Dnes Neděle - skorojasno 0°C
Zítra Pondělí - snih 2°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 9 chystá nové školky
Výstavba ZŠ a MŠ U Elektry začala v roce 2021 a skončí letos v červnu. Foto: SMP CZ

Praha 9 chystá nové školky

V deváté městské části roste kvůli značné developerské výstavbě tlak na zvyšovaní školních kapacit. Radnice proto připravuje realizaci několika školek, navíc už v průběhu letošního roku dokončí základní a mateřskou školu U Elektry. Server Pražský patriot o tom informoval starosta Tomáš Portlík (ODS).

„Budovu ZŠ a MŠ U Elektry budeme kolaudovat letos v červnu. Navíc se nám podařilo rozšířit nově vznikající školní areál o sousední zelené plochy,“ upřesnil Portlík. Základní škola bude zhruba pro 700 žáků, třídy mateřinky pojmou celkem osm desítek dětí.

Další mateřská škola by podle starosty mohla vzniknout v sousedství kancelářské budovy AFI City v Kolbenově ulici. „Jednáme se společností AFI, aby postavila čtyřtřídní školku. Cena by byla 45 milionů korun včetně pozemku. Ještě to není celé dohodnuto, ale jsme na dobré cestě,“ řekl Portlík.

Připravuje se podle něj i realizace školky v blízkosti parku Zahrádky, tam by mělo dojít k realizaci ve spolupráci s developerskou společností Finep.

„Cílem je u připravovaných školek mít do konce letošního roku stavební povolení. Snahou městské části je, aby většinu nákladů zaplatili soukromí investoři, kteří v oblastech staví nové byty,“ sdělil Portlík.


Autor: Jan Puci

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Praha 4 valorizuje nájemné, výše odpovídá polovině roční míry inflace

25. ledna 2023 v 18:10

Praha 4 uplatní pro letošní rok valorizaci nájemného za pronájem majetku ve vlastnictví metropole, svěřeného čtvrté městské části, ve výši 7,55 procenta. To odpovídá polovině roční míry inflace oficiálně vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022. Rozhodla o tom dnes Rada městské části...

Další články
Nahoru