dnes
Čtvrtek - polojasno
30°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
27°C
pozítří
Sobota - bourky
23°C
Zpravodajství

Praha 8 v příštím roce otevře 11 nových tříd, kapacita se zvýší o 264 žáků

Vedení radnice Prahy 8 rozhodlo o navýšení kapacit základních a mateřských škol. Od září příštího roku se v budově Základní školy v Pernerově ulici otevře 11 nových tříd pro 264 dětí z prvního stupně a čtyři oddělení družiny pro 120 dětí.   

„Je pro nás prioritou, aby každé dítě v Praze 8 mělo možnost navštěvovat školu co nejblíže svého bydliště. Karlín a jeho okolí se během několika let stane prakticky novou čtvrtí, kde můžeme v nejbližších letech očekávat stovky nových žáků. Je proto zcela jasné, že bude třeba vybudovat nové školské zařízení v blízkosti Rohanského ostrova. Již dnes zájem o místa v mateřských a základních školách roste,“ vysvětluje důvod zvýšení kapacity místostarosta Prahy 8 pro školství Tomáš Tatranský (TOP 09).

Velká nevyužitá plocha na Rohanském ostrově mezi Karlínem na jedné straně a Vltavou na straně druhé se má zásadně měnit už příští rok. Na pozemku podle projektu vznikne bydlení pro tři a půl tisíce lidí za deset miliard korun. Navržená čtvrť má navazovat na karlínskou blokovou strukturu.

Informace o financování spojené s tématem rozšíření kapacity ZŠ v P8:

Rozšíření kapacity budovy ZŠ v Pernerově ulici se skládá ze dvou projektů:

1) ZŠ Lyčkovo náměstí, objekt Pernerova 29, Praha 8 – navýšení kapacity základního vzdělávání za účelem sociální inkluze

2) Snížení energetické náročnosti Celkově se projekt pohybuje v částce zhruba 170 milionů korun. Pokud bychom se však zaměřili pouze na náklady spojené z rozšířením kapacity, hovoříme o částce 140 až 150 milionů korun. Dalších zhruba 6 až 7 milionů korun bude stát vybavení nově vzniklých tříd a výdaje spojené s provozem (prozatím není přesně vyčísleno, akce bude teprve probíhat).

MČ Praha 8 na celou akci získala finanční dotaci zhruba 52 milionů korun:

1) na navýšení kapacity základního vzdělávání za účelem sociální inkluze z Operačního programu Praha pól růstu zhruba 49 milionů korun

2) na snížení energetické náročnosti z Operačního programu životní prostředí zhruba 3 miliony korun

Zbytek finančního plnění pokryje Praha 8 ze svého rozpočtu.


Radnice Prahy 1 mění úřední hodiny

Dnes ve 12:59

Od 1. září stanovila radnice první městské části úřední hodiny úřadu na pondělí od 8 do 18 hodin a středu od 8 do 18 hodin.

Tragická nehoda na Pražském okruhu

11. srpna 2020 v 15:17

Dva mladí muži dnes zemřeli dopoledne při dopravní nehodě na Pražském okruhu. K tragédii došlo kolem půl jedenácté na 60. kilometru ve směru na Běchovice. Nákladní auto se srazilo s dodávkou, ve které zůstali muži zaklíněni. Pražský okruh byl u Běchovic neprůjezdný, policie dopravu...

Další články
Nahoru