Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 9 bude rozpočet na rok 2024 schvalovat v březnu, chystá investice nejen do školství
Radnice Prahy 9 sídlí ve Vysočanech. Foto: archiv

Praha 9 bude rozpočet na rok 2024 schvalovat v březnu, chystá investice nejen do školství

Městské části mají různou praxi v přípravě a schvalování svého rozpočtu. Praha 9 dlouhodobě razí cestu, že první měsíce roku hospodaří v provizoriu. Podle starosty Tomáše Portlíka bude stejná praxe platit i pro rok 2024.  

„Jako každý rok budeme rozpočet na rok 2024 schvalovat až v březnu. Do té doby budeme hospodařit podle rozpočtového provizoria. Důvod je prostý, neb v prvním kvartálu se žádné nové akce nezahajují a schvalování až v březnu je z hlediska investic mnohem více vypovídající, neboť zahrnuje i ty, u kterých je zřejmé, že bude vydáno stavební povolení,“ sdělil serveru Pražský patriot Portlík.

Jaké budou podle něj největší investice v roce 2024? „Předpokládám, že to budou školky, příprava nové základní školy U Elektry a také část sídla záchranky v nástavbě na poliklinice. Dokončovat se bude i retenční nádrž v parku Přátelství, která bude zachytávat vodu ze stanice metra Střížkov,“ sdělil starosta. 

„V roce 2023 jsme dokončili základní školu, což je jediná nová základní škola v městských částech 1 až 22 za posledních třicet let. Teď chceme začít připravovat další základní školu tamtéž. Dále to budou školky. Tak jak se Praha 9 rozvíjí, investujeme nejvíc v Praze do rozvoje škol i zeleně ze všech městských částí. Musíme ale také začít připravovat rozvoj sociální péče pro naše seniory,“ dodal.


Autor: Jan Puci

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru