dnes
Středa - zatazeno
5°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
6°C
pozítří
Pátek - skorojasno
8°C
Praha 9 chce prodloužit park Přátelství od Proseku na Střížkov
Originální odpočívadlo v parku Přátelství. Foto: prahazelena.cz

Praha 9 chce prodloužit park Přátelství od Proseku na Střížkov

Praha 9 chce prodloužit park Přátelství od Proseku na Střížkov. Městská část připravuje anketu, v níž se zeptá lidí, zda má potřebné pozemky o celkové rozloze 2,36 hektaru vykoupit. Dnes o tom jednalo zastupitelstvo Prahy 9. Prodloužením parku by devátá městská část zamezila zahušťování zástavby a ubývání zeleně.

Společnost OC 9, která je majitelem předmětných pozemků, městské části nabídla prodej celé plochy za 175 milionů korun, za dvě třetiny by chtěla 60 milionů. „Ten rozdíl je tak výrazný proto, že v podstatě ve chvíli, kdy by mohli tu třetinu pozemku zastavět, tak se jim vrátí výnos z toho pozemku tím, že postaví baráky a ty domy," řekl ČTK místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

Vlastník pozemků si stanovil v případě druhé možnosti podmínku, že mu dá městská část souhlas se stavbou rezidenčního objektu, který chce na zbývající třetině pozemku vybudovat. Tato stavba by stála na konci parku u stanice metra Střížkov. Není však jasné, jak by vypadala. Pokud by městská část nekoupila celou plochu, chtěla by promluvit do podoby stavby, která by mohla mít až deset pater.

V anketě proto chce Praha 9 položit obyvatelům městské části tři otázky – zda má odkoupit všechny pozemky od současného parku k Lovosické ulici, nebo jestli má koupit pouze dvě třetiny plochy, či nemá kupovat nic. K anketě radnice připraví brožuru, ve které popíše stávající situaci. Radnice dala před referendem přednost anketě, jejíž organizace je jednodušší a levnější.

V případě odkupu pozemků bude devátá městská část žádat o finanční podporu magistrát. Pokud by se park Přátelství prodloužil, stávající parkoviště v Jiřetínské ulici by se přesunulo na kraj parku k Vysočanské ulici.


Nová koalice v Praze 3 zveřejnila koaliční smlouvu, kterou dnes podepsala

Včera ve 14:08

V Praze 3 byla dnes v poledne podepsána koaliční smlouva mezi TOP 09 + STAN, Piráty a Zelenými. Smlouva popisuje programové priority koaličních stran v oblastech životní prostředí, vnější vztahy a komunikace, krizové řízení a bezpečnost, územní rozvoj, privatizace, majetek, investice, finance MČ...

Kryt na Folimance se v prosinci letos otevře naposledy

Včera v 07:55

Městská část Praha 2 letos zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka jednou měsíčně, vždy v sobotu od 9 do 15 hodin. Poslední letošní prohlídka bude 15. prosince.

Jaký bude vnitroblok mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova

19. listopadu 2018 ve 22:36

Na druhé plánovací setkání k regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova zve radnice jedenácté městské části.

Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

19. listopadu 2018 ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Další články
Nahoru