dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
22°C
pozítří
Pátek - oblacno
23°C
Praha 8 vypověděla smlouvu s Metrostavem na Novou Palmovku
Nová Palmovka není dobrou vizitkou Prahy 8. Foto: archiv

Praha 8 vypověděla smlouvu s Metrostavem na Novou Palmovku

Od smlouvy se stavební firmou Metrostav, která se týkala výstavby Nové Palmovky, odstoupila Praha 8. Rozhodli o tom dnes radní městské části. „Důvodem je neplnění závazků plynoucích z kontraktu a odmítání dále pokračovat ve výstavbě,“ uvedla mluvčí radnice Marcela Konrádová. 

Společnost Metrostav jednostranně ukončila smlouvu loni v listopadu, tedy před zvolením nového vedení radnice. „Od té doby nevidíme ani minimální snahu s naší městkou částí spolupracovat a plnit své povinnosti. Proto jsme museli od smlouvy odstoupit,“ uvedl starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS).

„Od listopadu jsme si vyměnili nespočet korespondence a absolvovali mnoho jednání se zástupci společnosti Metrostav. To bohužel nikam nevedlo a je jasné, že takto dále nelze pokračovat. Naším cílem je situaci vyřešit, nikoliv dále ztrácet čas,“ sdělil radní Tomáš Slabihoudek (TOP 09 a STAN).

Radnice nyní řeší, co s rozestavěnou budovou udělá, jednou ze zvažovaných možností je prodej. Dostavba by mohla vyjít na 600 až 800 milionů, které radnice nemá. V uplynulých měsících proto představitelé radnice začali jednat s magistrátem o možném prodeji torza budovy.

Gros na březnovém zasedání zastupitelů Prahy 8 řekl, že kromě dostavby a prodeje existuje možnost dostavby a komerčního pronájmu. Na to by si radnice ale musela vzít úvěr, což starosta nepodporuje.

Začalo to před devíti lety

nova-palmovka-2-nahled Projekt za 1,1 miliardy korun byl schválen v roce 2010. Minulé vedení Prahy 8 po volbách v roce 2014 zpochybnilo vlastnictví budovy a objekt se stal předmětem soudních sporů mezi Prahou 8, magistrátem a Metrostavem. Nakonec se strany dohodly, že budovu dostaví osmá městská část. Polovinu mělo zabývat sídlo záchranářů, polovinu radnice Prahy 8.

Do budovy se po jejím dokončení měli nastěhovat například úředníci z takzvaného „Bílého domu“ v ulici U Meteoru nebo z KD Krakov. Úřad nyní sídlí celkem na sedmi místech. Společnost Metrostav ale loni v listopadu kvůli chybějícím znaleckým posudkům odstoupila od smlouvy.


Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

Dnes v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Odkaz Baltského řetězu připomínají vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy ve foyer Nové radnice

19. srpna 2019 v 18:46

Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem. Připomínají událost, která stvrdila snahy pobaltských zemí vrátit se na mapu Evropy jako nezávislé...

Další články
Nahoru