalitnit území, která čekají na revitalizaci či jiné úpravy. Schůzky byly přímo na místech, kterých se změny mají týkat. 

Například první setkání proběhlo v dubnu v oblasti Střížkovské vyhlídky. V této lokalitě je plánována revitalizace a vytvoření nového volnočasového prostoru pro obyvatele přilehlé lokality.

Další setkání se týkala revitalizace zelené plochy na rohu ulic Freyova a Na Břehu, Klíčovského parku, rohu ulic Čakovická a Prosecká, ulice Lovosická a dalších míst. Poslední setkání se 21. června týkalo plánované úpravy parkové ploch u ulice Pod Strojírnami. 

„Sekání nad mapami nám dalo skvělou zpětnou vazbu, abychom viděli, zda je nás pohled na rozvoj lokality v souladu s pohledem a očekáváním místních. Díky tomu jsme se dozvěděli, co jsme třeba opomenuli do projektu úprav zahrnout. Od lidí jsme získali řadu podnětů, které jsou jednoduše uskutečnitelné a nejsou finančně náročné,“ uvedl starosta Portlík.

Podle něj bude vyhodnocování setkání s veřejností na mapami probíhat do konce října, lidé potom dostanou zpětnou vazbu o upravených záměrech rozvoje diskutovaných lokalit. 

Portlík připomněl, že obdobné diskuse o rozvoji jednotlivých míst v Praze 9 vedla radnice s občany i v minulosti. Jako příklad uvedl veřejná jednání v roce 2016 o vzhledu a funkčním využití náměstíček v Jablonecké ulici u Knoflíku nebo u Jizerky v prostoru Jablonecké a Harrachovské ulice, či anketu v roce 2020 o bezpečnosti a kvalitě životního prostředí.   

„K největším anketám, které jsme organizovali, patřila v roce 2018 ta, v níž se naši obyvatelé vyslovili pro koupi pozemků na Střížkově, na nichž dnes finišujeme s rozšiřováním sousedního parku Přátelství. A i to, co v novém parku vzniká, vyplynulo z diskusí s občany," dodal starosta Prahy 9 Tomáš Portlík.


Autor: Jan Puci

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

Včera v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

Včera v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

Včera v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

Včera v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Čarodějnice Prahy 14

Včera v 06:44

V Parku U Čeňku se v neděli 30. dubna od 14 do 22 hodin budou pálit čarodějnice. Pro děti jsou připraveny malování na obličej a skákací loď, dospělí se mohou těšit na Pavla Čadka a ve 21 hodin vystoupí VOXEL. Na místě budou čtyři ohniště na opékání buřtů. Vstup je...

Komentovaná prohlídka Starého židovského hřbitova na Žižkově

20. března 2023 v 17:54

Komentované prohlídky Starého židovského hřbitova na Žižkově v Mahlerových sadech, který sloužil v mezidobí let 1787–1890 jako hlavní pohřebiště pražské židovské obce, se můžete účastnit v neděli 26. března v 16 hodin.

Divadelní Bazaar Festival přináší výrazné hlasy z Pobaltí

20. března 2023 v 16:58

V programu letošního divadelního a tanečního Bazaar Festivalu je výrazná estonská stopa. Festival zahájí svou poeticko-dokumentární performance výtvarnice a vypravěčka Kristina Norman, která v loňském roce reprezentovala Estonsko na Benátském bienále. Sobotní festivalový večer pak bude v režii...

Příběhy našich sousedů z Prahy 2

20. března 2023 v 08:47

Prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici.

Praha 11 hledá letošní kandidáty na ocenění

20. března 2023 v 08:14

Praha 11 již tradičně oceňuje významné osobnosti Jižního Města udělením čestného občanství nebo Ceny městské části Prahy 11. Projevuje tak uznání občanům, skupinám, významným osobnostem a hostům za příkladný počin v oblasti vzdělávání, sportu, kultury nebo veřejného života. Do 30. dubna 2023 mohou...

Další články
Nahoru