dnes
Čtvrtek - zatazeno
22°C
zítra
Pátek - polojasno
23°C
pozítří
Sobota - bourky
23°C
Zpravodajství

Praha 8 v příštím roce otevře 11 nových tříd, kapacita se zvýší o 264 žáků

Vedení radnice Prahy 8 rozhodlo o navýšení kapacit základních a mateřských škol. Od září příštího roku se v budově Základní školy v Pernerově ulici otevře 11 nových tříd pro 264 dětí z prvního stupně a čtyři oddělení družiny pro 120 dětí.   

„Je pro nás prioritou, aby každé dítě v Praze 8 mělo možnost navštěvovat školu co nejblíže svého bydliště. Karlín a jeho okolí se během několika let stane prakticky novou čtvrtí, kde můžeme v nejbližších letech očekávat stovky nových žáků. Je proto zcela jasné, že bude třeba vybudovat nové školské zařízení v blízkosti Rohanského ostrova. Již dnes zájem o místa v mateřských a základních školách roste,“ vysvětluje důvod zvýšení kapacity místostarosta Prahy 8 pro školství Tomáš Tatranský (TOP 09).

Velká nevyužitá plocha na Rohanském ostrově mezi Karlínem na jedné straně a Vltavou na straně druhé se má zásadně měnit už příští rok. Na pozemku podle projektu vznikne bydlení pro tři a půl tisíce lidí za deset miliard korun. Navržená čtvrť má navazovat na karlínskou blokovou strukturu.

Informace o financování spojené s tématem rozšíření kapacity ZŠ v P8:

Rozšíření kapacity budovy ZŠ v Pernerově ulici se skládá ze dvou projektů:

1) ZŠ Lyčkovo náměstí, objekt Pernerova 29, Praha 8 – navýšení kapacity základního vzdělávání za účelem sociální inkluze

2) Snížení energetické náročnosti Celkově se projekt pohybuje v částce zhruba 170 milionů korun. Pokud bychom se však zaměřili pouze na náklady spojené z rozšířením kapacity, hovoříme o částce 140 až 150 milionů korun. Dalších zhruba 6 až 7 milionů korun bude stát vybavení nově vzniklých tříd a výdaje spojené s provozem (prozatím není přesně vyčísleno, akce bude teprve probíhat).

MČ Praha 8 na celou akci získala finanční dotaci zhruba 52 milionů korun:

1) na navýšení kapacity základního vzdělávání za účelem sociální inkluze z Operačního programu Praha pól růstu zhruba 49 milionů korun

2) na snížení energetické náročnosti z Operačního programu životní prostředí zhruba 3 miliony korun

Zbytek finančního plnění pokryje Praha 8 ze svého rozpočtu.


Prahou prošly tisíce lidí, u sídla komunistů po nich zůstala rakev

Dnes v 00:11

Metropolí prošly ve středu večer tisíce lidí k připomínce obětí 21. srpna 1969. Podle pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii jich bylo zhruba 10 000. U sídla KSČM nechali rakev se jmény pěti zastřelených a jejich siluety namalované na zemi.

Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

Včera v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Další články
Nahoru