dnes
Neděle - jasno
31°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
30°C
pozítří
Úterý - skorojasno
28°C
Praha 8 vypověděla smlouvu s Metrostavem na Novou Palmovku
Nová Palmovka není dobrou vizitkou Prahy 8. Foto: archiv

Praha 8 vypověděla smlouvu s Metrostavem na Novou Palmovku

Od smlouvy se stavební firmou Metrostav, která se týkala výstavby Nové Palmovky, odstoupila Praha 8. Rozhodli o tom dnes radní městské části. „Důvodem je neplnění závazků plynoucích z kontraktu a odmítání dále pokračovat ve výstavbě,“ uvedla mluvčí radnice Marcela Konrádová. 

Společnost Metrostav jednostranně ukončila smlouvu loni v listopadu, tedy před zvolením nového vedení radnice. „Od té doby nevidíme ani minimální snahu s naší městkou částí spolupracovat a plnit své povinnosti. Proto jsme museli od smlouvy odstoupit,“ uvedl starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS).

„Od listopadu jsme si vyměnili nespočet korespondence a absolvovali mnoho jednání se zástupci společnosti Metrostav. To bohužel nikam nevedlo a je jasné, že takto dále nelze pokračovat. Naším cílem je situaci vyřešit, nikoliv dále ztrácet čas,“ sdělil radní Tomáš Slabihoudek (TOP 09 a STAN).

Radnice nyní řeší, co s rozestavěnou budovou udělá, jednou ze zvažovaných možností je prodej. Dostavba by mohla vyjít na 600 až 800 milionů, které radnice nemá. V uplynulých měsících proto představitelé radnice začali jednat s magistrátem o možném prodeji torza budovy.

Gros na březnovém zasedání zastupitelů Prahy 8 řekl, že kromě dostavby a prodeje existuje možnost dostavby a komerčního pronájmu. Na to by si radnice ale musela vzít úvěr, což starosta nepodporuje.

Začalo to před devíti lety

nova-palmovka-2-nahled Projekt za 1,1 miliardy korun byl schválen v roce 2010. Minulé vedení Prahy 8 po volbách v roce 2014 zpochybnilo vlastnictví budovy a objekt se stal předmětem soudních sporů mezi Prahou 8, magistrátem a Metrostavem. Nakonec se strany dohodly, že budovu dostaví osmá městská část. Polovinu mělo zabývat sídlo záchranářů, polovinu radnice Prahy 8.

Do budovy se po jejím dokončení měli nastěhovat například úředníci z takzvaného „Bílého domu“ v ulici U Meteoru nebo z KD Krakov. Úřad nyní sídlí celkem na sedmi místech. Společnost Metrostav ale loni v listopadu kvůli chybějícím znaleckým posudkům odstoupila od smlouvy.


V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

Včera v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Odměna za práci v okrskových volebních komisích Prahy 5

7. srpna 2020 ve 22:53

Volby do Senátu Parlamentu ČR se konají 2. a 3. října 2020. Úřad městské části Praha 5 zajišťuje volby do Senátu za volební obvod č. 21.

Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

5. srpna 2020 ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Další články
Nahoru