dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C

Praha 8 žádá o pozemky v Sosnovecké ulici

Osmá městská část požádá o svěření dalších pozemků, tentokrát poblíž Sosnovecké ulice na sídlišti Bohnice. Záměr radních schválili Zastupitelé MČ Praha 8. Osmá městská část tak opět navýší počet míst, o která se chce řádně starat namísto stávajícího správce.

Zastupitelé MČ Praha 8 schválili návrh radních radních, aby radnice požádala pražský magistrát o svěření pozemků o výměře 12 234 m2 poblíž ulice Sosnovecká na sídlišti Bohnice. „Stejně, jako u předešlých žádostí, i nyní chceme pozemky proto, abychom se mohli lépe postarat o zeleň. Péče je zde podle nás nedostatečná,“ říká zástupce starosty Ondřej Gros a dodává: „O pozemky požádáme v následujících dnech.“

O svěření vybraných pozemků žádá MČ Praha 8 průběžně, v některých případech již převody proběhly, u dalších se táhnou i řadu let.

Mezi úspěšná svěření se nyní již řadí např. koupaliště Ládví, které bylo řadu let uzavřené. „Radnice Prahy 8 se zde dlouhodobě snažila o nápravu, roky žádala o svěření do své správy. Nyní již probíhá zadávací řízení a počítáme, že na sezonu 2014 koupaliště otevřeme. I když musím přiznat, že nový zákon o veřejných zakázkách nám v naší snaze příliš nepomáhá,“ uvádí místostarosta.

Uvažují o psí louce

Svěření se městská část dočkala také v případě pozemku se zelení a cestami mezi KD Krakov a hotelem SOL v Bohnicích či pozemku zeleně na Střížkově při tamní kapličce, již osmá městská část před časem zrekonstruovala.

Mezi pozemky, o které MČ Praha 8 v nedávné době požádala, patří například pozemek o rozloze 9354 m2 v Bohnicích (mezi ulicí Podhajská pole a TJ Slovan Bohnice), pozemek o 8507 m2 v Troji (na rohu ulic Lodžská a Těšínská), dále uliční pás zeleně v ulici Poznaňská a v Bínově ulici, pozemek za Gymnáziem U Libeňského zámku a kostelem sv. Vojtěcha směrem k SK Meteor či pozemky kolem dětského hřiště U Rokytky.

„Na pozemku v Bohnicích zvažujeme vybudování parkových ploch nebo psí louky, na pozemku v Troji uvažujeme o zřízení dětského hřiště nebo sportoviště, případně o založení parku. Ve zbývajících čtyřech případech se chceme postarat o řádnou údržbu zeleně,“ popisuje situaci Gros.

Pozemky, které jsou ostudou Prahy 8

Na svěření radnice stále čeká v případě pozemků, které leží mezi Libeňským plynojemem a Sokolovskou ulicí. Po letech jednání, která radnice Prahy 8 iniciovala, došlo ke směně pozemku mezi Českými drahami a. s., a Magistrátem hl. m. Prahy. Snad už na je dosah situace, kdy tyto pozemky budou svěřeny do správy osmé městské části. Se záměrem souhlasilo Zastupitelstvo MČ Praha 8 již 5. prosince 2012, dosud však svěření neproběhlo.

„Pozemky jsou ostudou Prahy 8, a to mne opravdu zlobí. Opravdu nechápu, co na svěření pozemku tak dlouho trvá,“  hněvá se místostarosta. „Již několik let se snažíme dosáhnout toho, aby na nás pozemky byly převedeny. Chceme je upravit, udělat zde park, odpočinkovou část.“

S budoucí revitalizací plochy o výměře 9 580 m2 bude počítat rozpočet pro rok 2014.


Setkání maminek z Prahy 1

Dnes v 18:58

Mama Klub Prahy 1, nový klub určený pro maminky z této městské části, začíná ve čtvrtek 11. ledna 2018 od 15 hodin.

Prezidentští kandidáti donesou večer velké srdce na Hrad

Dnes v 10:16

Dnes večer se uskuteční večerní pochod s prezidentskými kandidáty s názvem Srdce na Hrad. Shromáždění začíná v neděli 17. prosince v 17 hodin na Palachově náměstí.

Suchdol: Pietní akt k výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického

Dnes v 07:51

Ve čtvrtek 21. prosince se od 11 hodin na Brandejsově náměstí v Suchdole koná pietní akt u příležitosti 12. výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického a 73. výročí zahájení operace Tungsten.

Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

Včera v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

Včera v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

15. prosince 2017 ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

15. prosince 2017 v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

15. prosince 2017 v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

15. prosince 2017 ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

15. prosince 2017 ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

15. prosince 2017 ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

15. prosince 2017 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

15. prosince 2017 ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

15. prosince 2017 v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Další krátké zprávy
Nahoru