Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 9 chce na svých pozemcích ve Vysočanech stavět novou školní budovu
Škola U Elektry bude mít velké sportovní zázemí. V plánu je tělocvična, gymnastický sál, posilovna a venkovní hřiště. Vizualizace: MČ Praha 9

Praha 9 chce na svých pozemcích ve Vysočanech stavět novou školní budovu

Městská část Praha 9 chce na svých pozemcích ve Vysočanech stavět novou školní budovu se třídami a zázemím pro pedagogy. Její podoba by měla vzejít z architektonické soutěže. Objekt by měl podle plánů radnice stát v blízkosti základní a mateřské školy (ZŠ a MŠ) U Elektry, která se nyní na pozemku mezi ulicemi Poděbradská a Kolbenova staví. Vyplývá to z informací, které ČTK sdělili starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS) a mluvčí deváté městské části Marie Kurková.

„Na podzim vyhlásíme mezinárodní architektonickou soutěž, na jejímž zadání v tuto chvíli intenzivně pracujeme," uvedl starosta Portlík.

Nová školní budova, kterou nyní vedení Prahy 9 označuje jako ZŠ U Elektry II, by mohla podle zástupců radnice vyrůst mezi Poděbradskou a Sousedíkovou ulicí. Městská část tam loni pozemky koupila za 116,9 milionu korun od České pošty s tím, že díky nákupu pozemků zvětší areál určený pro školáky.

Starosta Prahy 9 tehdy uvedl, že má městská část v plánu pozemky od České pošty využít k vybudování sportovních a volnočasových prostor pro děti ze sousední ZŠ a MŠ U Elektry.

Nyní mluvčí radnice sdělila, že chce radnice stavět další prostory se školními třídami. Podle odhadů se počet dětí v lokalitě bude v následujících letech navyšovat a kapacita nyní stavěné školy tak v budoucnu nebude dostačovat. Městská část chce podle Kurkové další výstavbou počet míst pro školáky dále zvyšovat.

Starosta Portlík na svém FB doplnil, že navržení sportoviště ke škole U Elektry bude součástí zadání plánované architektonické soutěže. V červenci radní Prahy 9 schválili rovněž vypracování návrhu novostavby další základní školy v Hrdlořezích, vyplývá z jejich usnesení.

Ve Vysočanech nyní místo bývalých průmyslových areálů podél Kolbenovy a Poděbradské ulice vznikají developerské projekty. Stojí zde či rostou třeba čtvrti Emila Kolbena (Skanska) se jmény domů po členech rodiny Kolbena, Suomi Hloubětín (YIT) s ulicemi po finských osobnostech, Výhledy Rokytka (Cronesta), Rezidence Hloubětín (Gartal), Nová Elektra (Finep), Vysočanský mlýn (Metrostav), Tesla Hloubětín (Central Group) nebo AFI City s výškovou kancelářskou budovou a apartmánovými domy.

V dlouhodobém horizontu by podle mluvčího pražského Institutu plánování a rozvoje Marka Váchy mělo v lokalitě vzniknout téměř 15 000 bytů, jak řekl letos v červnu.

ZŠ a MŠ U Elektry staví od jara 2021 firmy PP 53 a SMP CZ. Ty s nabídkovou cenou 408,545.894 korun bez DPH vyhrály výběrové řízení na dodavatele stavby. Škola, která je projektovaná asi pro 700 školáků a 78 předškoláků, by měla být postavena v roce 2023.


Autor: ČTK

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

Včera v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Další články
Nahoru