Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 9 chce na svých pozemcích ve Vysočanech stavět novou školní budovu
Škola U Elektry bude mít velké sportovní zázemí. V plánu je tělocvična, gymnastický sál, posilovna a venkovní hřiště. Vizualizace: MČ Praha 9

Praha 9 chce na svých pozemcích ve Vysočanech stavět novou školní budovu

Městská část Praha 9 chce na svých pozemcích ve Vysočanech stavět novou školní budovu se třídami a zázemím pro pedagogy. Její podoba by měla vzejít z architektonické soutěže. Objekt by měl podle plánů radnice stát v blízkosti základní a mateřské školy (ZŠ a MŠ) U Elektry, která se nyní na pozemku mezi ulicemi Poděbradská a Kolbenova staví. Vyplývá to z informací, které ČTK sdělili starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS) a mluvčí deváté městské části Marie Kurková.

„Na podzim vyhlásíme mezinárodní architektonickou soutěž, na jejímž zadání v tuto chvíli intenzivně pracujeme," uvedl starosta Portlík.

Nová školní budova, kterou nyní vedení Prahy 9 označuje jako ZŠ U Elektry II, by mohla podle zástupců radnice vyrůst mezi Poděbradskou a Sousedíkovou ulicí. Městská část tam loni pozemky koupila za 116,9 milionu korun od České pošty s tím, že díky nákupu pozemků zvětší areál určený pro školáky.

Starosta Prahy 9 tehdy uvedl, že má městská část v plánu pozemky od České pošty využít k vybudování sportovních a volnočasových prostor pro děti ze sousední ZŠ a MŠ U Elektry.

Nyní mluvčí radnice sdělila, že chce radnice stavět další prostory se školními třídami. Podle odhadů se počet dětí v lokalitě bude v následujících letech navyšovat a kapacita nyní stavěné školy tak v budoucnu nebude dostačovat. Městská část chce podle Kurkové další výstavbou počet míst pro školáky dále zvyšovat.

Starosta Portlík na svém FB doplnil, že navržení sportoviště ke škole U Elektry bude součástí zadání plánované architektonické soutěže. V červenci radní Prahy 9 schválili rovněž vypracování návrhu novostavby další základní školy v Hrdlořezích, vyplývá z jejich usnesení.

Ve Vysočanech nyní místo bývalých průmyslových areálů podél Kolbenovy a Poděbradské ulice vznikají developerské projekty. Stojí zde či rostou třeba čtvrti Emila Kolbena (Skanska) se jmény domů po členech rodiny Kolbena, Suomi Hloubětín (YIT) s ulicemi po finských osobnostech, Výhledy Rokytka (Cronesta), Rezidence Hloubětín (Gartal), Nová Elektra (Finep), Vysočanský mlýn (Metrostav), Tesla Hloubětín (Central Group) nebo AFI City s výškovou kancelářskou budovou a apartmánovými domy.

V dlouhodobém horizontu by podle mluvčího pražského Institutu plánování a rozvoje Marka Váchy mělo v lokalitě vzniknout téměř 15 000 bytů, jak řekl letos v červnu.

ZŠ a MŠ U Elektry staví od jara 2021 firmy PP 53 a SMP CZ. Ty s nabídkovou cenou 408,545.894 korun bez DPH vyhrály výběrové řízení na dodavatele stavby. Škola, která je projektovaná asi pro 700 školáků a 78 předškoláků, by měla být postavena v roce 2023.


Autor: ČTK

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

Dnes v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Praha 14: O projektech participativního rozpočtu hlasuje do středy

26. listopadu 2023 v 01:26

Letos se v rámci participativního rozpočtu sešlo celkem 11 realizovatelných občanských projektů. A o tom, které projekty dostanou zelenou, se rozhoduje ještě tři dny.

Dejme dětem šanci na Slunečním náměstí

25. listopadu 2023 v 08:53

Na radnici Prahy 13 si ve středu 29. listopadu můžete koupit teplý nápoj neboněkterý z reklamních předmětů a tím pomoci dětem.

Další články
Nahoru