Dnes Sobota - dest 25°C
Zítra Neděle - oblacno 28°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 9 chystá na letošek řadu tradičních akcí
Festival Barevná Devítka. Foto: archiv

Praha 9 chystá na letošek řadu tradičních akcí

V Praze 9 se letos bude konat řada akcí, z nichž některé mají mnohaletou tradici. Informoval o tom místostarosta Adam Vážanský (ODS), do jehož kompetencí patří kromě bezpečnosti i oblast kultury.

Již v sobotu 10. února se bude konat tradiční masopustní veselí na Střížkově. Jednadvacátý ročník začne hodinu po poledni v parku Václavka. Spolek Za veselejší Střížkov ho pořádá za podpory radnice Prahy 9 v duchu klasických staročeských veselic.

Ani letos nechybí v kalendáři akcí dubnové čarodějnice na Kolčavce (30. 4.), květnové akce Prosecké máje v zahradě Pavana (23. 5.) a Dětský den v parku Přátelství (30. 5.). V červnu na něj naváže Dětský den v parku Zahrádky (2. 6.). Na začátku šestého měsíce se bude ve stejný den konat tradiční Folkové Podviní a Mikroklima v parku Přátelství (6.6.).

Srpen zakončí multikulturní projekt Barevná Devítka (31. 8.), září zahájí Rockové Podviní (5.9.). Na polovinu září je připravený Prosecký podzim (15. 9.) a na konci měsíce se uskuteční Svatováclavská pouť na Proseku (28. a 29. 9.).

„Je skvělé, že se v Praze 9 koná tolik akcí. Máme na radnici dobrý tým zaměstnanců, kterým za přípravu děkuju. Mají s tím vždy hodně práce, ale výsledek stojí za to. Svědčí o tom pozitivní reakce od lidí a s tím související velká návštěvnost,“ podotkl Vážanský. 

Podle něj se radnice pokusí zorganizovat i nějaká veřejná vstoupení na fontáně u stanice metra Střížkov. Loni v září se tam konal první ročník akce Babí léto.


Autor: puc

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

Dnes v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Včera v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Včera v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

11. července 2024 v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

11. července 2024 ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

11. července 2024 ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

11. července 2024 v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

11. července 2024 v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Úřad Prahy 13 chce obsadit několik pracovních pozic

10. července 2024 v 08:04

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Další články
Nahoru