dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražská politika

Praha 8: Zimní údržba chodníků podle nových pravidel

Pečlivější a současně cenově výhodnější údržba chodníků – to je cílem rozhodnutí Rady Městské části Praha 8. Ve středu radní vyhlásili nový termín pro výběrové řízení probíhající veřejné zakázky na zabezpečení zimní údržby chodníků ve správě MČ Praha 8 na rok 2015.

Dodavatel bude vybrán na základě nejnižší nabídkové ceny, kterou tvoří položky za odklízení sněhu, posypání ploch, ruční odklízení sněhu a úklid chodníků po posypu. Veřejná zakázka počítá s téměř 17 ha udržované plochy. Do uzavření výběrového řízení bude úklid probíhat podle původních pravidel.

„Naším cílem je najít dodavatele, který se bude starat o schůdnost chodníků s maximální péčí a odpovědností. Zároveň předpokládáme, že výběrové řízení bude cestou ke snížení ceny za tyto služby,“ konstatuje Roman Petrus, starosta Městské části Praha 8.

Nová koalice v Praze 8, která je složena z ANO, ČSSD a Strany zelených, usiluje o zlepšení dlouhodobě zanedbané údržby veřejných prostranství. Zároveň je jejím cílem snížení nákladů na běžný provoz úřadu.


Další články
Nahoru