Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 9 chystá na letošek řadu tradičních akcí
Festival Barevná Devítka. Foto: archiv

Praha 9 chystá na letošek řadu tradičních akcí

V Praze 9 se letos bude konat řada akcí, z nichž některé mají mnohaletou tradici. Informoval o tom místostarosta Adam Vážanský (ODS), do jehož kompetencí patří kromě bezpečnosti i oblast kultury.

Již v sobotu 10. února se bude konat tradiční masopustní veselí na Střížkově. Jednadvacátý ročník začne hodinu po poledni v parku Václavka. Spolek Za veselejší Střížkov ho pořádá za podpory radnice Prahy 9 v duchu klasických staročeských veselic.

Ani letos nechybí v kalendáři akcí dubnové čarodějnice na Kolčavce (30. 4.), květnové akce Prosecké máje v zahradě Pavana (23. 5.) a Dětský den v parku Přátelství (30. 5.). V červnu na něj naváže Dětský den v parku Zahrádky (2. 6.). Na začátku šestého měsíce se bude ve stejný den konat tradiční Folkové Podviní a Mikroklima v parku Přátelství (6.6.).

Srpen zakončí multikulturní projekt Barevná Devítka (31. 8.), září zahájí Rockové Podviní (5.9.). Na polovinu září je připravený Prosecký podzim (15. 9.) a na konci měsíce se uskuteční Svatováclavská pouť na Proseku (28. a 29. 9.).

„Je skvělé, že se v Praze 9 koná tolik akcí. Máme na radnici dobrý tým zaměstnanců, kterým za přípravu děkuju. Mají s tím vždy hodně práce, ale výsledek stojí za to. Svědčí o tom pozitivní reakce od lidí a s tím související velká návštěvnost,“ podotkl Vážanský. 

Podle něj se radnice pokusí zorganizovat i nějaká veřejná vstoupení na fontáně u stanice metra Střížkov. Loni v září se tam konal první ročník akce Babí léto.


Autor: puc

PVK oslaví světový den vody

Dnes v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Dnes v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Dnes v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Včera ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Včera ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Včera v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Včera v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Včera v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Včera v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

26. února 2024 v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

26. února 2024 v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

26. února 2024 ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Další články
Nahoru