dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

Praha 8 vyhlásila grantová řízení

Osmá městská část vyhlásila grantové řízení na poskytnutí finančních darů na rok 2014 ve čtyřech oblastech – v oblasti primární prevence rizikového chování u dětí a mládeže, na dlouhodobě organizovanou sportovní výchovu mládeže, na tělovýchovnou činnost dospělých, resp. podporu sportovních oddílů, a v sociální oblasti. Všechny granty jsou dotované z odvodu z výherních hracích automatů.

V případě oblasti prevence rizikového chování u dětí a mládeže bude v grantech rozděleno 700 tisíc korun.  „Grantové řízení je určeno školám a školským zařízením. Žádosti je možné podávat do 4. dubna s tím, že oslovíme všechny školy,“ říká radní Markéta Adamová.

V rámci grantů na dlouhodobě organizovanou sportovní výchovu mládeže osmá městská část rozdělí cca 7,3 milionů korun, v rámci grantů na tělovýchovnou činnost dospělých cca 2,4 milionů korun. Žádosti je možné podávat do 11. dubna.

Pro granty v sociální oblasti jsou vyhrazeny dva miliony korun. „Grant je určen žadatelům, kteří prokazatelně poskytují sociální služby občanům městské části,“ říká místostarostka Ludková. Žádosti je možné předkládat do 4. dubna.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru