Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 9 chce na svých pozemcích ve Vysočanech stavět novou školní budovu
Škola U Elektry bude mít velké sportovní zázemí. V plánu je tělocvična, gymnastický sál, posilovna a venkovní hřiště. Vizualizace: MČ Praha 9

Praha 9 chce na svých pozemcích ve Vysočanech stavět novou školní budovu

Městská část Praha 9 chce na svých pozemcích ve Vysočanech stavět novou školní budovu se třídami a zázemím pro pedagogy. Její podoba by měla vzejít z architektonické soutěže. Objekt by měl podle plánů radnice stát v blízkosti základní a mateřské školy (ZŠ a MŠ) U Elektry, která se nyní na pozemku mezi ulicemi Poděbradská a Kolbenova staví. Vyplývá to z informací, které ČTK sdělili starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS) a mluvčí deváté městské části Marie Kurková.

„Na podzim vyhlásíme mezinárodní architektonickou soutěž, na jejímž zadání v tuto chvíli intenzivně pracujeme," uvedl starosta Portlík.

Nová školní budova, kterou nyní vedení Prahy 9 označuje jako ZŠ U Elektry II, by mohla podle zástupců radnice vyrůst mezi Poděbradskou a Sousedíkovou ulicí. Městská část tam loni pozemky koupila za 116,9 milionu korun od České pošty s tím, že díky nákupu pozemků zvětší areál určený pro školáky.

Starosta Prahy 9 tehdy uvedl, že má městská část v plánu pozemky od České pošty využít k vybudování sportovních a volnočasových prostor pro děti ze sousední ZŠ a MŠ U Elektry.

Nyní mluvčí radnice sdělila, že chce radnice stavět další prostory se školními třídami. Podle odhadů se počet dětí v lokalitě bude v následujících letech navyšovat a kapacita nyní stavěné školy tak v budoucnu nebude dostačovat. Městská část chce podle Kurkové další výstavbou počet míst pro školáky dále zvyšovat.

Starosta Portlík na svém FB doplnil, že navržení sportoviště ke škole U Elektry bude součástí zadání plánované architektonické soutěže. V červenci radní Prahy 9 schválili rovněž vypracování návrhu novostavby další základní školy v Hrdlořezích, vyplývá z jejich usnesení.

Ve Vysočanech nyní místo bývalých průmyslových areálů podél Kolbenovy a Poděbradské ulice vznikají developerské projekty. Stojí zde či rostou třeba čtvrti Emila Kolbena (Skanska) se jmény domů po členech rodiny Kolbena, Suomi Hloubětín (YIT) s ulicemi po finských osobnostech, Výhledy Rokytka (Cronesta), Rezidence Hloubětín (Gartal), Nová Elektra (Finep), Vysočanský mlýn (Metrostav), Tesla Hloubětín (Central Group) nebo AFI City s výškovou kancelářskou budovou a apartmánovými domy.

V dlouhodobém horizontu by podle mluvčího pražského Institutu plánování a rozvoje Marka Váchy mělo v lokalitě vzniknout téměř 15 000 bytů, jak řekl letos v červnu.

ZŠ a MŠ U Elektry staví od jara 2021 firmy PP 53 a SMP CZ. Ty s nabídkovou cenou 408,545.894 korun bez DPH vyhrály výběrové řízení na dodavatele stavby. Škola, která je projektovaná asi pro 700 školáků a 78 předškoláků, by měla být postavena v roce 2023.


Autor: ČTK

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

Včera v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Sportovní hala Jána Mahora

Včera v 08:16

Praha 8 zve na prezentaci architektonické studie plánované sportovní haly na sídlišti Ďáblice. Prezentaci povede autor návrhu Tomáš Podrázský a účastnit se budou rovněž zástupci sportovních klubů.

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Praha finalizuje přípravy na výstavbu lávky k železniční zastávce Rajská zahrada

7. srpna 2022 v 17:22

Praha připravuje stavbu nové lávky pro pěší, která propojí stanici Rajská zahrada s nově vybudovanou železniční zastávkou. Magistrát nyní vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele lávky a technický dozor stavebníka. Veřejnost bude mít možnost zapojit se do procesu a rozhodnout o tom, jakou barvu...

Soutěž o pohlednici Jižního Města do konce srpna

7. srpna 2022 v 15:14

Jižní Město oslavilo 1. září loňského roku 50 let od svého vzniku. Vzhledem k opatřením spojeným s pandemií covid-19 však nebylo možné tohle kulaté výročí řádně oslavit, proto letos Praha 11 rozhodla, že k této příležitosti letos vznikne limitovaná série pohlednic s motivy Jižního Města. Na tvorbě...

Dvojka pro pejskaře. Brožura Prahy 2

7. srpna 2022 ve 12:57

V Praze 2 žije téměř dva tisíce psů. Kromě radosti, kterou pes přináší, sebou nese ale také občas pro majitele starost a hlavně zodpovědnost.

E-shop PID Lítačky s novým designem

7. srpna 2022 v 09:29

Od pondělí 1. srpna je uživatelům k dispozici nový e-shop PID Lítačky. Jeho grafický redesign společně s responzivním vzhledem nabízí přívětivější uživatelské rozhraní. Registrovaní uživatelé se na nový e-shop přihlásí se stejným přihlašovacím jménem a heslem, redesignem se pro ně nic...

Magistrát: Adaptační opatření chrání Pražany před dopady městského tepelného ostrova

7. srpna 2022 v 06:21

Českou republiku sužují extrémní vedra. Situace je o to vážnější ve velkých městech, kde vysoké teploty komplikují každodenní život. Výjimkou samozřejmě není ani tuzemská metropole Praha, která je vzhledem ke svému charakteru jednou z lokalit, kde jsou dopady efektu městského tepelného ostrova...

Další články
Nahoru