dnes
Pátek - zatazeno
20°C
zítra
Sobota - polojasno
21°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Praha 9 chce prodloužit park Přátelství od Proseku na Střížkov
Originální odpočívadlo v parku Přátelství. Foto: prahazelena.cz

Praha 9 chce prodloužit park Přátelství od Proseku na Střížkov

Praha 9 chce prodloužit park Přátelství od Proseku na Střížkov. Městská část připravuje anketu, v níž se zeptá lidí, zda má potřebné pozemky o celkové rozloze 2,36 hektaru vykoupit. Dnes o tom jednalo zastupitelstvo Prahy 9. Prodloužením parku by devátá městská část zamezila zahušťování zástavby a ubývání zeleně.

Společnost OC 9, která je majitelem předmětných pozemků, městské části nabídla prodej celé plochy za 175 milionů korun, za dvě třetiny by chtěla 60 milionů. „Ten rozdíl je tak výrazný proto, že v podstatě ve chvíli, kdy by mohli tu třetinu pozemku zastavět, tak se jim vrátí výnos z toho pozemku tím, že postaví baráky a ty domy," řekl ČTK místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

Vlastník pozemků si stanovil v případě druhé možnosti podmínku, že mu dá městská část souhlas se stavbou rezidenčního objektu, který chce na zbývající třetině pozemku vybudovat. Tato stavba by stála na konci parku u stanice metra Střížkov. Není však jasné, jak by vypadala. Pokud by městská část nekoupila celou plochu, chtěla by promluvit do podoby stavby, která by mohla mít až deset pater.

V anketě proto chce Praha 9 položit obyvatelům městské části tři otázky – zda má odkoupit všechny pozemky od současného parku k Lovosické ulici, nebo jestli má koupit pouze dvě třetiny plochy, či nemá kupovat nic. K anketě radnice připraví brožuru, ve které popíše stávající situaci. Radnice dala před referendem přednost anketě, jejíž organizace je jednodušší a levnější.

V případě odkupu pozemků bude devátá městská část žádat o finanční podporu magistrát. Pokud by se park Přátelství prodloužil, stávající parkoviště v Jiřetínské ulici by se přesunulo na kraj parku k Vysočanské ulici.


Další články
Nahoru